Avengers: Koniec gry premiery tygodnia netflix hbo go kina kino
Premiery tygodnia #17/2019 (źródła: Netflix, Disney, BBC, Sony, Next Film i inni; edycja: Popkulturyści)
in , ,

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE

Premiery tygodnia: liczy się przede wszystkim Avengers: Koniec gry [17/2019]

Bieżący tydzień będzie stał pod znakiem kinowej premiery roku, czyli Avengers: Koniec gry. Jeśli jednak będzie Wam mało rozrywki to zarówno na Netfliksie, jak i HBO GO znajdziecie kilka interesujących nowości.

Avengers: Koniec gry (kina, 25 kwietnia)

Kontynuacja zdarzeń z Avengers: Wojna bez granic i kulminacyjny punkt w całym Marvel Cinematic Universe. Avengers: Koniec gry to widowisko, którego nie można przegapić.

Praziomek (kina, 22 kwietnia)

Animacja dla całej rodziny, opowiadająca o przygodach tropiciela mitów i potworów.

W rytmie Kuby (kina, 26 kwietnia)

Film dokumentalny, który przybliża historię nowoorleańskiego zespołu Preservation Hall Jazz Band.

Pewnego dnia (kina, 26 kwietnia)

Dramat opowiadający o Annie, matce, żonie, której męczącą rutynę obserwujemy z perspektywy jednego dnia. Dnia, w którym dowiaduje się, iż jej mąż mógł mieć romans.

Kogo zabrałbyś na bezludną wyspę? (Netflix, 22 kwietnia)

Nie spodziewałem się po tym filmie zbyt wiele, ale okazuje się, że dramat o czwórce przyjaciół został całkiem znośnie przyjęty przez krytyków.

Bonding, sezon 1 (Netflix, 24 kwietnia)

Komediodramat o studentce, która między zajęciami dorabia sobie jako domina oraz jej przyjacielu geju, który zostaje jej ochroniarzem.

Aurora (Netflix, 25 kwietnia)

Filipiński horror o siostrach, które odpłatnie poszukują zmarłych we wraku statku, który rozbił się przy ich małej wyspie. Jednak z czasem to zmarli zaczną przychodzić pod ich próg.

Chambers, sezon 1 (Netflix, 26 kwietnia)

Wczoraj skończyłem oglądać Chambers przedpremierowo i chociaż więcej o serialu napiszę w recenzji, to już teraz odnotuję, że to kawał intrygującej i wciągającej historii, kiedy myślę o pierwszej połowie sezonu. I niestety porażka, kiedy przynoszę na myśl drugą połowę. Jednak fani horrorów w odcinkach powinni sprawdzić tak, czy inaczej.

Yankee, sezon 1 (Netflix, 26 kwietnia)
Yankee Netflix

Na tę chwilę o serialu wiadomo niewiele. Ten thriller nawet nie dostał jeszcze zwiastuna. Jednak wiemy już, iż widowisko opowiada o zbiegu, który ucieka ze Stanów Zjednoczonych do Meksyku, by zniknąć z radaru policji. Tam z pomocą nowych technologii rozpoczyna przemyt narkotyków.

She-Ra i księżniczki mocy, sezon 2 (Netflix, 26 kwietnia)

Pierwszy sezon serialu animowanego She-Ra spotkał się z dosyć ciepłym przyjęciem, więc jego fanów nie ma sensu dodatkowo namawiać na drugi.

ReMastered: Diabeł na rozdrożu (Netflix, 26 kwietnia)

Kolejna odsłona muzyczno-kryminalnego cyklu dokumentów, tym razem skupi się na Robercie Johnsonie. Był jednym z największych blues’owców w dziejach, który za talent miał… oddać duszę diabłu.

The Protector, sezon 2 (Netflix, 26 kwietnia)

Ach te tureckie seriale – pomyśli wielu. Jednak The Protector to nie tasiemiec pokroju Wiecznej miłości, a sci-fi, które ponoć daje radę.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (Netflix, 27 kwietnia)

Polskie filmy coraz częściej zaglądają na Netflix. Tym bardziej cieszy, że kolejną pozycją z naszego kraju jest głośna Sztuka kochania. Warto.

Gentleman Jack, sezon 1 (HBO GO, 23 kwietnia)

Nowość od BBC. Opowieść na kanwie wydarzeń historycznych. Widowisko opiera się na pamiętnikach Anne Lister. Zgłębi życie kobiety, która była homoseksualistką i wykonywała prace w swoich czasach kojarzone niemalże wyłącznie z mężczyznami.

Bez litości 2 (HBO GO, 28 kwietnia)

Kontynuacja sensacyjnego hitu z Denzelem Washingtonem w roli głównej. Nie jest to wielkie kino, ale fani nieskomplikowanej akcji będą zapewne zadowoleni.

Sprawa Sary i Saleema (HBO GO, 28 kwietnia)

Dramat o romansie zamężnej Sary, prowadzącej kafejkę, z żonatym Saleemem, ubogim dostawcy chleba. Jest to przerażająca historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Cobra Kai, sezon 2 (YouTube Premium, 24 kwietnia)

Zadziwiająco dobrze przyjęta produkcja oryginalna od YouTube Premium wraca z drugą odsłoną.

Deep State, sezon 2 (USA: Epix, 28 kwietnia; Polska: Fox Polska)

Drugi sezon przyzwoitego szpiegowskiego średniaka. Zachęca nowa historia i zmiany w obsadzie. W roli głównej Walton Goggins znany z Justified.

Syn, sezon 2 (USA: AMC, 27 kwietnia; Polska: AMC, 9 maja)

Kontynuacja serialu AMC z Piercem Brosnanem.

The Red Line, sezon 1 (USA: CBS, 28 kwietnia)

Akcja serialu rozgrywa się w Chicago i dotyczy zabójstwa czarnoskórego lekarza przez białego policjanta. Brzmi ciekawie.

#Premiery tygodnia

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

box office usa weekend Topielisko. Klątwa La Llorony avengers

Box Office: Topielisko. Klątwa La Llorony zarabia świetnie pomimo fatalnych recenzji [USA, weekend 16/2019]

Maisie Williams nago gra o tron s08e02 scena

Maisie Williams myślała, że jej naga scena w Grze o tron to żart