serial press bbc one
Press (źródło: BBC)
in

SUPER!SUPER!

Lubicie seriale o mediach? Przygotujcie się na Press od BBC One

BBC od lat twardo inwestuje w bardzo zróżnicowaną ofertę serialową. Produkcje publicznego nadawcy są raz lepsze, raz gorsze, ale nie można zarzucić im tego, iż poruszają się w wąskim spektrum zainteresowań. Do grona widowisk stacji BBC One dołączy kolejny dramat – Press, który traktuje o wyczerpującej dziennikarskiej pracy.

Serial Press opowie o życiu dziennikarzy w dwóch brytyjskich gazetach, The Post oraz The Herald. Produkcja wygląda trochę na brytyjski odpowiednik Newsroomu HBO, ale znając życie, BBC kolejny raz kompletnie nas zaskoczy, serwując coś zupełnie innego, niżbyśmy się spodziewali. Twórcy obiecują nam dynamiczną narrację usianą licznymi dramatami. Jednak główny punkt nacisku zostanie położony przede wszystkim na ukazywanie ciężkiej dziennikarskiej harówy, często pełnej zakulisowych gierek i przekrętów, niewygodnych kompromisów oraz wybujałych ambicji.

W Press wystąpi Charlotte Riley, Ben Chaplin, Priyanga Burford, Paapa Essiedu, Shane Zaza, Ellie Kendrick, Al Weaver, Brendan Cowell oraz David Suchet. Za serial odpowiedzialny jest Mike Bartlett, który wcześniej pisał m.in. serial Doktor Foster oraz miniserial The Town. Jednak jest przede wszystkim znany z pracy nad widowiskami teatralnymi.

Premiera 6-odcinkowego serialu odbędzie się tej jesieni. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Źródło: BBC

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix The End of the Fucking World sezon 2 kiedy

Nadchodzi 2. sezon serialu The End of the F***ing World

The End of the F***ing World sezon 2 TEOTFW2

Pojawiła się spoilerowa zajawka 2. sezonu The End of the F***ing World