The Boys sezon 4

Sam Elliott jest homofobem. Aktor krytykuje “Psie pazury” między innymi za homoseksualizm głównego bohatera

Dariusz Filipek
4 min czytania

Z ostatniej chwili

Zwiastun filmu

Sam Elliott ostro odleciał, kiedy zaczął rozmawiać o filmie “Psie pazury”. Film mu się nie podoba, gdyż główny bohater jest gejem, a reżyserka według niego nic nie wie o kręceniu westernów.

Elliott podczas podcastu “WTF” w wielu słuchaczach dosadnie wzbudził tytułową emocję, kiedy mówił o “Psich pazurach”. W rozmowie z Markiem Maronem miał wiele złego do powiedzenia o westernie wyreżyserowanym przez Jane Campion.

- Reklama -
Ad image

Benedict Cumberbatch w “Psich pazurach” wciela się w nieokrzesanego ranczera z Montany, który w 1925 roku zmienił w piekło życie swojej szwagierki i jej syna. Bohater jest też ukrywającym swoją orientację seksualną gejem.

To szczególnie nie spodobało się Elliottowi. Aktor, którego ostatnio mogliśmy oglądać w serialu “1883” nie oszczędzał filmu na tym polu i określił go “kupą g***a”. Wydawał się zaniepokojony tym, w jaki sposób Campion dekonstruuje klasyczne westernowe archetypy, takie jak kowboje. Porównał jej kowbojów do tancerzy Chippendale, którzy “noszą muszki i niewiele więcej”.

Pie****one, k***a, czapsy

“Tak wyglądają ci wszyscy pie***eni kowboje w tym filmie” – kontynuował Elliott. “Biegają dookoła w czapsach i bez koszulek. W całym filmie są te aluzje do homoseksualizmu” – dopowiedział i zapytał “Gdzie jest western w tym westernie?”.

“To znaczy, Cumberbatch nigdy nie wychodzi z tych swoich pie*****ych czapsów. Ma dwoje czapsów — jedne wełniane i jedne skórzane. I za każdym pie****nym razem, kiedy sobie gdzieś idzie — nigdy nie wsiadł na konia, może z raz — wchodzi do pie*****ego domu, biegnie po pie*****ych schodach, kładzie się spać do łóżka w swoich czapsach i gra na swoim banjo. To jest takie: co jest k***a?” – stwierdził Elliott.

Pie****ona, k***a, Nowa Zelandia

Dostało się też reżyserce, która według niego nie wie nic o zachodzie Stanów Zjednoczonych. “Dlaczego, do k***y, ona nakręciła ten film w Nowej Zelandii i nazwała to Montaną?. Dalej było więcej przekleństw i obelg.

- Reklama -
Skazana Max serial

“Psie pazury” zdobyły liczne nominacje do Oscarów. Pośród 12 z nich film Netflixa walczy w kategoriach Najlepszy aktor pierwszoplanowy, dwukrotnie w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepsza aktorka drugoplanowa, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz adaptowany oraz w najważniejszej, czyli Najlepszy film. Wbrew oburzeniu Elliota, że Nowa Zelandia portretuje w filmie Montanę, “Psie pazury” również nominowano w kategorii Najlepsza scenografia.

sluga narodu promo

Gdzie oglądać serial “Sługa narodu”? Produkcję z Wołodymyrem Zełenskim obejrzycie online za darmo po polsku

“Sługa narodu” to serial, który przyniósł olbrzymią sławę prezydentowi Ukrainy, Wołodymyrowi Zełenskiemu. Dziś bohatersko broni swojego kraju, a Wy możecie w tym czasie obejrzeć za darmo widowisko, które przyczyniło się do jego sukcesu politycznego. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Ponadto krytycy docenili widowisko, które na Rotten Tomatoes ma ocenę 8,4/10. Z kolei widownia na IMDB oceniła film na 6,9/10.

Tym samym Elliot nie tylko jest pokręconym homofobem, ale przewrotnie, jest również w mniejszości. Można też sądzić, iż po “Tajemnicy Brokeback Mountain” to właśnie “Psie pazury” są najbardziej znienawidzony przez niego filmem.

Film “Psie pazury” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
1 komentarz