psie pazury film netflix sam elliott
in ,

SZOKSZOK SMUTNESMUTNE

Sam Elliott jest homofobem. Aktor krytykuje “Psie pazury” między innymi za homoseksualizm głównego bohatera

Zwiastun filmu

Sam Elliott ostro odleciał, kiedy zaczął rozmawiać o filmie “Psie pazury”. Film mu się nie podoba, gdyż główny bohater jest gejem, a reżyserka według niego nic nie wie o kręceniu westernów.

Elliott podczas podcastu “WTF” w wielu słuchaczach dosadnie wzbudził tytułową emocję, kiedy mówił o “Psich pazurach”. W rozmowie z Markiem Maronem miał wiele złego do powiedzenia o westernie wyreżyserowanym przez Jane Campion.

Benedict Cumberbatch w “Psich pazurach” wciela się w nieokrzesanego ranczera z Montany, który w 1925 roku zmienił w piekło życie swojej szwagierki i jej syna. Bohater jest też ukrywającym swoją orientację seksualną gejem.

To szczególnie nie spodobało się Elliottowi. Aktor, którego ostatnio mogliśmy oglądać w serialu “1883” nie oszczędzał filmu na tym polu i określił go “kupą g***a”. Wydawał się zaniepokojony tym, w jaki sposób Campion dekonstruuje klasyczne westernowe archetypy, takie jak kowboje. Porównał jej kowbojów do tancerzy Chippendale, którzy “noszą muszki i niewiele więcej”.

Pie****one, k***a, czapsy

“Tak wyglądają ci wszyscy pie***eni kowboje w tym filmie” – kontynuował Elliott. “Biegają dookoła w czapsach i bez koszulek. W całym filmie są te aluzje do homoseksualizmu” – dopowiedział i zapytał “Gdzie jest western w tym westernie?”.

“To znaczy, Cumberbatch nigdy nie wychodzi z tych swoich pie*****ych czapsów. Ma dwoje czapsów — jedne wełniane i jedne skórzane. I za każdym pie****nym razem, kiedy sobie gdzieś idzie — nigdy nie wsiadł na konia, może z raz — wchodzi do pie*****ego domu, biegnie po pie*****ych schodach, kładzie się spać do łóżka w swoich czapsach i gra na swoim banjo. To jest takie: co jest k***a?” – stwierdził Elliott.

Pie****ona, k***a, Nowa Zelandia

Dostało się też reżyserce, która według niego nie wie nic o zachodzie Stanów Zjednoczonych. “Dlaczego, do k***y, ona nakręciła ten film w Nowej Zelandii i nazwała to Montaną?. Dalej było więcej przekleństw i obelg.

“Psie pazury” zdobyły liczne nominacje do Oscarów. Pośród 12 z nich film Netflixa walczy w kategoriach Najlepszy aktor pierwszoplanowy, dwukrotnie w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepsza aktorka drugoplanowa, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz adaptowany oraz w najważniejszej, czyli Najlepszy film. Wbrew oburzeniu Elliota, że Nowa Zelandia portretuje w filmie Montanę, “Psie pazury” również nominowano w kategorii Najlepsza scenografia.

Gdzie oglądać serial “Sługa narodu”? Produkcję z Wołodymyrem Zełenskim obejrzycie online za darmo po polsku

“Sługa narodu” to serial, który przyniósł olbrzymią sławę prezydentowi Ukrainy, Wołodymyrowi Zełenskiemu. Dziś bohatersko broni swojego kraju, a Wy możecie w tym czasie obejrzeć za darmo widowisko, które przyczyniło się do jego sukcesu politycznego. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Ponadto krytycy docenili widowisko, które na Rotten Tomatoes ma ocenę 8,4/10. Z kolei widownia na IMDB oceniła film na 6,9/10.

Tym samym Elliot nie tylko jest pokręconym homofobem, ale przewrotnie, jest również w mniejszości. Można też sądzić, iż po “Tajemnicy Brokeback Mountain” to właśnie “Psie pazury” są najbardziej znienawidzony przez niego filmem.

Film “Psie pazury” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix gry stranger things

Netflix dalej idzie w gry. Firma przejmuje za 65 milionów euro twórców “Stranger Things: Puzzle Tales”

netflix rosja

Netflix wstrzymuje produkcję i rezygnuje z przejęć w Rosji