The Boys sezon 4

Premiera dnia: “Psychika mordercy” na HBO GO

Dariusz Filipek
2 min czytania
Film dokumentalny "Psychika Mordercy" na HBO GO

Z ostatniej chwili

Dziś na HBO GO premierę miał film “Psychika mordercy” (oryg. “Crazy, Not Insane”), który dokumentuje pracę doktor psychiatrii Dorothy Lewis.

“Psychika mordercy” to interesujące spojrzenie na postępowanie potworów w ludzkiej skórze. Film dokumentalny prezentuje perspektywę Dorothy Lewis. Możecie ją kojarzyć z wydanych w Polsce książek z serii “Mindhunter”, w których wspomina o niej John E. Douglas. Różni ich od siebie skrajnie inne podejście w sprawie kary śmierci. W dużej mierze “Psychika mordercy” skupia się na tym temacie.

- Reklama -
Ad image

Doktor psychiatrii poświęciła większość życia na zgłębianie psychiki zaburzonych i chorych psychicznie osadzonych, którzy zostali skazani za najgorsze zbrodnie. Niestety jej książka, “Guilty by Reason of Insanity”, nie została przetłumaczona na język polski. Za to pojawiła się w serialu dokumentalnym “Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego”.

Krytycy zachęcają do obejrzenia

Dokument jest interesujący, ale daleki od wyczerpania tematu i bardzo chętnie zobaczyłbym dogłębniejsze zobrazowanie pracy Doroty Lewis. Jednak film i tak jest zajmującym spojrzeniem na poruszane kwestie. Na tę chwilę “Psychika mordercy” ma szesnaście recenzji na Rotten Tomatoes – czternaście pozytywnych i dwie negatywne, których średnia nota to 7,5/10.

Film od HBO jest jednym z wielu w podobnej tematyce, jaki będziecie mogli obejrzeć w najbliższych tygodniach w tym serwisie. Niedługo pojawią się tam filmy “The Mystery of D.B. Cooper”, “Baby God, “Alabama Snake” oraz The Art of Political Murder”. Z kolei jutro premierę będzie miał kryminalny serial dokumentalny “Morderstwo w Madison”.

⚡ PRZECZYTAJ: Najciekawsze kryminalne seriale dokumentalne

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o “Psychice mordercy”, jeśli już obejrzeliście ten dokument.

Oglądaj film dokumentalny “Psychika mordercy” w serwisie HBO GO ▶

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz