psychika mordercy film dokumentalny dorothy lewis hbo go
Film dokumentalny "Psychika Mordercy" na HBO GO
in

SUPER!SUPER!

Premiera dnia: “Psychika mordercy” na HBO GO

Dziś na HBO GO premierę miał film “Psychika mordercy” (oryg. “Crazy, Not Insane”), który dokumentuje pracę doktor psychiatrii Dorothy Lewis.

“Psychika mordercy” to interesujące spojrzenie na postępowanie potworów w ludzkiej skórze. Film dokumentalny prezentuje perspektywę Dorothy Lewis. Możecie ją kojarzyć z wydanych w Polsce książek z serii “Mindhunter”, w których wspomina o niej John E. Douglas. Różni ich od siebie skrajnie inne podejście w sprawie kary śmierci. W dużej mierze “Psychika mordercy” skupia się na tym temacie.

Doktor psychiatrii poświęciła większość życia na zgłębianie psychiki zaburzonych i chorych psychicznie osadzonych, którzy zostali skazani za najgorsze zbrodnie. Niestety jej książka, “Guilty by Reason of Insanity”, nie została przetłumaczona na język polski. Za to pojawiła się w serialu dokumentalnym “Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego”.

Krytycy zachęcają do obejrzenia

Dokument jest interesujący, ale daleki od wyczerpania tematu i bardzo chętnie zobaczyłbym dogłębniejsze zobrazowanie pracy Doroty Lewis. Jednak film i tak jest zajmującym spojrzeniem na poruszane kwestie. Na tę chwilę “Psychika mordercy” ma szesnaście recenzji na Rotten Tomatoes – czternaście pozytywnych i dwie negatywne, których średnia nota to 7,5/10.

Film od HBO jest jednym z wielu w podobnej tematyce, jaki będziecie mogli obejrzeć w najbliższych tygodniach w tym serwisie. Niedługo pojawią się tam filmy “The Mystery of D.B. Cooper”, “Baby God, “Alabama Snake” oraz The Art of Political Murder”. Z kolei jutro premierę będzie miał kryminalny serial dokumentalny “Morderstwo w Madison”.

⚡ PRZECZYTAJ: Najciekawsze kryminalne seriale dokumentalne

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o “Psychice mordercy”, jeśli już obejrzeliście ten dokument.

Oglądaj film dokumentalny “Psychika mordercy” w serwisie HBO GO ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

HBO Max Netflix Hulu CBS All Access Hulu Disney Plus

HBO Max rozwija się najszybciej w Stanach Zjednoczonych. Netflix dopiero na piątym miejscu

“Mindhunter” – jeśli serial wróci na Netflix, to niestety nieprędko