The Boys sezon 4

Box office: Ptaki nocy nie dały rady (weekend USA, 7-9 lutego 2020)

Dariusz Filipek
2 min czytania
Ptaki nocy (Warner Bros.)

Z ostatniej chwili

Mogło być gorzej, ale mogło być też o wiele lepiej – powiadają, kiedy rzeczy nie mają się tragicznie, ale daleko im do oczekiwanych rezultatów. I tak jest w przypadku debiutujących w zeszły weekend Ptaków nocy.

1. Ptaki nocy – 33,2 miliony dolarów

Najnowsze widowisko DC Films pomimo pierwszego miejsca na weekendowej liście, niestety zawodzi pokładane w nim nadzieje. Ptaki nocy w weekend przyniosły do kas biletowych 33,2 miliony dolarów. Film pokazywało aż 4236 kin i zebrał umiarkowanie pozytywne opinie, a mimo to wynik jest mocno poniżej oczekiwań przy 85-milionowym budżecie.

- Reklama -
Ad image

Lepiej to wygląda, gdy popatrzymy na wyniki ze świata, gdzie film ma już w sumie 79,7 milionów dolarów.

2. Bad Boys for Life – 12 milionów dolarów

Na drugie miejsce spadł film Bad Boys for Life, który dołożył 12 milionów dolarów. Ogółem ta komedia kryminalna ma już 336 milionów na świecie przy 90-milionowym budżecie.

3. 1917 – 9,2 milionów dolarów

1917 wciąż trzyma się dobrze w box office. Film w weekend przyniósł 9,2 milionów dolarów i na wszystkich rynkach ma już 290 milionów dolarów przy budżecie, który oscyluje w okolicy 90-100 milionów dolarów.

4. Doktor Dolittle – 6,5 milionów dolarów

To już jest pewne – Doktor Dolittle to finansowa porażka. Robert Downey Jr. bez zbroi Iron Mana najwidoczniej nie ma aż tyle magnetyzmu, bo widowisko w weekend zanotowało 6,5 milionów dolarów wpływu. Na świecie ma łącznie 160 milionów dolarów, a biorąc pod uwagę 175-milionowy budżet produkcyjny i zapewne niemały promocyjny, ten film mocno uderzy po kieszeni Universal.

5. Jumanji: Następny poziom – 5,5 milionów dolarów

Nowe Jumanji powoli spada z radaru, ale tutaj nie ma powodu do płaczu. Po dosypaniu 5,5 milionów dolarów, film Sony ma na świecie 768 milionów dolarów i przy 125-milionowym budżecie sygnał może być tylko jeden: kolejna część w drodze!

- Reklama -
Skazana Max serial

Bieżący tydzień przyniesie do kin Sonica: Szybki jak błyskawica, horror Wyspa Fantazji, romans The Photograph oraz komedię Zjazd, która jest remakem Turysty z 2014 roku.

Źródło: Box Office Mojo

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz