in

SZOKSZOK

Box office: Ptaki nocy nie dały rady (weekend USA, 7-9 lutego 2020)

ptaki nocy box office birds of prey
Ptaki nocy (Warner Bros.)

Mogło być gorzej, ale mogło być też o wiele lepiej – powiadają, kiedy rzeczy nie mają się tragicznie, ale daleko im do oczekiwanych rezultatów. I tak jest w przypadku debiutujących w zeszły weekend Ptaków nocy.

1. Ptaki nocy – 33,2 miliony dolarów

Najnowsze widowisko DC Films pomimo pierwszego miejsca na weekendowej liście, niestety zawodzi pokładane w nim nadzieje. Ptaki nocy w weekend przyniosły do kas biletowych 33,2 miliony dolarów. Film pokazywało aż 4236 kin i zebrał umiarkowanie pozytywne opinie, a mimo to wynik jest mocno poniżej oczekiwań przy 85-milionowym budżecie.

Lepiej to wygląda, gdy popatrzymy na wyniki ze świata, gdzie film ma już w sumie 79,7 milionów dolarów.

2. Bad Boys for Life – 12 milionów dolarów

Na drugie miejsce spadł film Bad Boys for Life, który dołożył 12 milionów dolarów. Ogółem ta komedia kryminalna ma już 336 milionów na świecie przy 90-milionowym budżecie.

3. 1917 – 9,2 milionów dolarów

1917 wciąż trzyma się dobrze w box office. Film w weekend przyniósł 9,2 milionów dolarów i na wszystkich rynkach ma już 290 milionów dolarów przy budżecie, który oscyluje w okolicy 90-100 milionów dolarów.

4. Doktor Dolittle – 6,5 milionów dolarów

To już jest pewne – Doktor Dolittle to finansowa porażka. Robert Downey Jr. bez zbroi Iron Mana najwidoczniej nie ma aż tyle magnetyzmu, bo widowisko w weekend zanotowało 6,5 milionów dolarów wpływu. Na świecie ma łącznie 160 milionów dolarów, a biorąc pod uwagę 175-milionowy budżet produkcyjny i zapewne niemały promocyjny, ten film mocno uderzy po kieszeni Universal.

5. Jumanji: Następny poziom – 5,5 milionów dolarów

Nowe Jumanji powoli spada z radaru, ale tutaj nie ma powodu do płaczu. Po dosypaniu 5,5 milionów dolarów, film Sony ma na świecie 768 milionów dolarów i przy 125-milionowym budżecie sygnał może być tylko jeden: kolejna część w drodze!

Bieżący tydzień przyniesie do kin Sonica: Szybki jak błyskawica, horror Wyspa Fantazji, romans The Photograph oraz komedię Zjazd, która jest remakem Turysty z 2014 roku.

Źródło: Box Office Mojo

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

viacomcbs

ViacomCBS stanie do walki z Netflixem. Nowy serwis w drodze!

polowanie zwiastun premiera data premiery

Polowanie – zakazany film dostał nowy zwiastun i datę premiery