ptaki nocy film zwiastun harley quinn margot robbie
Zwiastun filmu Ptaki nocy (Warner Bros.)
in

Ptaki nocy zwiastują superbohaterski rok kobiet w kinach

Ptaki nocy, Wonder Woman 1984 i Czarna Wdowa to obok Eternas, Nowych mutantów, Morbiusa, Bloodshota i kontynuacji Venoma, najważniejsze tegoroczne widowiska superbohaterskie. Pierwszy z wymienionych filmów dostał kolejny zwiastun, który zapowiada początek kinowej emancypacji.

Margot Robbie wraca jako znana z Legionu samobójców Harley Quinn. Jednak w Ptakach nocy nie będzie jej towarzyszył wyborowy strzelec, aktorka ze Sposobu na morderstwo, żadna z licznych inkarnacji Jokera, Batman, czy jakiś przerośnięty gad. Tym razem nasza antybohaterka zasili całkowicie kobiecy zespół, w którym zobaczymy Mary Elizabeth Winstead jako Łowczynię, Jurnee Smollett-Bell jako Czarnego kanarka, Rosie Perez jako Renee Montoyę i Ellę Jay Basco jako Cassandrę Cain. Dziewczyny połączą siły, by skopać biały, męski, więc uprzywilejowany tyłek Romana Sionisa, w którego wcielił się Ewan McGregor.

Chociaż najnowszy zwiastun Ptaków nocy ciężko nazwać mistrzostwem świata, nawet pomimo tego, że zdobi go przyjemna muzyka, to ostatnie dokonania DC Filmsna tyle przyzwoite, by dać ich najnowszej produkcji szansę.

Film wyląduje na ekranach kin już 7 lutego 2020 roku i będzie to pierwszy taki rok, w którym kobiece kino superbohaterskie będzie aż tak liczne. Do tej pory dostawaliśmy nieliczne widowiska z superheroinami w rolach głównych, a w 2020 roku będą aż trzy takie produkcje. To pokazuje nowy trend. Miejmy nadzieję, iż wszystkie widowiska zyskają sympatię widzów oraz krytyków i utrzymają ten potrzebny kurs, który jest odtrutką na kolejnych Johnów Rambo powtarzających się niemiłosiernie niczym katar.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Chilling Adventures of Sabrina straight to hell sezon 3 część 3 teledyzk muzyka netflix serial

Chilling Adventures of Sabrina i Straight to Hell – pięknie satanistycznie rozśpiewany zwiastun trzeciego sezonu

doctor strange in the multiverse of madness reżyser scott derrickson marvel

Doktor Strange in the Multiverse of Madness traci reżysera. Scott Derrickson nie nakręci filmu dla Marvela