The Boys sezon 4

Pyrkon 2022 powraca w czerwcu – kiedy, jak i gdzie?

Jakub Kozakiewicz
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Pyrkon 2022 – o atrakcjach i programie

Fani popkultury musieli czekać aż 3 lata na powrót poznańskiego Pyrkonu. Jubileuszowa, dwudziesta edycja odbędzie się w dniach 17-19 czerwca tego roku w Poznaniu. Czeka nas m.in. strefa retro, warsztaty, bitwy na miecze i rozognione panele dyskusyjne.

Pyrkon jest uważany za największy festiwal fantastyki. Do Poznania od dwudziestu lat przyjeżdżają fani fantastyki, science fiction, mangi, cosplayerzy, a także fani gier komputerowych i planszowych. Z powodu pandemii zawiesił działalność, ale organizatorzy zapewniają, że festiwal powraca ze zdwojoną siłą.

- Reklama -
Ad image

Atrakcje

Na Pyrkonie doświadczymy całej masy atrakcji. Każda grupa wiekowa znajdzie tu coś dla siebie, a pasjonaci różnych mediów mogą porozmawiać na wspólne tematy. Program festiwalu obejmuje między innymi:

  • Pogranie w klasycznego „Tetrisa”
  • Konkursy Cosplay
  • Warsztaty choreografii K-popowej
  • Turniej miecza
  • Panele dyskusyjne
  • Maskarada
  • Okazja zagrania w gry planszowe

I wiele, wiele więcej. Pełną listę dostępnych atrakcji znajdziecie w zakładce “Program”.

Goście Pyrkonu

Organizatorzy zaprosili całą masę interesujących osób, z którymi będzie okazja porozmawiać na panelach, uczestniczyć w przygotowanych przez nich atrakcjach, a przy okazji wrócić do domu z garstką autografów.

W strefie fabularnej spotkamy: ekipę z Gospody RPG, która pasjonuje się grami fabularnymi i z chęcią porozmawia o nich z innymi.

W strefie naukowej dowiemy się fascynujących rzeczy od dr Tomasza Rożka czy Agnieszki Elwertowskiej, która jest inżynierem informatyki pracującym w firmie kosmicznej.

- Reklama -
Skazana Max serial

Strefę komiksu zasilą, piszące na łamach Webtoon, Joanna Roszak i Agnieszka Kamieńska, a w kąciku fanów zachodniej kultury zobaczymy Akiharu i Animelogia.

Nie obędzie się bez strefy Gaming & Cosplay, w której zagoszczą: wybitny pisarz i fantasta, Jacek Dukaj, znakomita cosplayerka, Andrasta i, znany z beletrystykji, Łukasz Orbitowski.

W bloku literackim zasiądą takie osobistości jak: Andrzej Pilipiuk, Rebecca F. Kuang czy Michał Gołkowski.

A zaraz obok, w bloku filmowo-serialowym, zaszczycą Was swoim głosem i, tym razem też ciałem, “Widzę Głosy” i Mateusz Narloch.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

W dodatku na miejscu będzie okazja uzupełnić popkulturalne zapasy u takich wystawców jak: Pixel-Box, Rebel czy Świat Książki.

Dla fanów

Organizatorzy przygotowali także gratkę dla zagorzałych fanów, jak co roku na konwencie dostępne będą limitowane koszulki, które można będzie nabyć podczas trwania festiwalu.

image

Ile kosztują bilety?

Ceny biletów na Pyrkon 2022 wynoszą kolejno:

3 dni: 149-159zł – zależnie od daty zakupu.

Jednodniowe: 79zł – piątek, 109zł – sobota, 59zł – niedziela

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz