Pyrkon 2022-jak-gdzie-kiedy
in , , , ,

SUPER!SUPER!

Pyrkon 2022 powraca w czerwcu – kiedy, jak i gdzie?

Pyrkon 2022 – o atrakcjach i programie

Fani popkultury musieli czekać aż 3 lata na powrót poznańskiego Pyrkonu. Jubileuszowa, dwudziesta edycja odbędzie się w dniach 17-19 czerwca tego roku w Poznaniu. Czeka nas m.in. strefa retro, warsztaty, bitwy na miecze i rozognione panele dyskusyjne.

Pyrkon jest uważany za największy festiwal fantastyki. Do Poznania od dwudziestu lat przyjeżdżają fani fantastyki, science fiction, mangi, cosplayerzy, a także fani gier komputerowych i planszowych. Z powodu pandemii zawiesił działalność, ale organizatorzy zapewniają, że festiwal powraca ze zdwojoną siłą.

Atrakcje

Na Pyrkonie doświadczymy całej masy atrakcji. Każda grupa wiekowa znajdzie tu coś dla siebie, a pasjonaci różnych mediów mogą porozmawiać na wspólne tematy. Program festiwalu obejmuje między innymi:

  • Pogranie w klasycznego „Tetrisa”
  • Konkursy Cosplay
  • Warsztaty choreografii K-popowej
  • Turniej miecza
  • Panele dyskusyjne
  • Maskarada
  • Okazja zagrania w gry planszowe

I wiele, wiele więcej. Pełną listę dostępnych atrakcji znajdziecie w zakładce “Program”.

Goście Pyrkonu

Organizatorzy zaprosili całą masę interesujących osób, z którymi będzie okazja porozmawiać na panelach, uczestniczyć w przygotowanych przez nich atrakcjach, a przy okazji wrócić do domu z garstką autografów.

W strefie fabularnej spotkamy: ekipę z Gospody RPG, która pasjonuje się grami fabularnymi i z chęcią porozmawia o nich z innymi.

W strefie naukowej dowiemy się fascynujących rzeczy od dr Tomasza Rożka czy Agnieszki Elwertowskiej, która jest inżynierem informatyki pracującym w firmie kosmicznej.

Strefę komiksu zasilą, piszące na łamach Webtoon, Joanna Roszak i Agnieszka Kamieńska, a w kąciku fanów zachodniej kultury zobaczymy Akiharu i Animelogia.

Nie obędzie się bez strefy Gaming & Cosplay, w której zagoszczą: wybitny pisarz i fantasta, Jacek Dukaj, znakomita cosplayerka, Andrasta i, znany z beletrystykji, Łukasz Orbitowski.

W bloku literackim zasiądą takie osobistości jak: Andrzej Pilipiuk, Rebecca F. Kuang czy Michał Gołkowski.

A zaraz obok, w bloku filmowo-serialowym, zaszczycą Was swoim głosem i, tym razem też ciałem, “Widzę Głosy” i Mateusz Narloch.

W dodatku na miejscu będzie okazja uzupełnić popkulturalne zapasy u takich wystawców jak: Pixel-Box, Rebel czy Świat Książki.

Dla fanów

Organizatorzy przygotowali także gratkę dla zagorzałych fanów, jak co roku na konwencie dostępne będą limitowane koszulki, które można będzie nabyć podczas trwania festiwalu.

Ile kosztują bilety?

Ceny biletów na Pyrkon 2022 wynoszą kolejno:

3 dni: 149-159zł – zależnie od daty zakupu.

Jednodniowe: 79zł – piątek, 109zł – sobota, 59zł – niedziela

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Jakub Kozakiewicz

Gram, oglądam i czytam, a przede wszystkim szukam rozległych światów i niesamowitych historii. Po godzinach wieloletni fan Nintendo i fantastyki.

amber heard proces sądowy wredykt Johnny Depp

Koniec sądowej dramy. Johnny Depp wygrał, a Amber Heard… też wygrała, ale sporo mniej

Jenna Ortega American Carnage

Jenna Ortega wraca w horrorze “American Carnage”. Krew poleje się strumieniami