The Boys sezon 4

Radio Radio to serial, który może nieźle namieszać w Polsce

Dariusz Filipek
4 min czytania
Radio Radio (źródło: REM Production; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Serial Radio Radio nie będzie zwykłą historią w odcinkach traktującą o mediach. To pierwsze widowisko, które bezpośrednio poruszy kwestię Dobrej zmiany, ingerującej w życie dziennikarzy.

Serialową redakcję Radio Radio poznacie w ramach zawirowań wywołanych przez prawicę. Chociaż historia jest jak najbardziej fikcyjna, to opiera się na kanwie wydarzeń, które miały, a właściwie mają miejsce. W końcu publiczne media zostały totalnie zagarnięte przez partię Jarosława Kaczyńskiego, a prywatne od jakiegoś czasu mają się na baczności, bo prezes i jego współpracownicy mają również na nie chrapkę.

- Reklama -
Ad image

Po przejęciu władzy przez Prawo i sprawiedliwość publiczne media ukierunkowano rękami partyjnych wykidajłów w okolice pluralizmu i poziomu godnych rowu melioracyjnego. I właśnie to ma być tłem do zaprezentowania pracy serialowej redakcji. Radio Radio opowie o nagłych awansach prawicowych pucybutów oraz deprecjonowaniu pracy całej reszty.

Pokażemy Wam, jak wygląda formatowanie opinii publicznej z jednej strony i etyczne dziennikarstwo – z drugiej. Będzie i śmiesznie i strasznie. – Można dowiedzieć się z treści akcji na PolakPotrafi, gdzie twórcy zbierają fundusze na powstanie sezonu serialu Radio Radio.

– To będzie pierwsza tego typu produkcja – mówi reżyser Rafał Molenda. – Wszystkie wydarzenia są fikcyjne, jednak ich tło stanowią rzeczywiste sytuacje, a do serialowego studia radiowego zapraszane są osoby znane z życia publicznego. Występują we własnej roli i podczas wywiadu mówią to, co myślą – ich wypowiedzi nie są elementem scenariusza. W ten sposób filmowa fikcja przenika się z rzeczywistością.  Będzie więc trochę śmiesznie, trochę strasznie – dodaje reżyser.

Nie tylko akcja serialu Radio Radio rozgrywa się w Szczecinie, ale widowisko również wypełniono lokalnymi aktorami. W serialu wystąpi Piotr Bumaj, Arkadiusz Buszko, Adam Dzieciniak, Bolesława Fafińska, Robert Gondek, Adrianna Janowska-Moniuszko, Michał Lewandowski,  Maciej Litkowski, Grażyna Madej, Grzegorz Młudzik, Wojciech Sandach, Przemysław Walich oraz Sylwia Witkowska. Miejscowi zapewne kojarzą ich ze szczecińskich teatrów.

Rafał Molenda reżyseruje i jest producentem serialu z ramienia swojej firmy REM Production. Molenda był wcześniej mocno związany nie tyle ze światem filmów czy seriali, ale bardziej z newsami i właśnie radiem. Pracował w Radiu Szczecin, Pomorskiej Stacji Radiowej i Radiu Palma. Był korespondentem wojennym w Afganistanie w latach 2012-2103. Jego audiobook Błękitna pustynia nominowano do nagrody Prix Europa. Obok REM Producion widowisko realizuje 24fps oraz Szeroki Kąt Produkcja Filmowa.

Radio Radio ma zadebiutować wyłącznie w sieci w formie sześcioodcinkowego sezonu.

Filmowcy potrzebują od Was 225 tysięcy złotych, żeby skończyć pierwszy sezon. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Jednak twórcy celują w tegoroczną wiosnę. Obecnie ekipa filmowa realizuje zdjęcia do pilota.

- Reklama -
Skazana Max serial

Cieszy, że podjęto ten bardzo ważny temat. Z jednej strony dostaniemy rozrywkę. Z drugiej sprawę tak palącą, że aż dziw, iż jeszcze nikt się za nią nie zabrał. W chwili, w której nawet materiał Wiadomości o dzikach jest przesiąknięty propagandą, której nie powstydziłby się Urban, warto o takich rzeczach mówić jak najczęściej. Byle celnie i w dobrym stylu. Jeśli twórcy dostarczą jakość, można się spodziewać, iż widowisko chwyci nie gorzej niż kiedyś Ucho Prezesa, które – umówmy się – bardziej ocieplało wizerunek Kaczyńskiego, niż skutecznie nabijało się z partyjnego cwaniactwa obecnie rządzącej ekipy politycznej.

Powstanie serialu Radio Radio możecie wesprzeć w serwisie Polak Potrafi >>

[interaction id=”5c427ae3d1b314204cc31694″]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz