in

SUPER!SUPER! OkropneOkropne

Radio Radio to serial, który może nieźle namieszać w Polsce

serial radio radio
Radio Radio (źródło: REM Production; edycja: Popkulturyści)

Serial Radio Radio nie będzie zwykłą historią w odcinkach traktującą o mediach. To pierwsze widowisko, które bezpośrednio poruszy kwestię Dobrej zmiany, ingerującej w życie dziennikarzy.

Serialową redakcję Radio Radio poznacie w ramach zawirowań wywołanych przez prawicę. Chociaż historia jest jak najbardziej fikcyjna, to opiera się na kanwie wydarzeń, które miały, a właściwie mają miejsce. W końcu publiczne media zostały totalnie zagarnięte przez partię Jarosława Kaczyńskiego, a prywatne od jakiegoś czasu mają się na baczności, bo prezes i jego współpracownicy mają również na nie chrapkę.

Po przejęciu władzy przez Prawo i sprawiedliwość publiczne media ukierunkowano rękami partyjnych wykidajłów w okolice pluralizmu i poziomu godnych rowu melioracyjnego. I właśnie to ma być tłem do zaprezentowania pracy serialowej redakcji. Radio Radio opowie o nagłych awansach prawicowych pucybutów oraz deprecjonowaniu pracy całej reszty.

Pokażemy Wam, jak wygląda formatowanie opinii publicznej z jednej strony i etyczne dziennikarstwo – z drugiej. Będzie i śmiesznie i strasznie. – Można dowiedzieć się z treści akcji na PolakPotrafi, gdzie twórcy zbierają fundusze na powstanie sezonu serialu Radio Radio.

– To będzie pierwsza tego typu produkcja – mówi reżyser Rafał Molenda. – Wszystkie wydarzenia są fikcyjne, jednak ich tło stanowią rzeczywiste sytuacje, a do serialowego studia radiowego zapraszane są osoby znane z życia publicznego. Występują we własnej roli i podczas wywiadu mówią to, co myślą – ich wypowiedzi nie są elementem scenariusza. W ten sposób filmowa fikcja przenika się z rzeczywistością.  Będzie więc trochę śmiesznie, trochę strasznie – dodaje reżyser.

Nie tylko akcja serialu Radio Radio rozgrywa się w Szczecinie, ale widowisko również wypełniono lokalnymi aktorami. W serialu wystąpi Piotr Bumaj, Arkadiusz Buszko, Adam Dzieciniak, Bolesława Fafińska, Robert Gondek, Adrianna Janowska-Moniuszko, Michał Lewandowski,  Maciej Litkowski, Grażyna Madej, Grzegorz Młudzik, Wojciech Sandach, Przemysław Walich oraz Sylwia Witkowska. Miejscowi zapewne kojarzą ich ze szczecińskich teatrów.

Rafał Molenda reżyseruje i jest producentem serialu z ramienia swojej firmy REM Production. Molenda był wcześniej mocno związany nie tyle ze światem filmów czy seriali, ale bardziej z newsami i właśnie radiem. Pracował w Radiu Szczecin, Pomorskiej Stacji Radiowej i Radiu Palma. Był korespondentem wojennym w Afganistanie w latach 2012-2103. Jego audiobook Błękitna pustynia nominowano do nagrody Prix Europa. Obok REM Producion widowisko realizuje 24fps oraz Szeroki Kąt Produkcja Filmowa.

Radio Radio ma zadebiutować wyłącznie w sieci w formie sześcioodcinkowego sezonu.

Filmowcy potrzebują od Was 225 tysięcy złotych, żeby skończyć pierwszy sezon. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Jednak twórcy celują w tegoroczną wiosnę. Obecnie ekipa filmowa realizuje zdjęcia do pilota.

Cieszy, że podjęto ten bardzo ważny temat. Z jednej strony dostaniemy rozrywkę. Z drugiej sprawę tak palącą, że aż dziw, iż jeszcze nikt się za nią nie zabrał. W chwili, w której nawet materiał Wiadomości o dzikach jest przesiąknięty propagandą, której nie powstydziłby się Urban, warto o takich rzeczach mówić jak najczęściej. Byle celnie i w dobrym stylu. Jeśli twórcy dostarczą jakość, można się spodziewać, iż widowisko chwyci nie gorzej niż kiedyś Ucho Prezesa, które – umówmy się – bardziej ocieplało wizerunek Kaczyńskiego, niż skutecznie nabijało się z partyjnego cwaniactwa obecnie rządzącej ekipy politycznej.

Powstanie serialu Radio Radio możecie wesprzeć w serwisie Polak Potrafi >>

[interaction id=”5c427ae3d1b314204cc31694″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trailer Spider-Man: Daleko od domu zwiastun Spider-Man: Far From Home

Czekaliście na zwiastun Spider-Mana: Daleko od domu? Wyczekaliście aż dwa

Wolf Creek sezon 2 Wolf Creek serial Wolf Creek recenzja Wolf Creek 2
5/10

Wolf Creek – sezon 2 – recenzja serialu o seryjnym mordercy z Australii