ratched netflix serial opis fabuły obsada data premiery
"Ratched" to nowy serial Netflixa - opis fabuły, obsada oraz data premiery
in

SUPER!SUPER! LOLLOL

“Ratched” od Netflixa zapowiada się na jeden z najmocniejszych seriali września

Wiemy, kiedy serial “Ratched” pojawi się w serwisie Netflix. Pokazano również pierwszy zwiastun widowiska opowiadającego o początkach kariery pielęgniarki znanej z “Lotu nad kukułczym gniazdem”.

“Ratched” to serial Ryana Murphy’ego (“American Horror Story”) oraz debiutującego w roli scenarzysty serialowego Evana Romansky’ego. Widowisko opowie o siostrze Mildred Ratched. Zapewne większość z Was świetnie kojarzy ją z genialnego filmu “Lot nad kukułczym gniazdem”, który jest z kolei adaptacją powieści Kena Keseya pod tym samym tytułem. W filmie Milosa Formana w bohaterkę wcieliła się Louise Fletcher, a w serialu w tej roli zobaczymy jedną z muz Murphy’ego, Sarę Paulson.

“Ratched” – opis fabuły serialu Netflixa

Większość akcji widowiska będzie rozgrywała się w 1947 roku w szpitalu psychiatrycznym położonym w Północnej Kalifornii, gdzie Mildred znajdzie zatrudnienie jako pielęgniarka. Zobaczymy, jak bohaterka ewoluowała do momentu, w którym będzie ją ciężko nazwać inaczej niż potworem. Początkowo ma to być opiekuńcza osoba, ale z czasem uzewnętrzni tlący się w niej mrok.

Prequel “Lotu nad kukułczym gniazdem” zapowiada się na mocny thriller psychologiczny. Będziemy świadkami niepokojących eksperymentów na ludzkich umysłach, a sam serial ma mieć drugie dno – opowie o tym, że człowiek nie rodzi się potworem, a staje się nim pod wpływem okoliczności.

“Ratched” – kogo zobaczymy w serialu?

Obsada jest silną stroną produkcji. Poza Sarą Paulson w serialu zobaczymy między innymi Sharon Stone, Cynthię Nixon, Judy Davis, Jon Jon Brionesa, Amandę Plummer, Rosannę Arquette, Finna Wittrocka, Alice Englert, Huntera Parisha, Vincent D’Onofrio, Coreya Stolla oraz Dona Cheadle.

“Ratched” – kiedy premiera serialu w serwisie Netflix?

Pierwszy sezon, który będzie liczył osiem odcinków, trafi na Netflix już 18 września 2020 roku. Ryan Murphy planuje wyprodukować cztery sezony widowiska. W każdym z nich siostra Ratched będzie miała innego męskiego przeciwnika, którego życie będzie zamieniała w koszmar na jawie. Finałowa odsłona ma włączyć do narracji zdarzenia znane z “Lotu nad kukułczym gniazdem”. Już dziś wiemy, iż drugi sezon dostał zielone światło od Netflixa.

Oglądaj serial “Ratched” w serwisie Netflix >>

Oglądaj film “Lot nad kukułczym gniazdem” w serwisie Rakuten >>

Czytaj książkę “Lot nad kukułczym gniazdem” >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

the boys zwiastun sezon 2

“The Boys” i piękny zwiastun zapowiadający totalną rzeź w drugim sezonie

kino mulan disney universal

Śmierć często przychodzi niepostrzeżenie, ale czasem ją wabimy, czyli rzecz o powolnym schodzeniu kin