in

SUPER!SUPER!

Premiera dnia: “Reacher” na Prime Video

reacher serial amazon prime video 2022 online
"Reacher" już na Prime Video
Zwiastun serialu

Jack Reacher wrócił i to w całkiem niezłym stylu. Serialowa adaptacja powieści Lee Childa zbiera przyzwoite oceny wśród krytyków i jeszcze lepsze pośród widzów.

“Reacher” to serialowa adaptacja “Poziomu śmierci” – pierwszej powieści o Jacku Reacherze, a jednocześnie debiutanckiej książki Lee Childa. Książkowa seria, na którą składa się 26 powieści wydawanych od 1997 roku, sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Nick Santora opowiada za przeniesienie książki na ekran. Wcześniej pracował między innymi nad scenariuszami do “Rodziny Soprano”, “Punisher: War Zone”, “Skazanego na śmierć” czy “Vegas”.

W adaptacji “Poziomu śmierci” zanim bohater zdąży zjeść śniadanie, zostaje aresztowany w związku z podejrzeniem, iż dokonał morderstwa. Lokalna policja zastanawia się, co ten małomówny, bystry i rosły mężczyzna robi w małym miasteczku w Georgii. Nie ma mediów społecznościowych, stałego miejsca zamieszkania, telefonu oraz bagażu. Od zdarzenia do zdarzenia były żołnierz zwiedzający Stany Zjednoczone zaczyna się interesować śledztwem w sprawie brutalnego morderstwa, o które został niesłusznie posądzony.

Ritchson zamiast Cruise’a

To nie pierwsza adaptacja prozy z Jackiem Reacherem. Wcześniej Tom Cruise sportretował bohatera znanego z książek Childa. Pierwszy raz w 2012 roku w filmie “Jack Reacher: Jednym strzałem”, a cztery lata później w “Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”.

Alan Ritchson jako Jack Reacher
Alan Ritchson i Tom Cruise jako Jack Reacher

Tym razem w tytułowego bohatera wcielił się Alan Ritchson, którego możecie kojarzyć z seriali “Titans”, “Blood Drive”, “Tajemnice Smallville” czy “Blue Mountain State”. Aktor o wiele mniejszego kalibru o wiele lepiej wszedł w buty książkowego bohatera.

Niezłe oceny

“Reacher” zbiera przeważnie pozytywne opinie wśród krytyków. 81% z 26 recenzentów na Rotten Tomatoes zachęca do obejrzenia serialu. Na tę chwilę średnia nota dla widowiska to 6,9/10. Jeszcze przychylniejsi serialowi są widzowie, którzy na IMDB ocenili serial na 8,9/10. Ocena najpewniej spadnie z czasem, gdyż do tej pory “Reachera” oceniło tam 657 użytkowników.

Film o zbiorowym samobójstwie w Jonestown

Joseph Gordon-Levitt i Chloe Grace Moretz wystąpią w filmie o sekcie Świątynia Ludu. Czytaj więcej o filmie “White Night” ▶

Po pierwszym odcinku muszę przyznać, że ogląda się to przyjemnie i zdecydowanie dokończę sezon. Nie jest to widowisko na miarę “Banshee”, ale i tak “Reacher” serwuje przyzwoitą mieszankę brutalnego akcyjniaka z kryminałem.

Ci krytycy, którzy już widzieli cały sezon, twierdzą, że serial zaczyna się mocno, ale w drodze do finału traci nieco na impecie. Ponadto produkcja jest chwalona za to, iż historia jest opowiadana w duchu powieści, a jednocześnie serial zgrabnie dodaje od siebie coś świeżego. Chwalony jest Ritchson w roli inteligentnego osiłka, którego pokochali czytelnicy, a aktor świetnie oddał jego osobowość. Równie ważne, co intryga i akcja, są tu zajmująco zarysowane interakcje pomiędzy bohaterami. Jednak to, co jednym przypadło do gustu, innych odpycha. Pojawiły się głosy, że główny bohater to zapatrzona w siebie góra mięsa, a sam serial jest przeciętny.

Gdzie obejrzycie?

Cały ośmioodcinkowy sezon serialu obejrzycie już teraz na Prime Video, do którego dostęp uzyskacie za 25,99 zł. Serial ma zarówno polskie napisy, jak i lektora, a obejrzeć go możecie w 4K. Produkcja jest sugerowana wyłącznie widzom dorosłym.

Serial “Reacher” obejrzycie online w serwisie Prime Video ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gaslit serial 2022 starz julia roberts martha mitchell sean penn afera watergate

Wstęp do afery Watergate w serialu “Gaslit”, czyli Richard Nixon konta Martha Mitchell

suspicion serial 2022 apple tv online premiera

Premiera dnia: “Suspicion” na Apple TV+