Kampania Rebuild The World - zmieniaj świat z klockami LEGO®!
in

Kampania Rebuild The World – zmieniaj świat z klockami LEGO®!

Celem kampanii LEGO® Rebuild The World jest przedstawienie twórczego rozwiązywania problemów. Oprócz tego pokazuje osiągnięcia, które każdy z nas może wypracować podczas wspólnej pracy. Autorzy tej kampanii przedstawiają dzieci, jako mistrzów w pokonywaniu różnic oraz radzeniu sobie z wieloma wyzwaniami. Wystarczy dobra współpraca i chęć działania, a wszystko jest możliwe.

Rebuild The World — motyw przewodni  

Główny film promujący całą kampanię skupia się na historii rycerza, który próbuje przedostać się przez rzekę, aby zobaczyć przyjaznego niedźwiedzia. Niestety wszystkie jego próby kończą się niepowodzeniem. Z pomocą przychodzą mu mieszkańcy miasta. Łącząc swoje umiejętności oraz talenty pomagają rycerzowi spotkać się ze swoim przyjacielem. Gdy pierwszemu z nich udaje się w końcu przedostać na drugą stronę rzeki, widzimy nie tylko zabawną historię, ale i rozwiązanie całej sytuacji. Wyzwanie, jakiego podjęły się dzieci, sprawiło, że dwójka przyjaciół w końcu się zobaczyła. Aby misja zakończyła się powodzeniem, wystarczyła współpraca, a także rozbudowa i odbudowa trasy przy wykorzystaniu klocków LEGO®. 

W tym miejscu należy wspomnieć o System in Play. Jest to platforma służąca do kreatywnego rozwiązywania problemów. Kampania LEGO® Rebuild The World pokazuje, że dzieci w prosty sposób mogą budować oraz testować różnorodne rozwiązania. Zabawa z wykorzystaniem klocków pozwala więc zbudować zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym miłośnikom klocków LEGO® wszystko, co tylko przyjdzie im na myśl. Gdy budowla będzie już gotowa, mogą ją ulepszać i odbudowywać. Kampania Rebuild The World tak naprawdę ma na celu pokazanie, że z każdego zestawu klocków można zbudować każdą budowlę. Samoloty można zamienić w pociągi elektryczne, kopalnie w wiatraki produkujące energię elektryczną, a samochody w skutery lub hulajnogi. Wszystko zależy od wyobraźni osoby, która podejmie się budowy z klocków LEGO®.

Budowa z klocków LEGO® wpływa korzystnie na:

  • twórcze rozwiązywanie problemów,
  • wytrzymałość,
  • komunikację,
  • umiejętności manualne.

Powyższe cechy są kluczowe zarówno w życiu dzieci, jak i dorosłych. To właśnie one mają wpływ na odniesienie sukcesu w przyszłości. Klocki LEGO® cechuje również ich unikatowość. Nie można również zapomnieć o samej radości z budowania. Tutaj świetnie odnajdą się nie tylko najmłodsi, ale i starsi miłośnicy klocków. Jeśli o tym już mowa — jakie zestawy zasługują na szczególną uwagę w ramach kampanii LEGO® Rebuild The World? 

Rebuild The World — charakterystyka poszczególnych zestawów

Kampania LEGO® Rebuild The World przedstawia również inne humorystyczne historyjki wizualne. Te mają na celu pokazanie nieskończonej ilości sposobów na wykorzystanie klocków LEGO® podczas wspólnego pokonywania trudności. Jedna z historyjek przedstawia hipopotama, który tęskni za ptakiem latającym po niebie. Aby pierwszy z nich mógł się spotkać ze swoim przyjacielem, otrzymuje skrzydła, które pozwalają mu się wzbić w powietrze. W kolejnej opowieści widzimy świnkę, która chce spotkać się oko w oko z żyrafą. Dzieli je jednak kilka metrów różnicy w wysokości. W tym celu wystarczy dodać śwince kilka klocków, aby zrównać wysokość obu zwierząt. W obu przypadkach świetnie sprawdzi się zestaw klocków LEGO® Classic — Klocki i zwierzątka. 1500 elementów pozwoli w pełni rozwinąć swoją kreatywność oraz umiejętności manualne. Na stronie producenta widnieje informacja, że z klocków możemy zbudować 10 zwierząt. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby hipopotamowi dobudować skrzydła (tak jak miało to miejsce w jednej z historyjek). Te zestawy przeznaczone są dla młodszej grupy odbiorców w wieku powyżej 4 lat.

A co ze starszymi miłośnikami klocków? Ci również znajdą dla siebie wymarzone zestawy. Dorośli fani klocków mogą wybierać spośród wielu, różnorodnych zestawów. W zależności od swoich zainteresowań mają do wyboru zestawy tematyczne. Są przeznaczone zarówno dla fanów filmów, seriali, jak i gier.

Do zestawów tematycznych LEGO® należą m.in.:

  • Harry Potter,
  • Batman,
  • Marvel ,
  • Star Wars,
  • Disney,
  • LEGO Art.

Poszczególne zestawy zawierają od kilku do nawet kilkunastu tysięcy elementów. Harry Potter to kultowa już seria książek oraz filmów. Jego fani mogą wreszcie cieszyć się z zestawów dedykowanych specjalnie dla nich. Avengersów nie trzeba nikomu przedstawiać. 52-centymetrowa postać Marvela z miniaturowym Tonym Starkiem robi wrażenie. Na równie szczególną uwagę zasługują zestawy z Batmanem w roli głównej. Jego miłośnicy mogą zbudować, chociażby słynnego Batwinga z 1989 roku, który zawiera dodatkowo aż 3 figurki (w tym dwie unikatowe). Fani serialu Star Wars doczekali się m.in. Brzeszczota w pakiecie z aż 5 figurkami. Disney uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli. To właśnie dla tej starszej grupy odbiorców przygotowano Kubusia Puchatka, któremu oprócz domu i miodku towarzyszą Prosiaczek, Kłapouchy oraz Królik. W przypadku serii LEGO® Art ciekawym zestawem jest Mapa Świata. Oprócz jej samego stworzenia, dorośli (w zależności od swojego gustu) mogą zaznaczać podróże, które już odbyli i te, które planują. 

Kampania LEGO® Rebuild The World celebruje naturalną kreatywność dzieci i dorosłych. Jej celem jest rozwijanie oraz doskonale tej umiejętności na przestrzeni lat. Zabawa z klockami LEGO® powinna przede wszystkim inspirować ludzi w każdym wieku do uwolnienia swojej kreatywności, a także do tworzenia nieskończonych możliwości, które zmienią świat. 

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pozycjonowanie czy warto korzystac z oferty seo

Oferty pozycjonowania strony – jak wybrać firmę SEO? 3 ważne wskazówki

igły do tatuażu rodzaje jakie do czego jest

Igły do tatuażu – co wpływa na ich cenę? Odpowiadamy