The Boys sezon 4

Reddit blokuje reżimowe media z Rosji i dezinformację

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Reddit pokazał środkowy palec rosyjskim mediom, które rozsiewają nieprawdziwe informacje oraz kremlowską propagandę nie tylko w swoim kraju, ale również na świecie.

Reddit nie ma litości i nie tylko blokuje odnośniki do prokremlowskich mediów, ale również samych użytkowników, którzy je przesyłają. Dlatego, jeśli macie konto na Reddicie, to lepiej darujcie sobie udostępnianie farmazonów snutych na Russia Today czy Sputniku. To dwa największe media piorące mózgi światowej sieci, które wywodzą się z Rosji, ale czarna lista jest o wiele dłuższa.

- Reklama -
Ad image

Reddit dołączył do rosnącej liczby firm blokujących propagandowe media tworzone za niewiele już warte ruble. Wcześniej swoje ograniczenia wprowadził między innymi YouTube, media Mety, Snapchat i Spotify.

Ponadto popularny serwis społecznościowy poinformował, że nie będzie akceptował reklam kierowanych do Rosjan lub pochodzących od podmiotów z Rosji — zarówno rządowych, jak i prywatnych.

Firma ogłosiła, iż wspomaga swoich współpracownikom w Ukrainie. Zapewnia im zaliczki, dodatki mieszkaniowe oraz pomaga im w relokacji.

Reddit zaznaczył, że dla firmy wybuch wojny w Ukrainie był “szokujący i przykry”. “Uznając, że to przede wszystkim ludzka tragedia, pracowaliśmy nad tym, aby zapewnić naszej społeczności i kolegom, na których te wydarzenia wpłynęły, wsparcie, którego potrzebują w tym trudnym czasie” – zaznaczono w oświadczeniu.

ukraina flaga promo

Jak oglądać Netflix po ukraińsku w Polsce?

Netflix po ukraińsku w Polsce jest na wyciągnięcie ręki. W kraju, w którym przebywa obecnie grubo ponad milion Ukraińców, a z terenu pogrążonej w wojnie Ukrainy przybywają kolejni, jest to niezwykle przydatna funkcjonalność. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Serwis wdrożył proces zwiększenia środków moderacyjnych, które mają za zadanie zająć się w szczególny sposób zgłoszeniami dotyczącymi wojny w Ukrainie. Dzięki temu można wszelkie raporty szybko przeglądać i podejmować wobec nich odpowiednie działania.

- Reklama -
Skazana Max serial

Witryna została tak skalibrowana, aby zautomatyzowany system bezpieczeństwa nie usuwał błędnie raportowanych treści. Redditowi zależy, aby ważne wpisy pochodzące od dziennikarzy obywatelskich nie były blokowane. Istniało zagrożenie, że mogą one zostać pomylone z treściami łamiącymi regulamin serwisu.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

TEMATY:
Podziel się artykułem
Zostaw komentarz