resident evil serial netflix zwiastun
Serial "Resident Evil" zmierza na Netflix
in

SUPER!SUPER!

Serial “Resident Evil” Netflixa od twórcy “Nie z tego świata”

Zombie nadciągają na Netflix. Producent serialu “Resident Evil” oficjalnie potwierdził, że horror pojawi się w serwisie i zdradził opis fabuły.

Ogłoszenie, że serial “Resident Evil” trafi na Netflix, to była właściwie formalność, którą odnotował producent serialu, czyli Constantin Film. Niemiecka firma, która jest również odpowiedzialna za filmową serię “Resident Evil”, potwierdziła wszystko to, o czym poinformowaliśmy Was ponad pół roku temu. Kręcony głównie w Republice Południowej Afryki sezon będzie miał 8 godzinnych odcinków.

Kiedy “Resident Evil” trafi na Netflix?

Nie wiadomo jak sytuacja związana z pandemią koronawirusa wpłynęła na kręcenie serialu. Wiemy, iż prace nad widowiskiem zostały na pewien czas wstrzymane. Zdjęcia do “Resident Evil” miały rozpocząć się w czerwcu i zakończyć w październiku 2020 roku. Jednak to i ogłoszenie, że produkcja dostała zielone światło od Netflixa i oficjalny opis, który znalazł się w serwisie, mogą sugerować, iż serial trafi do widzów nie później niż w pierwszej połowie 2021 roku.

Kto jest twórcą serialu?

Showrunnerem “Resident Evil” jest Andrew Dabb, który przez lata zajmował się kolejnymi sezonami “Nie z tego świata”. Dowiedzieliśmy się również, że Bronwen Hughes, reżyserka, która dla Netflixa nakręciła kilka odcinków “Rozłąki” oraz “Trzynastu powodów”, wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki serialu.

O czym opowie serial “Resident Evil”? Poznaliśmy opis fabuły

Serial opowie historię, której nie poznaliśmy w grach ani w innych produkcjach, a akcja będzie rozgrywała się dwutorowo. Poznamy dwie czternastoletnie siostry, Jade oraz Billie Wesker. Dziewczyny muszą przeprowadzić się do New Raccoon City – miasta stworzonego przez korporację, w której pracuje ich ojciec. Im dłużej tam przebywają, tym jaśniejsze dla nich się staje, że ich ojciec skrywa mroczne sekrety. Sekrety, które mogą zniszczyć świat.

Netflix udostępnił opis fabuły serialu "Resident Evil"
Netflix udostępnił opis fabuły serialu “Resident Evil”

Druga linia narracyjna zabiera widzów dziesięć lat w przyszłość, gdy na ziemi żyje nie więcej niż piętnaście milionów ludzi i ponad sześć miliardów potworów – ludzie i zwierzęta zostali zarażeni Wirusem T. Trzydziestoletnia Jade walczy o przetrwanie w tym przerażającym świecie, podczas gdy sekrety z przeszłości – te dotyczące jej siostry, ojca i jej samej – prześladują dorosłą już kobietę.

Serial “Resident Evil” to adaptacja niezwykle popularnej serii gier wideo od firmy Capcom, które doczekały się również licznych adaptacji w postaci filmów fabularnych, filmów animowanych czy komiksów i mang. Obecnie czekamy na grę “Resident Evil 8”, gdzie twórcy nie ograniczają się do zombie, ale zobaczymy tam również inne stwory – między innymi wilkołaki. Zwiastun tej produkcji możecie obejrzeć poniżej.

Czekacie na produkcję z zombiakami od Umbrella Corp., czy raczej odpuścicie sobie ten serial?

Źródło: Constantin Film

Oglądaj serial “Resident Evil” w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Des serial hbo go 2020 dennis nilsen david tennant

W serialu “Des” David Tennant wcielił się w seryjnego mordercę, kanibalistycznego Denisa Nilsena

Chadwick Boseman nie żyje zmarł umarł martwy odszedł śmierć zgon

Chadwick Boseman nie żyje. Gwiazda “Czarnej Pantery” miała 43 lata