"Rezydenci" wracają z drugą połową piątego sezonu
in

SUPER!SUPER!

Premiera dnia: “Rezydenci” wracają z drugą połową piątego sezonu

Fragment nowego odcinka serialu

“Rezydenci” wracają! Uwielbiamy dramaty z medycyną w tle, dlatego wielu widzów nie mogło się doczekać na powrót serialu. Przestańcie odliczać dni, gdyż widowisko już powróciło z drugą połową piątego sezonu.

“Rezydenci” to dramat medyczny, który opowiada o pracy i życiu osobistym personelu medycznego pracującego w renomowanym szpitalu Chastain Park Memorial Hospital w Atlancie. W serialu zobaczycie Matta Cuchry’ego (“Żona idealna”), Morrisa Chestnuta (“American Horror Story”), Emily VanCamp (“Falcon i Zimowy Żołnierz”), Bruce’a Greenwooda (“American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”) czy Manisha Dayala (“Halt and Catch Fire”).

Jeszcze raz to samo

Solidna obsada, niezbyt wyszukana fabuła i znośna realizacja sprawiły, że serial przyciągnął do siebie widownię poszukującą jeszcze więcej tego, co znają i lubią. Seriale takie jak “Chirurdzy”, którzy doczekali się już 18 sezonów, pokazują, że takie podejście się sprawdza, więc konkurencyjne widowiska próbują z mniejszymi lub większymi sukcesami czerpać z tej formuły. Nie inaczej jest w przypadku “Rezydentów”

Rezydenci sezon 5
Dramaty, miłostki i przypadki medyczne, czyli “Rezydenci” – typowy serial medyczny

Jakkolwiek ciężko powiedzieć, jak długo “Rezydenci” utrzymają się na antenie stacji Fox, gdyż pierwszy sezon przyciągnął średnio 7,03 milionów widzów, a czwarty już tylko 5,64 milionów, co jasno wskazuje, że historia może się wypalać i stacja powoli powinna już szukać nowego szpitala. Nie jest tragicznie, ale najprawdopodobniej to właśnie piąty sezon odpowie na pytanie, czy warto to dalej ciągnąć.

Krytycy na nie, widzowie na tak

Opinie o serialu są mieszane. Krytycy na Rotten Tomatoes sprawdzili pierwszy sezon, któremu wystawili uśrednioną notę 6,1/10. Po dalsze odsłony serialu recenzenci sięgali niechętnie. Z kolei widownia na IMDB oceniła widowisko o wiele lepiej i wystawiła mu bardzo solidne 7,7/10.

Rezydenci serial medyczny
Krytycy w przeciwieństwie do masowej widowni, nie mają zbyt wiele dobrego do powiedzenia o “Rezydentach”

To dosyć typowy wielo-sezonowiec, w którym postawiono na powierzchowną dramaturgię i chwytliwe przypadki medyczne. Produkcji daleko do takich dzieł jak “Siostra Jackie”, “Przypadki” czy “Dr. Śmierć”, ale dla niedzielnego widza “Rezydenci” mogą okazać się świetną, gdyż lekką rozrywką nieabsorbującą nachalnie neuronów w ciele migdałowatym.

Seriale medyczne — nurt, który kochają masy

“Rezydenci” to coś dla widzów wielbiących seriale medyczne, których rokrocznie można oglądać kilka na antenach największych stacji. Poza widowiskiem powracającym na kanał telewizyjny Fox w ostatnich latach w Stanach Zjednoczonych zadebiutowały takie seriale jak “The Good Doctor” czy “Szpital New Amsterdam”. Na antenach wielu z nich można na bieżąco oglądać kilka seriali w tym nurcie. Swoje seriale medyczne mają też mniejsze stacje czy serwisy strumieniujące. To gatunek, który szybko, a najpewniej nigdy nie przeminie i prawdopodobnie nigdy nie straci na popularności, gdyż dotyka wyjątkowo bliskich nam tematów.

rezydenci the resident fox
W serialu nie brakuje medycznych zagwozdek

Przed nami jeszcze 13 odcinków. Gdzie oglądać serial w Polsce?

Piąta odsłona “Rezydentów” liczy aż 23 odcinki, z których 10 przypadło na pierwszą połowę sezonu. Kolejne 13 jeszcze przed nami. W Polsce serial z opóźnieniem można oglądać w serwisie Canal+, a wcześniej nowe epizody pojawiają się stacji Fox.

Serial “Rezydenci” obejrzycie online w serwisie Canal+ z pakietem Fun&News ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

oszust z tindera netflix film dokumentalny online premiera online tinder swindler simon Leviev

Premiera dnia: “Oszust z Tindera” w serwisie Netflix

Pam & Tommy serial 2022 hulu premiera online

Premiera dnia: “Pam & Tommy” na Hulu