Richar Plepler odchodzi z hbo
Richard Plepler (źródło: Bloomberg, HBO; edycja: Popkulturyści)
in

HBO straciło szefa. Ze stanowiska odszedł Richard Plepler

Richard Plepler nie chciał, żeby HBO stało się drugim Netflixem. Stawiał na jakość, nie na liczbę produkowanych widowisk. To za jego prezesury dano zielone światło Grze o tron. To on nieśmiało i niekoniecznie z oczekiwanym sukcesem wprowadził firmę na rynek streamingowy. I to po jego odejściu HBO ma się zmienić nie do poznania.

Większość największych sukcesów i porażek HBO na przestrzeni ostatnich 27 lat można zrzucić śmiało na barki Richarda Pleplera, który z firmą był od niemal trzech dekad, a od 2013 roku był jej prezesem. Jednak w HBO od pewnego czasu było gorąco, a nawet bardzo gorąco. Żeby wspomnieć, chociażby moment, w którym Plepler bronił się przed zmianami, zasłaniając się tym, że HBO osiągnęło zysk. Co jego szef miał skwitować, że to prawda, ale i tak robi za mało. Ludzie z AT&T i szefostwa TimeWarnera chcą więcej produkcji oryginalnych.

Po zeszłorocznym przejęciu przez AT&T Time Warnera, przemianowanego na WarnerMedia, HBO stało się perłą w koronie firmy. Początkowo wydzielono tam trzy główne spółki. Turner Broadcasting System, czyli dział telewizyjny, który skupia takie marki jak CNN i Cartoon Network. Działem produkcji i dystrybucji filmów kinowych pozostał Warner Bros. Wydzielono również miejsce HBO. Pod koniec roku oddzielnym bytem stała się także spółka Otter Media, która skupia nowe media.

Restrukturyzacja i sprzątanie niegdysiejszego Time Warnera to również historia kilku trupów. Ofiarami czystek padły dwa streamingi – DramaFever oraz FilmStruck. Zapowiedziano także, że firma wystartuje w 2019 roku z nowym streamingiem. Ma to być rzecz globalna, której treści dostarczy HBO i reszta firm spod parasola TimeWarnera. A teraz ofiarą czystek padł sam Plepler, który najpewniej nie uniósł ciężaru kolejnych nacisków. Wstrząsy w firmie i plany, co do przyszłości HBO były mu nie w smak od miesięcy.

Według Variety, prezes WarnerMedia John Stankey, rozmawia z szefem NBC Entertainment Bobem Greenblattem, który ma zastąpić Pleplera w roli budowniczego nowego serwisu streamingowego i prezesa HBO. Greenbaltt między 2003 a 2010 rokiem był prezesem działu rozrywkowego w Showtime i pod jego kierownictwem powstały takie seriale jak Trawka czy Dexter. Był przez pewien czas również luźno związany z HBO, gdzie produkował serial Sześć stóp pod ziemią.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Filmy Blu-Ray 4k

Filmy na Blu-ray idą w zapomnienie. Nie uratuje ich nawet standard 4K

HBO netflix zmiana prezes nowy

HBO wreszcie będzie miało szansę na walkę z Netflixem