The Boys sezon 4

Twórca The Walking Dead przechodzi z AMC do Amazonu. Czy to streamingowa wojna na komiksy?

Dariusz Filipek
2 min czytania
Skybound Entertainment | logo firmy

Z ostatniej chwili

Robert Kirkman nie przedłuży kontraktu z AMC. Jego firma Skybound Entertainment jest od teraz związana dwuletnią umową z Amazon Studios. Co oznacza, że powinniśmy się spodziewać produkcji na wyłączność dla platformy Prime Video.

- Reklama -
Ad image

Skybound Entertainment wbrew pozorom nie jest wyłącznie imprintem Image Comics. Obecnie firma założona przez Roberta Kirkmana i Davida Alperta działa na wielu polach. Od komiksów, poprzez zarządzanie licencjami aż po produkcję telewizyjną i filmową.

Komiksy Kirkmana były podwalinami do powstania seriali The Walking Dead i Fear the Walking Dead dla AMC oraz Outcast dla Cinemaxa. Niepewny jest los planowanego od kilku lat Thief of Thieves. W kwietniu bieżącego roku Universal Pictures ogłosiło, iż Seath Rogen oraz Evan Goldber tworzą adaptację jednego z najpopularniejszych komiksów Kirkmana Invincible.

Jednak to nie wszystko. Firma wzięła się na poważnie za produkcję. Jest współproducentem koreańskiego serialu Five Year oraz głównym producentem filmu Air. Skybound działa coraz aktywniej na rynku gier wideo oraz uczestniczy w tworzeniu projektów interaktywnych.

Jednak u podwalin przedsiębiorstwa są komiksy. Ich portfolio liczy dziesiątki pozycji, nie tylko spod pióra Kirkmana.

Robert Kirman w Amazonie
Robert Kirkman | Materiał prasowy

Amazon tym samym zawarł partnerstwo z bardzo kreatywną firmą, która długofalowo może dostarczyć widzom wiele ciekawych historii – o ile współpraca zostanie przedłużona. Najprawdopodobniej nie oznacza to nowego domu dla The Walking Dead ani anulowania serialu, co bardziej koniec współpracy, który będzie skutkował niepojawianiem się na AMC nowych seriali sygnowanych logiem Skybound Entertainment.

- Reklama -
Skazana Max serial

Obecnie prawie każda licząca się platforma SVOD jest właścicielem lub partneruje firmie związanej z branżą komiksową. Przygotowywany przez Disneya streaming będzie miał wsparcie ze strony Marvel Entertainment, Netflix kupił kilka dni temu Millarsworld, HBO ma w swojej rodzinie DC Entertainment, a do Prime Video dołączył właśnie Skybound Entertainment. Dzieje się!

I chociaż adaptacji komiksów na rynku telewizyjnym już jest więcej niż sporo, to możemy oczekiwać wyłącznie tendencji wzrostowej. Jednocześnie zapowiada to streamingową wojnę na komiksy, o której pewnie wspomnę jeszcze nie raz.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz