Rodzina nuklearna hbo serial dokumentalny lgbt
in

Premiera dnia: “Rodzina nuklearna” na HBO GO

Zwiastun serialu dokumentalnego “Rodzina nuklearna”

“Rodzina nuklearna” to porywający serial o problemach pary lesbijskich matek z dawcą spermy. Dokument już teraz na HBO GO.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
RODZINA NUKLEARNA / HBO / LGBT / PREMIERY

“Rodzina nuklearna” zaczyna się niczym jedna z wielu opowieści o związkach homoseksualnych. Jednak z czasem rzeczy się komplikują i w trzyodcinkowym dokumencie zaczyna wrzeć. Na tę chwilę przeważają pozytywne opinie o serialu.

Lesbijska para kontra dawca spermy

Rzecz ubarwia to, że reżyserką serialu dokumentalnego jest Ry Russo-Young, córka Sandry Russo i Robin Young, lesbijek, które dzięki dawcom nasienia urodziły ją i jej siostrę, Cade. Ich życie przypominało sielankę do czasu, aż jeden z dawców zażądał prawo do ojcostwa i odwiedzin. To rozpoczęło batalię sądową, a reżyserka pomimo złych wspomnień, stara się zachować obiektywizm.

Ry Russo-Young przyznała, że od lat chciała opowiedzieć swoją rodzinną historię. Początkowo myślała o fabule, ale ostatecznie zdecydowała się na dokument. Materiał filmowy zbierała przez około 15-20 lat. Wcześniej między innymi nakręciła filmy “Zanim odejdę” i “Słońce też jest gwiazdą”. Reżyserowała również seriale – “Cloak & Dagger”, “Panic” czy “Everything Sucks!”.

Błyskotliwy początek

Pierwszy odcinek pokazuje, że mamy do czynienia ze świetnie opowiedzianym, interesującym i bogatym w materiały archiwalne obrazie. Ponadto żywy udział matek reżyserki w projekcie sprawił, iż historia jest wyjątkowo rozbudowana i energetyczna. To się po prostu dobrze i z zainteresowaniem ogląda!

Dokument miał premierę kilka tygodni temu na Festiwalu filmowym w Telluride, a Wy możecie oglądać go od 27 września na HBO GO. Kolejne odcinki będą pojawiały się w serwisie co tydzień.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

the good doctor sezon 5 premiera gdzie obejrzec

Premiera dnia: “The Good Doctor” wrócił z piątym sezonem

the boys spin off wlochy tworcy

Spin-off “The Boys” na zakręcie. Serial ruszył z kopyta, ale z nowymi scenarzystkami