roku koronowirusa
in

Roku to kolejna firma, która zyskuje na pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa wyniszcza rynek kinowy, ale jednocześnie nakręca biznes mediów strumieniujących oraz takich firm jak producenta urządzeń Roku.

W trzecim kwartale Roku zwiększyło bazę aktywnych użytkowników do 46 milionów. Firma, która produkuje urządzenia multimedialne oraz telewizory, zyskała w ciągu roku 13,7 milionów użytkowników. Ten wzrost przełożył się na 54% skoku transmisji strumieniowej na urządzeniach sprzedawanych przez przedsiębiorstwo.

W liście do akcjonariuszy przyznano, że “utrzymuje się niepewność spowodowana pandemią”, ale firma jest zadowolona z przebiegu dotychczasowej działalności. Szczególnie cieszy rozszerzenie zasięgu The Roku Channel do 54 milionów gospodarstw domowy w Stanach Zjednoczonych. Roku zawarło również umowę z NBCUniversal na strumieniowanie serwisu Peacock.

⚡PRZECZYTAJ: Netflix Direct – serwis startuje z własną telewizją

Przychody netto w ostatnim kwartale wzrosły o 73% do prawie 452 milionów dolarów. Firma odnotowała dochód netto w wysokości 10 centów na akcję, co jest dobrą nowiną, gdyż w tym okresie w zeszłym roku Roku miało stratę 22 centów na akcję. Ponadto po ogłoszeniu raportu akcje przedsiębiorstwa wzrosły o prawie 3%.

Roku tv
Kiedy jedni na pandemii tracą, inni zyskują.

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach na filmach lepiej zarobią nie tylko serwisy strumieniujące, ale również firmy dostarczające technologie do naszych salonów. I bez większej złośliwości można stwierdzić, że obecnie kina mają mniej wspólnego z przemysłem filmowym niż producenci sof.

Źródło: THR

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

wiedźmin produkcja wstrzymana sezon 2 koronawirus

Produkcja drugiego sezonu “Wiedźmina” wstrzymana. Ekipa filmowa zarażona koronawirusem

LG CineBeam projektor Disney Plus 4K

Disney Plus pojawił się na projektorach LG CineBeam 4K