rosja kina batman morbius
in ,

“Batman” i “Morbius” nie dla Rosjan. Kolejne filmy bez premier w Rosji

Mamy niezbyt dobrą wiadomość dla rosyjskich kinomanów — nie obejrzycie “Batmana” i “Morbiusa”. Podziękujcie za to swojemu prezydentowi.

Warner Bros. poinformował, że “Batman” wyleciał z kinowego kalendarza premier w Rosji. Niedługo później Sony Pictures ogłosiło, że “Morbius” również nie pojawi się w tamtejszych kinach.

Tym samym WarnerMedia i Sony dołączyły do Disneya i Netflixa, czyli firm ze świata kultury i rozrywki, które nie godzą się na wojnę w Ukrainie. Konflikt zbrojny z naszym wschodnim sąsiadem w czwartek rozpoczęła Rosja. Warto tu odnotować, iż Netflix wcześniej zapowiedział, że nie dostosuje się do prawa nakazującego mu na uczestniczenie w kremlowskiej propagandzie, a Disney zawiesił w Rosji wszystkie kinowe premiery aż do odwołania.

“W świetle kryzysu humanitarnego w Ukrainie Warner Media wstrzymuje wypuszczenie naszego filmu “Batman” w Rosji”oświadczył rzecznik WarnerMedia w komunikacie niemal bliźniaczym do tego, które wczoraj wystosował Disney. Dodano, że “Będziemy nadal monitorowali rozwój sytuacji. Mamy nadzieję na szybkie i pokojowe rozwiązanie tej tragedii.

Premiera “Batmana” została odwołana w ostatniej chwili. Film miał pojawić się w rosyjskich kinach 3 marca w ramach globalnej premiery widowiska z Robertem Pattisonem w tytułowej roli. Jeśli sytuacja się nie zmieni, najprawdopodobniej podobny los czeka kolejne filmy tej wytwórni, które miały pojawić się na ekranach kin w ciągu najbliższych kilku tygodni. Mowa tu o “Fantastycznych zwierzętach: Tajemnice Dumbledore’a” 14 kwietnia oraz “DC League of Super-Pets” 19 maja.

activision blizzard promo

Akcjonariusz pozywa Activision Blizzard w związku ze sprzedażą firmy Microsoftowi

Zarząd Activision Blizzard stanął w obliczu pozwu akcjonariusza twierdzącego, że sprzedaż firmy Microsoftowi narusza prawo giełdowe. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

“Morbius” miał mieć premierę w rosyjskich kinach nieco później od “Batmana”, gdyż 24 marca. Sony wydało podobne oświadczenie do tego, które wystosował Disney i WarnerMedia. Rzecznik prasowy Sony Pictures dodał, iż “Nasze myśli i modlitwy kierujemy w stronę tych wszystkich, którzy zostali tym dotknięci i mamy nadzieję, że ten kryzys zostanie szybko rozwiązany”.

Chociaż sytuacja rynku kinowego jest daleka od zadowalającej z uwagi na pandemię i tylko nielicznym dużym widowiskom udaje się zarabiać, to największe wytwórnie filmowe decydują się na znakomity i kosztowny gest solidarności z wykrwawiającymi się na terenie swojego państwa Ukraińcami. Oni nie obejrzą tych samych filmów z uwagi na wojenną agresję Rosji, która rozpoczęła w zeszłym tygodniu otwartą, nieuzasadnioną wojnę z naszym wschodnim sąsiadem.

Putin Rosja promo

Ukraińscy artyści wzywają do bojkotu rosyjskich filmów

Ukraińska Akademia Filmowa wzywa globalny przemysł kinematograficzny do bojkotu rosyjskich filmów. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Obecnie czekamy na oświadczenia Universal Pictures i Paramount Pictures. Pierwsza wytwórnia na początku kwietnia wypuszcza “Ambulans”, a druga “Zaginione miasto” oraz “Sonic 2: Szybki jak błyskawica”.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że Unia Europejska wykluczyła Rosję z globalnego systemu bankowego SWIFT. Bez SWIFT studia mogą nie być w stanie uzyskać pieniędzy od swoich rosyjskich partnerów dystrybucyjnych oraz lokalnych spółek.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Disney Rosja wojna kina

Disney nie pokaże swoich filmów w rosyjskich kinach

kijów kamery online ukraina cctv

Kijów na żywo. Dzięki tym transmisjom możecie śledzić przez całą dobę, co się dzieje w mieście