The Boys sezon 4

Rosja żegna Netflix. Serwis całkowicie wycofuje się kraju

Dariusz Filipek
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Nie dla Rosjanina Netflix. Najchętniej oglądany serwis strumieniujący świata po niespełna dwóch tygodniach od rozpoczęcia wojny Rosji z Ukrainą całkowicie wycofuje się z rynku agresora.

Na początku w Rosji był problem z opłacaniem Netflixa. Usługa opierała się także nowemu prawu, które na terenie Rosji zobowiązywałoby serwis na rozprzestrzenianie lokalnej propagandy. Niedługo później władze serwisu ogłosiły, iż firma nie tylko wstrzymuje się z produkcją, ale również z zakupem licencji z tego kraju.

- Reklama -
Ad image

Kolejnym krokiem mogło być wyłącznie wycofanie się z rosyjskiego rynku, co Netflix właśnie uczynił — usługa została tymczasowo zawieszona w Rosji. Firma zaznaczyła, że robi to z uwagi na inwazję Rosji na Ukrainę.

Zanim nastąpiła ta decyzja współprezes Netflixa, Reed Hastings, zapowiedział, iż przeznaczy milion dolarów na pomoc Ukrainie.

Wiemy, że na pewno zatrzymano produkcję jednego serialu oryginalnego, a mianowicie kryminału “Zato”. Na razie nie mamy żadnych informacji dotyczących “Anny K”, czyli osadzonej w dzisiejszych realiach adaptacji “Anny Kareniny” autorstwa Lwa Tołstoja. Wiemy, iż produkcja została zakończona, ale prawdopodobnie Netflix na razie nie będzie chciał wypuścić widowiska z uwagi na światowy ostracyzm wobec Rosji.

netflix śmiech

Netflix ma dość. Idzie do sądu, aby poskarżyć się na prokuratora oskarżającego serwis o dziecięcą pornografię

Smród po aferze związanej z “Gwiazdeczkami” ciągnie się latami za Netflixem. Firma postanowiła przejść do kontrataku. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Netflix wystartował w języku rosyjskim w zeszłym roku i nie zdążył jeszcze przebić się tam przez milion subskrybentów.

Obecnie na terenie Polski można obejrzeć kilka rosyjskich produkcji na Netfliksie. Między innymi film “Czarnobyl 1986” czy seriale “Lepsi niż my” i “Ku jezioru”.

- Reklama -
Skazana Max serial

Już wcześniej serwis miał problemy w tym kraju z uwagi na strumieniowanie produkcji zawierających związki nieheteronormatywne, których “promocja” jest w tym kraju zabroniona.

sŁUGA nARODU PO POLSKU

Gdzie oglądać serial “Sługa narodu”? Produkcję z Wołodymyrem Zełenskim obejrzycie online za darmo

“Sługa narodu” to serial, który przyniósł olbrzymią sławę prezydentowi Ukrainy, Wołodymyrowi Zełenskiemu. Dziś bohatersko broni swojego kraju, a Wy możecie w tym czasie obejrzeć za darmo widowisko, które przyczyniło się do jego sukcesu politycznego. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Z Rosji wycofał się również Warner Bros., Sony, Universal Pictures, Paramount Pictures oraz Disney. Rosjanie zostali także wykluczeni z Eurowizji, na całym świecie blokowana jest stacja Russia Today, a rosyjskie kino może ominąć największe festiwale filmowe.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz