Rozdzielenie Severance Apple TV serial 2022 online premiera
in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie

Premiera dnia: “Rozdzielenie” na Apple TV+

Zwiastun serialu

“Rozdzielenie” wkupiło się zarówno w łaski krytyków, jak i masowej widowni. Jedni i drudzy rozpływają się nad nowym serialem od Apple TV+.

“Rozdzielenie” to najnowszy serial Apple TV+, który stworzył Dan Erickson. Jego scenariusz przeleżał lata w szufladzie, a w międzyczasie znalazł się na liście Bloodlist, która zawiera najciekawsze niewykorzystane scenariusze do thrillerów i horrorów. Przy pisaniu całego sezonu wspomogli go Mohamad el Masri (“Tu i teraz) oraz Wei-Ning Yu, która pomagała przy pisaniu serialu “W matni” oraz nadchodzącego “The Dropout”.

“Rozdzielenie” wyreżyserował Ben Stiller, który poprzednio pracował nad serialem “Ucieczka z Dannemory” oraz Aoife McArdle, czyli reżyserka do tej pory głównie zajmująca się krótkim metrażem, teledyskami, ale ma na koncie także pracę nad serialem “Nowy wspaniały świat” oraz filmem “Kissing Candice”.

Bezrefleksyjne szczury biurowe

Ten thriller z lekko czarnokomediowym zacięciem opowiada o świeżo awansowanym Marku (w tej roli Adam Scott) kierującym zespołem pracowników, których wspomnienia zostały chirurgicznie rozdzielone pomiędzy pracę a życie osobiste. Kiedy tajemniczy kolega odwiedza go poza pracą, Mark powoli zaczyna odkrywać prawdę na temat swojej firmy.

Filmy nawiedzone

Dokument o nawiedzonych filmach

Dokument traktuje między innymi o “Egzorcyście”, którego wiąże się z licznymi zgonami członków ekipy filmowej, urazami fizycznymi i późniejszymi problemami psychicznymi osób pracujących nad klasykiem horroru. Czytaj więcej o serialu dokumentalnym ▶

Świetne opinie

Zarówno krytycy, jak i widownia są zachwyceni serialem. “Rozdzielenie” do tej pory oceniło 48 krytyków na Rotten Tomatoes i 96% recenzji zachęca do obejrzenia serialu. Średnia nota dla produkcji to świetne 8,8/10. Niewiele gorzej jest na IMDB. Tam ponad 100 użytkowników wystawiło nowości od Apple 8,5/10. Oceny będą się zmieniać, ale to jaskółki tego, iż historia i wykonanie są na tyle dobre, że już teraz można mówić o jednym z najlepiej rokujących seriali 2022 roku.

“Teksańska masakra piłą mechaniczną”

Leatherface wrócił z nową “Teksańską masakrą piłą mechaniczną”. Znakiem czasów jest to, iż najnowszą odsłonę serii zapoczątkowanej w 1974 roku obejrzycie nie w kinach, a w serwisie Netflix. Czytaj więcej o nowej “Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną” ▶

Dwa odcinki już na Apple TV+

Ciężko dziś powiedzieć, czy “Rozdzielenie” okaże się hitem, który każdy będzie chciał obejrzeć, gdyż Apple TV+ nie jest serwisem tak chętnie wybieranym przez widownię jak Netflix, Prime Video czy HBO Max. Jednak najwidoczniej warto się skusić na seans, aby przynajmniej sprawdzić pierwsze dwa odcinki widowiska, które pojawiły się w tym samym dniu w serwisie. Kolejne będą trafiały tam co tydzień, a sezon zamknie się na dziewięciu niespełna godzinnych odcinkach.

Serial “Rozdzielenie” obejrzycie online w serwisie Apple TV+ ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

teksańska masakra piłą mechaniczną 2022 netflix

Premiera dnia: “Teksańska masakra piłą mechaniczną” (2022) w serwisie Netflix

Wspaniała pani Maisel sezon 4 serial Amazon Prime Video

Premiera dnia: “Wspaniała pani Maisel” wraca z czwartym sezonem na Prime Video