ryan murphy netflix seriale lgbt
Ryan Murphy produkuje obecnie około 15 widowisk (Time)
in , ,

SUPER!SUPER!

Co Ryan Murphy tworzy dla Netflixa w ramach 300-milionowego kontraktu?

Ryan Murphy, z którym Netflix podpisał umowę na wyłączność, opiewającą na 300 milionów dolarów, zdradził, co planuje dla streamingowego giganta.

Ryan Murphy to jeden z najpłodniejszych twórców na rynku telewizyjnym, który w ostatnich latach zaliczał sukces za sukcesem. Dał nam Glee, American Horror Story, Królowe krzyku, American Crime Story, Konflikt: Bette i Joan, Pose, Bez skazy czy 9-1-1. Większość z tych produkcji to hity komercyjne i artystyczne, więc nie dziwi, że Netflix postanowił podebrać twórcę konkurencji.

W rozmowie z magazynem Time artysta podzielił się informacjami dotyczącymi nadchodzących projektów, w których kwestie dotyczące LGBT będą ważne, a w niektórych z nich kluczowe.

Najwcześniej obejrzymy Wybory Paytona Hobarta – 8-odcinkowy serial zadebiutuje 27 września. Opowiada o licealiście, który marzy o zostaniu prezydentem Stanów Zjednoczonych, dlatego startuje do wyborów na przewodniczącego szkoły. Wątek LGBT przewija się praktycznie przez cały sezon.

https://www.youtube.com/watch?v=6NUcxJYKljM

W maju na Netfliksie premierę będzie miał serial Hollywood, który przyjrzy się branży porno, gdzie na przestrzeni lat zmienia się tak naprawdę niewiele. W jednej z ról pojawi się gwiazda Pose Patti LuPone.

Kolejnym widowiskiem, które jest bliżej niż dalej, jest Ratched, gdzie w tytułową bohaterkę wcieliła się Sarah Paulson. Serial opowie o sławnej w swej niesławie pielęgniarce z Lotu nad kukułczym gniazdem.

Powstanie The Prom, czyli muzyczny komediodramat, którego akcja toczy się w konserwatywnym miasteczku w stanie Indiana. Opowie o artystach, którzy chcą pomóc dziewczynie, która chciała pójść na bal maturalny ze swoją ukochaną. W serialu ważne role będą miały Meryl Streep i Nicole Kidman.

Z kolei Ewan McGregor wcieli się w Halstona – słynnego projektanta mody, który stał się popularny w latach 70.

Przygotujcie się również na 10-odcinkowy miniserial A Chorus Line, czyli na reinterpretację filmu Chór z 1985 roku.

Kolejnym projektem Ryana Murphy’ego jest serial dokumentalny o Andym Warholu. Słynnym i kontrowersyjnym artyście, którego wyjątkowe prace odbijają się echem do dziś.

Andy Warhol Netflix serial dokumentalny Ryan Murphy
Andy Warhol

Serial dokumentalny A Secret Love opowie o lesbijkach w latach 80.

Powstanie również dokumentalne widowisko traktujące o najmodniejszych ludziach na świecie. Nie ma jeszcze tytułu.

Twórca zdradził również, że pracuje z Jessicą Lange, nad projektem traktującym o Marlene Dietrich. Akcja ma się rozgrywać w Las Vegas w latach 60.

marlene dietrich netflix serial ryan murphy
Marlene Dietrich

Ponadto wiemy, iż zakończono pracę nad filmem The Boys in the Band, który jest reinterpretacją musicalu, również autorstwa Ryana Murpheygo.

Consent opowie o świecie w dobie #metoo. Szczególnie ma się dostać branży filmowej, w której molestowanie seksualne jest powszechne.

Ciężko dziś powiedzieć, na jakim etapie znajduje się produkcja One Hit Wonders. Projekt może mieć problemy, gdyż prace nad nim zaczęły się na długo przed podpisaniem kontraktu z Netflixem.

Ryan Murphy na okładce tygodnika Time
Ryan Murphy na okładce tygodnika Time

Niezakończone projekty na Fox czy FX będą kontynuowane. Tym samym poza Netflixem, Ryan Murphy jest związany z kontynuacjami American Crime Story, Pose, American Horror Story czy 9-1-1 i spin-offem ostatniego serialu, czyli 9-1-1: Lone Star.

https://www.youtube.com/watch?v=_3vVolZcisE

Na tę chwilę Ryan Murphy pracuje nad około 15 widowiskami.

Netflix podpisał wielkie kontrakty nie tylko z Ryanem Murphym. ABC straciło na rzecz streamingu swoją lokomotywę, czyli Shondę Rhimes. Nawet prezydenckie małżeństwo Obamów związało się z Netflixem wielomilionowym kontraktem producenckim.

Źródło: Time

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

żamijowisko serial polski canal plus zwiastun

Żmijowisko – jest pierwsza zapowiedź polskiego kryminału od Canal+

Szkoła dla elity netflix serial sezon 1 recenzja
6/10

Szkoła dla elity – sezon 1 – recenzja serialu