borgen rząd serial netflix sezon 4
Brigitte Nyborg wróci w czwartym sezonie Rządu jako Sidse Babett Knudsen (DR1/Netflix)
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK LOLLOL WTF?!WTF?!

Rząd: genialny serial polityczny wróci z nowym sezonem na Netflix

Rząd (Borgen) to jeden z najbardziej interesujących seriali politycznych poprzedniej dekady. Właśnie dowiedzieliśmy się, że dzięki stacji DR1 i Netflixowi widowisko wróci z nowym sezonem po niemal dekadzie od premiery finałowego odcinka.

Rząd to niezwykle interesująca opowieść o Brigitte Nyborg (w tej roli znana z Westworld Sidse Babett Knudsen), która stara się godzić życie rodzinne z pracą jako duński premier. Produkcja pozbawiona wielkich spisków czy niecodziennych zwrotów akcji trafiła w gusta widowni na całym świecie. Przede wszystkim dzięki dramatyzmowi i realizmowi, które napędzały narrację.

Serial doczekał się trzech sezonów, które premierowo wyemitowano między 2010 a 2013 rokiem. Rząd ma wrócić z nowymi odcinkami w 2022 roku. Czwarty sezon pokaże Netflix i miejmy nadzieję, że niedługo będzie można w tym serwisie obejrzeć poprzednie odsłony tego świetnego politycznego widowiska. Niestety dziś serial jest niedostępny w popularnych serwisach streamingowych działających w Polsce.

Twórcą nadchodzącego sezonu Rządu pozostał Adam Price, który stoi za poprzednimi odsłonami. Ostatnio pisał dla Netflixa serial Ragnarok.

Już dziś wiemy, że wróci trzon starej ekipy aktorskiej. Nowa seria skupi się kolejny raz na Brigitte Nyborg, która przyjęła tekę ministra spraw zagranicznych Danii. Będziemy obserwowali działania jej podwładnych oraz media, które codziennie śledzą jej pracę. Wraca również Birgitte Hjort Sørensen jako Katrine Fønsmark, która w najnowszym sezonie nie będzie współpracowała z Nyborg, gdyż została szefową działu informacyjnego w ogólnokrajowej stacji telewizyjnej.

Koprodukcja DR1 i Netflixa ma opowiedzieć bardzo aktualną historię, która dotknie gorącego tematu politycznego i jego implikacji międzynarodowych.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

Homeland recenzja sezon 8 finał finałowy serial netflix
7/10

Homeland – sezon 8 – recenzja serialu

netflix maj 2020 seriale filmy nowości premiery
8/10

Netflix maj 2020 – lista premier seriali i filmów oraz ocena nowości