in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK LOLLOL OkropneOkropne

Rząd: genialny serial polityczny wróci z nowym sezonem na Netflix

borgen rząd serial netflix sezon 4
Brigitte Nyborg wróci w czwartym sezonie Rządu jako Sidse Babett Knudsen (DR1/Netflix)

Rząd (Borgen) to jeden z najbardziej interesujących seriali politycznych poprzedniej dekady. Właśnie dowiedzieliśmy się, że dzięki stacji DR1 i Netflixowi widowisko wróci z nowym sezonem po niemal dekadzie od premiery finałowego odcinka.

Rząd to niezwykle interesująca opowieść o Brigitte Nyborg (w tej roli znana z Westworld Sidse Babett Knudsen), która stara się godzić życie rodzinne z pracą jako duński premier. Produkcja pozbawiona wielkich spisków czy niecodziennych zwrotów akcji trafiła w gusta widowni na całym świecie. Przede wszystkim dzięki dramatyzmowi i realizmowi, które napędzały narrację.

Serial doczekał się trzech sezonów, które premierowo wyemitowano między 2010 a 2013 rokiem. Rząd ma wrócić z nowymi odcinkami w 2022 roku. Czwarty sezon pokaże Netflix i miejmy nadzieję, że niedługo będzie można w tym serwisie obejrzeć poprzednie odsłony tego świetnego politycznego widowiska. Niestety dziś serial jest niedostępny w popularnych serwisach streamingowych działających w Polsce.

Twórcą nadchodzącego sezonu Rządu pozostał Adam Price, który stoi za poprzednimi odsłonami. Ostatnio pisał dla Netflixa serial Ragnarok.

Już dziś wiemy, że wróci trzon starej ekipy aktorskiej. Nowa seria skupi się kolejny raz na Brigitte Nyborg, która przyjęła tekę ministra spraw zagranicznych Danii. Będziemy obserwowali działania jej podwładnych oraz media, które codziennie śledzą jej pracę. Wraca również Birgitte Hjort Sørensen jako Katrine Fønsmark, która w najnowszym sezonie nie będzie współpracowała z Nyborg, gdyż została szefową działu informacyjnego w ogólnokrajowej stacji telewizyjnej.

Koprodukcja DR1 i Netflixa ma opowiedzieć bardzo aktualną historię, która dotknie gorącego tematu politycznego i jego implikacji międzynarodowych.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Homeland recenzja sezon 8 finał finałowy serial netflix
7/10

Homeland – sezon 8 – recenzja serialu

netflix maj 2020 seriale filmy nowości premiery
8/10

Netflix maj 2020 – lista premier seriali i filmów oraz ocena nowości