Saving Capitalism Netflix listopad film dokumentalny robert reich
Robert Reich opowie jaki ma plan na uzdrowienie ekonomii w dokumencie Saving Capitalism | Netflix
in

SUPER!SUPER!

Czy gospodarka jeszcze jest dla ludzi? Netflix prezentuje film Saving Capitalism

Robert Reich – autor Saving Capitalism: For the Many, Not the Few i kilkunastu innych książek boleśnie dotykających spraw gospodarki, demokracji oraz polityki – jest bohaterem najnowszego filmu dokumentalnego Netflixa.

Były sekretarz pracy, mianowany przez Billa Clintona. Obecnie wykłada i jeździ po całych Stanach Zjednoczonych, gdzie opowiada zainteresowanym o zmianach zachodzących w światowej gospodarce. Zobaczymy go również w dokumencie Saving Capitalism.

Dobre filmy dokumentalne są zawsze w cenie. Ekonomia może być pasjonującym tematem, co doskonale obrazują takie produkcje jak Inside Job. Lewicowiec twierdzi m.in., że: Wyższe podatki dla najbogatszych mogą sfinansować więcej inwestycji w infrastrukturę, edukację i opiekę zdrowotną, które są niezbędne dla zapewnienia produktywnej siły roboczej oraz ekonomicznych perspektyw klasy średniej. Wyższe podatki dla najbogatszych pozwalają również na obniżenie podatków na niższym szczeblu – potencjalnie przywracając wystarczającą ilość siły nabywczej klasy średniej, aby dało się utrzymać wzrost gospodarczy.

Reich jest wyjątkowo hardy w swoich poglądach. Jego pomysły na uzdrowienie ekonomii to praktycznie wywrócenie do góry nogami dotychczasowych zasad. Czy właściwym byłoby osłabienie korporacji w Stanach Zjednoczonych, gdy w Chinach rośnie mocarna konkurencja? Ocenicie sami czy jego niejednokrotnie szlachetne idee mają jakąkolwiek rację bytu.

Sari Gilman oraz Jacob Kornbluth podążają za nim z kamerą i obserwują jego wystąpienia, które często odbywają się w nieprzyjaznej atmosferze, kiedy Reich przemawia do konserwatywnej audiencji. O tym, jak wstawia się za klasą średnią, przeciwstawiając się wyzyskowi korporacji, dowiecie się już 21 listopada, kiedy dokument będzie miał premierę.

Saving Capitalism na Netfliksie

Poniżej jedno z wystąpień Roberta Reicha. Polecam.

Źródło: YouTube, Wikipedia

Znajdź nas na Facebooku

4 komentarzy

Pokaż pełną wersję artykułu - to jest widok uproszczony tekstu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Netflix Mudbound 2017 film

  Polski zwiastun Mudbound zapowiada poruszający film od Netflixa

  voyeur netflix 2017 dokument podglądacz

  Netflix podgląda podglądacza w filmie dokumentalnym Voyeur