Saving Capitalism Netflix listopad film dokumentalny robert reich
Robert Reich opowie jaki ma plan na uzdrowienie ekonomii w dokumencie Saving Capitalism | Netflix
in

SUPER!SUPER!

Czy gospodarka jeszcze jest dla ludzi? Netflix prezentuje film Saving Capitalism

Robert Reich – autor Saving Capitalism: For the Many, Not the Few i kilkunastu innych książek boleśnie dotykających spraw gospodarki, demokracji oraz polityki – jest bohaterem najnowszego filmu dokumentalnego Netflixa.

Były sekretarz pracy, mianowany przez Billa Clintona. Obecnie wykłada i jeździ po całych Stanach Zjednoczonych, gdzie opowiada zainteresowanym o zmianach zachodzących w światowej gospodarce. Zobaczymy go również w dokumencie Saving Capitalism.

Dobre filmy dokumentalne są zawsze w cenie. Ekonomia może być pasjonującym tematem, co doskonale obrazują takie produkcje jak Inside Job. Lewicowiec twierdzi m.in., że: Wyższe podatki dla najbogatszych mogą sfinansować więcej inwestycji w infrastrukturę, edukację i opiekę zdrowotną, które są niezbędne dla zapewnienia produktywnej siły roboczej oraz ekonomicznych perspektyw klasy średniej. Wyższe podatki dla najbogatszych pozwalają również na obniżenie podatków na niższym szczeblu – potencjalnie przywracając wystarczającą ilość siły nabywczej klasy średniej, aby dało się utrzymać wzrost gospodarczy.

Reich jest wyjątkowo hardy w swoich poglądach. Jego pomysły na uzdrowienie ekonomii to praktycznie wywrócenie do góry nogami dotychczasowych zasad. Czy właściwym byłoby osłabienie korporacji w Stanach Zjednoczonych, gdy w Chinach rośnie mocarna konkurencja? Ocenicie sami czy jego niejednokrotnie szlachetne idee mają jakąkolwiek rację bytu.

Sari Gilman oraz Jacob Kornbluth podążają za nim z kamerą i obserwują jego wystąpienia, które często odbywają się w nieprzyjaznej atmosferze, kiedy Reich przemawia do konserwatywnej audiencji. O tym, jak wstawia się za klasą średnią, przeciwstawiając się wyzyskowi korporacji, dowiecie się już 21 listopada, kiedy dokument będzie miał premierę.

Saving Capitalism na Netfliksie

Poniżej jedno z wystąpień Roberta Reicha. Polecam.

Źródło: YouTube, Wikipedia

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

Netflix Mudbound 2017 film

Polski zwiastun Mudbound zapowiada poruszający film od Netflixa

voyeur netflix 2017 dokument podglądacz

Netflix podgląda podglądacza w filmie dokumentalnym Voyeur