sceny z życia małżeńskiego hbo go serial
"Sceny z życia małżeńskiego" (HBO)
in

SUPER!SUPER!

Premiera dnia: “Sceny z życia małżeńskiego” na HBO GO

Zwiastun serialu “Sceny z życia małżeńskiego” (HBO)

“Sceny z życia małżeńskiego” blisko pół wieku później drepczą po śladach Ingmara Bergmana.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
SCENY Z ŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO / HBO

“Sceny z życia małżeńskiego” to reinterpretacja serialu Ingmara Bergmana z 1973 roku, który poza Szwecją jest znany głównie ze swojej filmowej wersji. Ówczesne widowisko czerpało z doświadczeń reżysera w związkach, w tym z Liv Ullmann, która wtedy zagrała jedną z głównych ról. Produkcja nie tylko spotkała się z ciepłym przyjęciem przez krytyków i widownię, ale również stała się przedmiotem kontrowersji, gdyż miała wpłynąć na wzrost rozwodów w Europie. Historia doczekała się kontynuacji w filmie “Sarabanda” z 2003 roku, również spod ręki tego samego reżysera.

Serial od HBO czerpie z pomysłu sprzed blisko 50 lat, ale zakotwicza bohaterów w zupełnie innej rzeczywistości. Opowiada historię miłości, nienawiści, pożądania, monogamii, małżeństwa i rozwodu, ale tym razem z perspektywy współczesnej amerykańskiej pary. Reżyserem produkcji jest Hagai Levi (wcześniej pracował dla HBO nad świetnym serialem “Nasi chłopcy”), który napisał z Amy Herzog.

Zachęcające oceny serialu

Pierwsze oceny serialu są bardzo zachęcające. Na tę chwilę w serwisie Rotten Tomatoes widowisko zebrało 16 recenzji i aż 88% z nich to opinie pozytywne. Średnia nota dla tej produkcji to 7,5/10. W głównych rolach zobaczyliśmy Oscara Isaaca oraz Jessicę Chastain, którzy są chwaleni za grę. To produkcja niezręczna dla widza przez realizm zdarzeń. Niektórzy krytycy wręcz twierdzą, iż jest to jeden z najlepszych tegorocznych seriali.

American Rust

Nowy serial kryminalny od stacji Showtime opowiada o skompromitowanym policjancie, który musi dokonać trudnego wyboru. Czytaj więcej ▶

Do obejrzenia na HBO GO

Pierwszy odcinek będzie dostępny w Polsce na HBO GO od 13 września 2021 roku, a kolejne będą pojawiały się w serwisie co tydzień. Sezon zamknie się w pięciu odcinkach.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

American Rust serial Showtime

Premiera dnia: “American Rust” na Showtime

y: the last man y: ostatni z mężczyzn serial online hulu fx

Premiera dnia: “Y: The Last Man” na Hulu