The Boys sezon 4

Sean Connery zmarł w wieku 90 lat. Odszedł na Bahamach po długiej chorobie

Dariusz Filipek
2 min czytania
Nie żyje Sean Connery

Z ostatniej chwili

Sean Connery zmarł w wieku 90 lat. Szkocki aktor odszedł spokojnie podczas snu na Bahamach po długiej chorobie.

Seana Connery’ego zapamiętamy przede wszystkim za rolę Jamesa Bonda, w którego wcielał się siedmiokrotnie pomiędzy 1962 a 1983 rokiem. Początkowo filmy spotkały się z mieszanymi ocenami wśród krytyków, ale dobre wyniki przy kasach biletowych przekuły pierwszy film w serię, która przetrwała do dziś. Connery doceniał tę rolę za pieniądze i sławę, które mu przyniosły, ale jednocześnie mierziło go to, że jest niemal wyłącznie kojarzony z agentem 007.

- Reklama -
Ad image

Jednak zanim Sean Connery został aktorem, łapał się przeróżnych zajęć. Urodzony 25 sierpnia 1930 roku w Edynburgu, gdy miał 13 lat zakończył edukację. Pracował jako pomocnik rzeźnika i model. W wieku 17 lat wstąpił do marynarki wojennej. Później pracował między innymi przy produkcji trumien, był ratownikiem na basenie, ochroniarzem i pomocnikiem mechanika w drukarni. Jako 18-latek zajął się kulturystyką – w tej dziedzinie jego największym sukcesem było zajęcie trzeciego miejsca w konkursie Mister Universum w 1953 roku. Był również członkiem chórku marynarzy i zapalonym piłkarzem – ponoć zaoferowano mu na próbę grę w zespole Manchester United.

Sean Connery

Nie tylko James Bond

Na dużym ekranie nie widzieliśmy go od kilkunastu lat. Dziesięć lat temu zapowiedział, iż odchodzi na aktorską emeryturę. Karierę na ekranie zaczął w 1954 roku filmem “Lilacs in the Spring”. Od tamtego momentu przebył długą drogę, zaliczył kilka ikonicznych ról, by w 1987 roku odebrać Oscara za rolę drugoplanową w filmie “Nietykalni”.

Kiedy tylko pojawiał się na ekranie momentalnie zdobywał widzów swoją charyzmą – bez różnicy czy był to występ w filmie “Imię róży”, czy wypełnionej akcją “Twierdzy”.

Był dwukrotnie żonaty. Miał jednego syna. W 2000 roku Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki.

- Reklama -
Skazana Max serial

Odszedł spokojnie, otoczony rodziną, podczas snu 31 października 2020 na Bahamach, gdzie mieszkał od lat.

Źródło: Wikipedia

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz