Shogun oglądaj online serial disney

Sean Penn prosto z Kijowa wzywa do pomocy Ukrainie

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

Sean Penn, który obecnie kręci w Ukrainie film dokumentalny o rosyjskiej inwazji, wydał w Kijowie oświadczenie.

Penn niemal w tym samym momencie, gdy pojawiła się informacja o wypowiedzeniu wojny Ukrainie przez Rosję, dał znać, iż kręci film dokumentalny, który przybliży nam w przyszłości kulisy trwającego tam obecnie konfliktu zbrojnego. Wczoraj, 25 lutego, pojawił się na briefingu prasowym w Kijowie, gdzie wydał oświadczenie po wsłuchaniu się w rozmowy przedstawicieli rządu Ukrainy.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

“To już brutalna pomyłka, która odbiera życia i łamie serca, i jeśli on nie zatrzyma się, wierzę, że pan Putin dokona najokropniejszego błędu dla ludzkości (…) Prezydent Zełenski i Ukraińcy wznoszą historyczne symbole odwagi i zasad. Ukraina jest czubkiem włóczni dla demokratycznego uścisku wolności. Jeśli pozwolimy na to, aby walczyli samotnie, nasze dusze jako Amerykanów są zgubione” – powiedział Penn.

To jasno wskazuje, że Penn jest zwolennikiem bezpośredniego przeciwstawienia się agresorowi, który na tę chwilę jest przede wszystkim niezbyt owocnie hamowany licznymi sankcjami. Na Ukrainie był jeszcze w listopadzie 2021 roku. Przygotowania do dokumentu zaczął od rozmów z ukraińskimi wojskowymi — podało Variety.

“Juvenile Justice” na Netflix

“Juvenile Justice” na Netflix

“Juvenile Justice” to kolejny serial Netflixa prosto z Korei Południowej. Tym razem dostaliśmy historię o pani sędzi orzekającej w sądzie dla nieletnich. Nie jest ona szczególną fanką dzieciaków i wymierza bezlitosną sprawiedliwość. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

W tym tygodniu Newsweek poinformował, że Penn odwiedził Kancelarię Prezydenta Ukrainy i rozmawiał z wicepremier oraz minister ds. terytoriów czasowo okupowanych, Iryną Wereszczuk, a także z lokalnymi dziennikarzami i członkami ukraińskiego wojska. Kancelaria Prezydenta wydała oświadczenie chwalące nagrodzonego Oscarem aktora i filmowca, zauważając, że reżyser przyjechał do Kijowa, aby utrwalić wydarzenia rozgrywające się na Ukrainie i “powiedzieć światu prawdę o inwazji Rosji na nasz kraj”.

Penn poza pracą filmową jest też założycielem CORE, organizacji non-profit, która została założona w odpowiedzi na trzęsienia ziemi w Haiti w 2010 roku, a także pomagała przy testowaniu i szczepieniach przeciw COVID-19. Jego najnowszy dokument jest koprodukcją Vice z Endeavour Content.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x