Sean Penn Ukraina
in ,

SUPER!SUPER!

Sean Penn prosto z Kijowa wzywa do pomocy Ukrainie

Sean Penn, który obecnie kręci w Ukrainie film dokumentalny o rosyjskiej inwazji, wydał w Kijowie oświadczenie.

Penn niemal w tym samym momencie, gdy pojawiła się informacja o wypowiedzeniu wojny Ukrainie przez Rosję, dał znać, iż kręci film dokumentalny, który przybliży nam w przyszłości kulisy trwającego tam obecnie konfliktu zbrojnego. Wczoraj, 25 lutego, pojawił się na briefingu prasowym w Kijowie, gdzie wydał oświadczenie po wsłuchaniu się w rozmowy przedstawicieli rządu Ukrainy.

“To już brutalna pomyłka, która odbiera życia i łamie serca, i jeśli on nie zatrzyma się, wierzę, że pan Putin dokona najokropniejszego błędu dla ludzkości (…) Prezydent Zełenski i Ukraińcy wznoszą historyczne symbole odwagi i zasad. Ukraina jest czubkiem włóczni dla demokratycznego uścisku wolności. Jeśli pozwolimy na to, aby walczyli samotnie, nasze dusze jako Amerykanów są zgubione” – powiedział Penn.

To jasno wskazuje, że Penn jest zwolennikiem bezpośredniego przeciwstawienia się agresorowi, który na tę chwilę jest przede wszystkim niezbyt owocnie hamowany licznymi sankcjami. Na Ukrainie był jeszcze w listopadzie 2021 roku. Przygotowania do dokumentu zaczął od rozmów z ukraińskimi wojskowymi — podało Variety.

“Juvenile Justice” na Netflix

“Juvenile Justice” na Netflix

“Juvenile Justice” to kolejny serial Netflixa prosto z Korei Południowej. Tym razem dostaliśmy historię o pani sędzi orzekającej w sądzie dla nieletnich. Nie jest ona szczególną fanką dzieciaków i wymierza bezlitosną sprawiedliwość. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

W tym tygodniu Newsweek poinformował, że Penn odwiedził Kancelarię Prezydenta Ukrainy i rozmawiał z wicepremier oraz minister ds. terytoriów czasowo okupowanych, Iryną Wereszczuk, a także z lokalnymi dziennikarzami i członkami ukraińskiego wojska. Kancelaria Prezydenta wydała oświadczenie chwalące nagrodzonego Oscarem aktora i filmowca, zauważając, że reżyser przyjechał do Kijowa, aby utrwalić wydarzenia rozgrywające się na Ukrainie i “powiedzieć światu prawdę o inwazji Rosji na nasz kraj”.

Penn poza pracą filmową jest też założycielem CORE, organizacji non-profit, która została założona w odpowiedzi na trzęsienia ziemi w Haiti w 2010 roku, a także pomagała przy testowaniu i szczepieniach przeciw COVID-19. Jego najnowszy dokument jest koprodukcją Vice z Endeavour Content.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Juvenile Justice

Premiera dnia: “Juvenile Justice” na Netflix

Helios Ukraina

Sieć kinowa Helios rezygnuje z wyświetlania rosyjskiego filmu