selena gomez pozew sądowy gra mobilna Clothes Forever - Styling Game
in

SZOKSZOK SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE LOLLOL OkropneOkropne

Selena Gomez złożyła pozew sądowy. Chce 10 milionów dolarów!

10 milionów dolarów – tyle chce Selena Gomez od producentów gry mobilnej Clothes Forever – Styling Game za bezprawne wykorzystanie wizerunku artystki.

Selena Gomez pozwała firmę Guangzhou Feidong Software Technology Co., chińskiego dystrybutora gry Clothes Forever – Styling Game, a także brytyjską firmę MutantBox Interactive Limited, która ma prawa autorskie do owej produkcji.

Kwota odszkodowania, której oczekuje Selena Gomez, jest niemała, bo pozew sądowy opiewa na okrągłe 10 milionów dolarów. Artystka twierdzi, iż firmy bezprawnie, bez jakiejkolwiek konsultacji z nią, wykorzystały jej wizerunek. Patrząc na zrzuty ekranu, ciężko jej nie przyznać racji. Trudno dziś powiedzieć, czy inne znane osobistości, które można spotkać w grze, również zostały poszkodowane podobnie jak piosenkarka. Istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że tak.

Grę Clothes Forever – Styling Game można pobrać w Apple App Store. W grze można robić wirtualne zakupy z gwiazdami. Nie brakuje tam mikrotransakcji. Grający może kupować “diamenty”, a ich ceny zaczynają się na 0,99 centach i kończą na 99,99 dolarach. Oceny produkcji są dosyć umiarkowane.

Pomimo pozwu gra wciąż jest w App Store, a wizerunek artystki nie został usunięty nawet z materiałów promocyjnych dostępnych na stronie Apple.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Aplikacja Quibi

Quibi to nowy konkurent Netflixa. Ma już 1,7 mln użytkowników i jest dostępny na całym świecie przez 90 dni za darmo

hbo max j.j. abrams lśnienie hotel overlook justice league dark duster

HBO Max przygotowuje spin-off Lśnienia, adaptację komiksów Justice League Dark i heistowy serial Duster od J.J. Abramsa