in

Sensacyjne odkrycie w sprawie “Rust”: Raport wskazuje, że Alec Baldwin mógł pociągnąć za spust! Czy aktor kłamał?

Nowe raporty forensyczne sugerują, że Alec Baldwin może zmierzyć się z zarzutami w sprawie śmierci na planie filmowym “Rust”.

CZYTAJ WSZYSTKO O:
Alec Baldwin

Kulisy tragicznego incydentu na planie filmowym “Rust”, w którym zginęła operatorka Halyna Hutchins, nadal wzbudzają kontrowersje. Nowe raporty forensyczne sugerują, że Alec Baldwin, główny aktor i producent filmu, może być postawiony w stan oskarżenia. Informacje płynące od władz są sprzeczne z dotychczasowymi twierdzeniami aktora, co otwiera nowe możliwości dochodzenia, donosi magazyn People.

W kwietniu tego roku zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, które były kierowane w stronę Baldwina, zostały wycofane. Prokuratura prowadziła dochodzenie, mające na celu potwierdzenie jego twierdzenia, że rewolwer, który trzymał podczas próby, wystrzelił samoistnie, zabijając Hutchins i raniąc reżysera Joela Souzę.

Jednakże nowy raport, przygotowany przez ekspertów ds. broni podważa te twierdzenia. Raport ten wskazuje, że spust rewolweru “musiał być pociągnięty”, aby broń wystrzeliła.

“Chociaż Alec Baldwin wielokrotnie zaprzeczał, że pociągnął za spust, biorąc pod uwagę przeprowadzone testy, wyniki oraz obserwacje, należy stwierdzić, że spust rewolweru musiał zostać pociągnięty lub naciskany na tyle, aby uwolnić w pełni zwarty lub odciągnięty kurek w broni dowodowej” – napisali eksperci w raporcie.

Prokuratura bardziej skłonna postawić zarzuty

Prokuratorzy, którzy zrezygnowali z postawienia zarzutów Baldwinowi, wyjaśnili w czerwcu, że mogą ponownie rozważyć swoją decyzję po dokładniejszej analizie broni.

Skandal w krainie czarów Disneya? Firma pozwana za oszustwo finansowe

“Jeśli okaże się, że broń nie uległa awarii, to postawimy zarzuty panu Baldwinowi” – napisali prokuratorzy Kari Morrissey i Jason Lewis w dokumentach sądowych.

Baldwin w grudniu 2021 roku powiedział w wywiadzie dla ABC News, że “nie pociągnął za spust” i “nigdy nie celowałbym bronią w nikogo” oraz nie oddałby strzału. Aktor konsekwentnie utrzymywał tę wersję w kolejnych wywiadach.

FBI doszło do tych wniosków w zeszłym roku

Podobne wnioski do tych zawartych w nowym raporcie wypowiedziało również FBI w 2022 roku, stwierdzając, że rewolwer nie mógł wystrzelić bez pociągnięcia spustu, jak donosiła wówczas stacja ABC News.

Nowe raporty forensyczne rzucają świeże światło na zdarzenia z planu filmowego “Rust”, które skończył się tragicznie. Dotychczasowe twierdzenia Baldwina, jakoby nie pociągnął za spust rewolweru, zdają się podważone przez analizę przeprowadzoną przez ekspertów ds. broni. Wskazują na konieczność ponownego zbadania okoliczności tego zdarzenia.

Odkryj niezwykłą moc i determinację legendarnego Bruce’a Lee w postaci imponującej 19-centymetrowej figurki

Warto zaznaczyć, że prokuratura, choć wycofała zarzuty wobec Baldwina, pozostawiła sobie możliwość wznowienia postępowania w razie nowych ustaleń dotyczących broni. To ważne, aby sprawiedliwości stało się zadość.

Nowe raporty zdają się potwierdzać wcześniejsze ustalenia FBI, co dodaje wiarygodności analizie przeprowadzonej przez ekspertów. To może wpłynąć na odbiór całej sprawy przez opinię publiczną i wywierać presję na organy ścigania w celu ponownego rozważenia postawienia zarzutów wobec Baldwina.

Zdradziła męża dla “Stranger Things”! Dała 10 tysięcy dolarów fałszywemu aktorowi!

Niezależnie od wyniku dochodzenia, ta tragiczna sytuacja przypomina o konieczności zachowania skrajnej ostrożności i przestrzegania wszelkich procedur bezpieczeństwa podczas pracy z bronią i na planie filmowym. Warto również podkreślić, że wszelkie incydenty tej natury powinny stanowić przypomnienie o bezcennym znaczeniu bezpieczeństwa i odpowiedzialności w każdej dziedzinie działalności, również w przemyśle filmowym, gdzie wielu ludzi pracuje wspólnie nad realizacją sztuki.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdradziła męża dla “Stranger Things”! Dała 10 tysięcy dolarów fałszywemu aktorowi!

Premiera “Spider Man: Poprzez multiwersum” na Canal+ i w innych serwisach