in

SMUTNESMUTNE SZOKSZOK SUPER!SUPER!

Jeśli czekacie na drugi sezon 1983 to możecie się nie doczekać

serial 1983 netflix 1983 popularność 1983 drugi sezon
1983 (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Bardzo prawdopodobne, że drugi sezon serialu 1983 niepowstanie. Chociaż nie mam żadnych oficjalnych informacji dotyczących kontynuacji widowiska, pierwszy polski serial Netflixa nie jest zbyt popularny na świecie.

Polscy widzowie niezadowoleni z innych polskich widzów, którym serial 1983 się nie podobał, mogą być nieco zaskoczeni. Ich perełka, którą niejeden ogłosił produkcją roku, nie spotkała się ze zbyt wielkim zainteresowaniem na świcie. Poza naszym krajem i między innymi Wietnamem.

Pewnie pamiętacie, jak Agnieszka Holland stwierdziła, że się nie znamy.

Że jesteśmy hipsterami. Że jad siejemy i się brandzlujemy tym sianiem. Bo na zachodzie… Bo na zachodzie jest taki serwis internetowy, co się nazywa Rotten Tomatoes. Serwis ten agreguje recenzje krytyków posługujących się językiem angielskim w stopniu biegłym. Do dziś na jego łamach pojawiły się zaledwie trzy recenzje serialu 1983 – wszystkie pozytywne. Te zachodnie pozytywy nie przekładają się na zainteresowanie naszym widowiskiem. A mało prawdopodobne, że zagraniczni użytkownicy Netflixa czytają recenzje, które napisano w Polsce.

Dla porównania włoski serial Baby, który u nas jest znany jako Rzymskie dziewczyny, a który miał premierę w ten sam dzień, co 1983, został tam oceniony przez czterech krytyków. Z czego trzy recenzje są pozytywne. To widowisko również nie chwyciło.

To raz. A dwa? Zapraszam Was na wycieczkę do Wietnamu.

Nie dlatego wspominam o Wietnamie, bo uwielbiam zapach napalmu o poranku (aczkolwiek umówmy się: do Czasu Apokalipsy 1983 bardzo daleko). A dlatego, że diabeł mnie podkusił i wszedłem w trendy Google. Przez ostatni tydzień fraza 1983 najczęściej pojawiała się w wyszukiwaniach w Polsce oraz w Wietnamie. Zapewne jest to kwestia tego, że w serialu wątek wietnamski pojawia się wielokrotnie. Dalej mamy Irlandię, Kanadę i Stany Zjednoczone. Z tygodnia na tydzień te trendy się zmieniają i teraz w pierwszej piątce nie ma Norwegii, gdzie wcześniej również często wpisywano w Google Search 1983.

Stany Zjednoczone pokochały 1983? Niekoniecznie.

Amerykanie wyszukiwali przez ostatnie miesiące hasło 1983 z niemal identycznym zacięciem.

Popularny w Polsce? Tak jakby.

1983 to zdecydowanie najpopularniejszy polski serial premium w 2018 roku.

Jednocześnie rodzima produkcja dostała mocnego łupnia od Trzynastu powodów. Fraza 13 powodów miażdży 1983.

Parrot Analytics nie widzi 1983.

Ani widu, ani słychu 1983 w najpopularniejszym badaniu popularności seriali. Ostatnie dwa zestawienia Parrot Analytics nie dopatrzyły się serialu z Polski wśród dziesięciu najpopularniejszych widowisk w Stanach Zjednoczonych skierowanych na streaming.

Tym samym pozostaje pytanie, czy Netflix będzie chciał produkować serial popularny lokalnie, który globalnie nie budzi większego zainteresowania. W dodatku w kraju produkcji serial może się poszczycić 6,7/10 na Filmwebie. Pożyjemy, zobaczymy.

Serial 1983 w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5c129df1763ff5b8b306104f”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

43 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PornHub w 2018 roku

Porhub w popkulturze w 2018 roku

Trzeci sezon Wataha 3 sezon Wataha hbo Wataha hbo go

Wataha – oficjalnie zapowiedziano trzeci sezon serialu HBO