Ad image

Jeśli czekacie na drugi sezon 1983 to możecie się nie doczekać

Dariusz Filipek
4 min czytania
1983 (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Bardzo prawdopodobne, że drugi sezon serialu 1983 niepowstanie. Chociaż nie mam żadnych oficjalnych informacji dotyczących kontynuacji widowiska, pierwszy polski serial Netflixa nie jest zbyt popularny na świecie.

Polscy widzowie niezadowoleni z innych polskich widzów, którym serial 1983 się nie podobał, mogą być nieco zaskoczeni. Ich perełka, którą niejeden ogłosił produkcją roku, nie spotkała się ze zbyt wielkim zainteresowaniem na świcie. Poza naszym krajem i między innymi Wietnamem.

- Reklama -
Ad image

Pewnie pamiętacie, jak Agnieszka Holland stwierdziła, że się nie znamy.

Że jesteśmy hipsterami. Że jad siejemy i się brandzlujemy tym sianiem. Bo na zachodzie… Bo na zachodzie jest taki serwis internetowy, co się nazywa Rotten Tomatoes. Serwis ten agreguje recenzje krytyków posługujących się językiem angielskim w stopniu biegłym. Do dziś na jego łamach pojawiły się zaledwie trzy recenzje serialu 1983 – wszystkie pozytywne. Te zachodnie pozytywy nie przekładają się na zainteresowanie naszym widowiskiem. A mało prawdopodobne, że zagraniczni użytkownicy Netflixa czytają recenzje, które napisano w Polsce.

Dla porównania włoski serial Baby, który u nas jest znany jako Rzymskie dziewczyny, a który miał premierę w ten sam dzień, co 1983, został tam oceniony przez czterech krytyków. Z czego trzy recenzje są pozytywne. To widowisko również nie chwyciło.

To raz. A dwa? Zapraszam Was na wycieczkę do Wietnamu.

Nie dlatego wspominam o Wietnamie, bo uwielbiam zapach napalmu o poranku (aczkolwiek umówmy się: do Czasu Apokalipsy 1983 bardzo daleko). A dlatego, że diabeł mnie podkusił i wszedłem w trendy Google. Przez ostatni tydzień fraza 1983 najczęściej pojawiała się w wyszukiwaniach w Polsce oraz w Wietnamie. Zapewne jest to kwestia tego, że w serialu wątek wietnamski pojawia się wielokrotnie. Dalej mamy Irlandię, Kanadę i Stany Zjednoczone. Z tygodnia na tydzień te trendy się zmieniają i teraz w pierwszej piątce nie ma Norwegii, gdzie wcześniej również często wpisywano w Google Search 1983.

Stany Zjednoczone pokochały 1983? Niekoniecznie.

Amerykanie wyszukiwali przez ostatnie miesiące hasło 1983 z niemal identycznym zacięciem.

- Reklama -
Skazana Max serial

Popularny w Polsce? Tak jakby.

1983 to zdecydowanie najpopularniejszy polski serial premium w 2018 roku.

Jednocześnie rodzima produkcja dostała mocnego łupnia od Trzynastu powodów. Fraza 13 powodów miażdży 1983.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Parrot Analytics nie widzi 1983.

Ani widu, ani słychu 1983 w najpopularniejszym badaniu popularności seriali. Ostatnie dwa zestawienia Parrot Analytics nie dopatrzyły się serialu z Polski wśród dziesięciu najpopularniejszych widowisk w Stanach Zjednoczonych skierowanych na streaming.

Tym samym pozostaje pytanie, czy Netflix będzie chciał produkować serial popularny lokalnie, który globalnie nie budzi większego zainteresowania. W dodatku w kraju produkcji serial może się poszczycić 6,7/10 na Filmwebie. Pożyjemy, zobaczymy.

Serial 1983 w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5c129df1763ff5b8b306104f”]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
43 komentarze