The Boys sezon 4

Amerykańscy bogowie nawrócą widzów drugim sezonem

Dariusz Filipek
3 min czytania
Serial Amerykańscy bogowie (źródło: Starz; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Amerykańscy bogowie, czyli jeden z najlepszych zeszłorocznych seriali wróci w przyszłym roku, pomimo wyjątkowo nieprzyjemnych problemów produkcyjnych.

Amerykańscy bogowie to serialowa adaptacja powieści Neila Gaimana. Jest to historia o Cieniu (w tej roli Ricky Whittle), który po wyjściu z więzienia spotyka Pana Wednesdaya (zabójczo dobry Ian McShane). Dziwny mężczyzna zatrudnia byłego skazańca i wciąga w wir niecodziennych zdarzeń i pokazuje mu świat, o którym nie miał pojęcia. Świat zapomnianych bogów, którzy starają się przypomnieć ludzkości o swoim istnieniu w czasie, gdy ich miejsce zajmuje nowe pokolenie bóstw.

- Reklama -
Ad image

Kontynuację adaptacji świetnej powieści opuściła część ekipy.

W tym najważniejsze postacie, czyli Bryan Fuller oraz Michael Green, którzy tworzyli widowisko. Nadzorowali pracę nad scenariuszem do mniej więcej połowy drugiego sezonu. Po kłopotach produkcyjnych zastąpił ich Jesse Alexander, który miał nadzorować pracę na serialem z samym Neilem Gaimanem. Jednak również Alexander ustąpił, a jego miejsce zajęli Chris Byrne i Lisa Kussner.

Drugi sezon Amerykańskich bogów miał olbrzymie problemy z budżetem.

Pierwszy kosztował 30 milionów dolarów, a kontynuacja miała być droższa, na co nie mogła sobie pozwolić stacja Starz. Aby nieco ograniczyć wydatki, kolejna seria nie będzie miała 10 planowanych odcinków, a 8. Serial ma się zakończyć na trzecim sezonie.

Członkowie obsady byli niezadowoleni ze scenariusza, nierzadko przepisywanego w trakcie zdjęć.

W międzyczasie z serialu odeszła Gillian Anderson, która wcielała się w Media oraz Kristin Chenoweth grająca Wielkanoc. Anderson mówiła otwarcie, że bez Fullera i Greena to nie to samo. Z kolei Chenoweth tłumaczyła się konfliktem w terminarzu. Produkcja drugiego sezonu Amerykańskich bogów odwlekała się w nieskończoność, a aktorka miała w tym czasie inne zobowiązania.

Amerykańskich bogów pokochali krytycy i widzowie.

Pierwszy sezon serialu na Rotten Tomatoes ma 92% pozytywnych opinii przy średniej ocenie 8,1/10. Na IMDB może poszczycić się również 8,1/10 przy ponad 50 tysiącach oddanych głosów.

Serial Amerykańscy bogowie na świecie dystrybuuje serwis Amazon Prime Video.

Osobom ze zniecierpliwieniem czekającym na serialowy rozwój wydarzeń, polecam książkowy oryginał. Jest świetny! Ponadto pozwala dostrzec kunszt twórców przenoszących powieść do serialowego świata. Chociaż serial jest bardzo podobny do prozy i bliżej mu do ekranizacji niż adaptacji, naprawdę warto znać jedno i drugie dzieło. To świetna zabawa obserwować rzeczy ze świata literatury, które ożywają na ekranie. Zazwyczaj w takich przypadkach cierpi jedno medium, ale w tym zbiciu, jedna i druga wersja wychodzi obronną ręką.

- Reklama -
Skazana Max serial

Czy pomimo problemów produkcyjnych kontynuacja dotrzyma kroku świetnemu premierowemu sezonowi? Tego dowiemy się w 2019 roku. Dokładna data premiery nie jest znana.

Serial Amerykańscy bogowie w serwisie Amazon Prime Video >>

[interaction id=”5bb8fd241267067e227fb08b”]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
1 komentarz