in

SUPER!SUPER!

Amerykańscy bogowie nawrócą widzów drugim sezonem

serial amerykańscy bogowie sezon 2
Serial Amerykańscy bogowie (źródło: Starz; edycja: Popkulturyści)

Amerykańscy bogowie, czyli jeden z najlepszych zeszłorocznych seriali wróci w przyszłym roku, pomimo wyjątkowo nieprzyjemnych problemów produkcyjnych.

Amerykańscy bogowie to serialowa adaptacja powieści Neila Gaimana. Jest to historia o Cieniu (w tej roli Ricky Whittle), który po wyjściu z więzienia spotyka Pana Wednesdaya (zabójczo dobry Ian McShane). Dziwny mężczyzna zatrudnia byłego skazańca i wciąga w wir niecodziennych zdarzeń i pokazuje mu świat, o którym nie miał pojęcia. Świat zapomnianych bogów, którzy starają się przypomnieć ludzkości o swoim istnieniu w czasie, gdy ich miejsce zajmuje nowe pokolenie bóstw.

Kontynuację adaptacji świetnej powieści opuściła część ekipy.

W tym najważniejsze postacie, czyli Bryan Fuller oraz Michael Green, którzy tworzyli widowisko. Nadzorowali pracę nad scenariuszem do mniej więcej połowy drugiego sezonu. Po kłopotach produkcyjnych zastąpił ich Jesse Alexander, który miał nadzorować pracę na serialem z samym Neilem Gaimanem. Jednak również Alexander ustąpił, a jego miejsce zajęli Chris Byrne i Lisa Kussner.

Drugi sezon Amerykańskich bogów miał olbrzymie problemy z budżetem.

Pierwszy kosztował 30 milionów dolarów, a kontynuacja miała być droższa, na co nie mogła sobie pozwolić stacja Starz. Aby nieco ograniczyć wydatki, kolejna seria nie będzie miała 10 planowanych odcinków, a 8. Serial ma się zakończyć na trzecim sezonie.

Członkowie obsady byli niezadowoleni ze scenariusza, nierzadko przepisywanego w trakcie zdjęć.

W międzyczasie z serialu odeszła Gillian Anderson, która wcielała się w Media oraz Kristin Chenoweth grająca Wielkanoc. Anderson mówiła otwarcie, że bez Fullera i Greena to nie to samo. Z kolei Chenoweth tłumaczyła się konfliktem w terminarzu. Produkcja drugiego sezonu Amerykańskich bogów odwlekała się w nieskończoność, a aktorka miała w tym czasie inne zobowiązania.

Amerykańskich bogów pokochali krytycy i widzowie.

Pierwszy sezon serialu na Rotten Tomatoes ma 92% pozytywnych opinii przy średniej ocenie 8,1/10. Na IMDB może poszczycić się również 8,1/10 przy ponad 50 tysiącach oddanych głosów.

Serial Amerykańscy bogowie na świecie dystrybuuje serwis Amazon Prime Video.

Osobom ze zniecierpliwieniem czekającym na serialowy rozwój wydarzeń, polecam książkowy oryginał. Jest świetny! Ponadto pozwala dostrzec kunszt twórców przenoszących powieść do serialowego świata. Chociaż serial jest bardzo podobny do prozy i bliżej mu do ekranizacji niż adaptacji, naprawdę warto znać jedno i drugie dzieło. To świetna zabawa obserwować rzeczy ze świata literatury, które ożywają na ekranie. Zazwyczaj w takich przypadkach cierpi jedno medium, ale w tym zbiciu, jedna i druga wersja wychodzi obronną ręką.

Czy pomimo problemów produkcyjnych kontynuacja dotrzyma kroku świetnemu premierowemu sezonowi? Tego dowiemy się w 2019 roku. Dokładna data premiery nie jest znana.

Serial Amerykańscy bogowie w serwisie Amazon Prime Video >>

[interaction id=”5bb8fd241267067e227fb08b”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

serial good omens amazon prime video 2019online

Piekielnie śmiesznie czy niebiańsko strasznie? David Tennant i Michael Sheen w serialu Good Omens

daredevil 3 sezon daredevil bullseye

Bullseye obija Daredevila i czyha na życie Karen Page