Serial Creepshow 2019
Creepshow (źródło: Warner Bros. Pictures; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Serial Creepshow dla Shuddera od Stephena Kinga i jego syna, Joego Hilla

Streaming Shudder (serwis być może pojawi się w Polsce) poinformował, że rozpoczęła się produkcja rebootu filmowej antologii Creepshow, która wróci w formie serialu.

Serialowy Creepshow to nowe podejście do znanego już tematu. 1982 roku odbyła się premiera pierwszego z trzech antologicznych filmów z tej serii. Pierwszy wyszedł spod ręki George A. Romero oraz Stephena Kinga. Romero wyreżyserował, King napisał horrorowe nowele. Kolejne części miały premierę w 1987 oraz 2006 roku.

Serwis streamingowy Shudder pokaże pierwszy sezon nowego Creepshow jesienią. Na tę chwilę wiadomo również, że będzie miał 6 odcinków, a każdy z nich opowie dwie historie.

Autorzy i tytuły historii nowego Creepshow.

Dowiedzieliśmy się, kto napisał historie, które zostaną zaprezentowane w serialu. Zapowiedziano, iż jedną z nich będzie historia Stephena Kinga. Prawdopodobnie będzie to Survivor Type (Szkoła przetrwania ze zbioru Szkieletowa załoga).

Poza tym już dziś znamy siedem innych historii, które zasilą serialowe segmenty. Wyszły wyłącznie spod piór uznanych horrorowych pisarzy. Te opowiadania zostaną zaadaptowane na potrzeby serialu:

 • By the Silvery Waters of Lake Champlain od Joego Hilla, autora Rogów;
 • The House of the Head od Josha Malermana, autora Nie otwieraj oczu (filmową wersję tej powieści pokazał niedawno Netflix);
 • The Companion od Joego Lansdale’a, autora The Bottoms;
 • All Hallows Eve od Bruce’a Jonesa, scenarzysty i artysty komiksowego oraz współscenarzysty serialu HBO Autostopowicz;
 • Night of the Paw od Johna Esposito, twórcy The Walking Dead: Webisodes;
 • The Man in the Suitcase od Christophera Buehlmana, autora The Lesser Dead;
 • Bad Wolf Down od Roba Schraba, scenarzysty filmowego i serialowego, współtwórcy m.in. Strasznego domu.

Znamy też pierwszych reżyserów Creepshow.

 • Producentem wykonawczym Creepshow jest współproducent The Walking Dead, Greg Nicotero, którego obecność zapowiada dużo maszkar oraz makeupu i praktycznych efektów specjalnych. Nicotero również weźmie na barki część reżyserii serialu powstającego w Atlancie.
 • Reżyserował będzie również David Bruckner, autor segmentu Amateur Night w filmie V/H/S oraz Netflixowego Rytuału.
 • Swój segment będzie miała również Roxanne Benjamin, która jest znana głównie dzięki reżyserii segmentów w antologiach Southbound oraz XX.
 • Rob Schrab nie tylko dostarczy materiału do adaptowania, ale również stanie za kamerą.
 • Znalazło się także miejsce dla Johna Harrisa, który był asystentem reżysera podczas kręcenia pierwszego filmu Creepshow (jest także kompozytorem przewodniego motywu muzycznego widowiska z 1982 roku). Wyreżyseruje historię, którą napisał z Nicotero.

Zwiastun Creepshow z 1982 roku.

Źródło: Bloody Disgusting

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Film Nieskończony recenzja Endless hbo Nieskończony hbo go Nieskońcozny Horror
9/10

Nieskończony – recenzja filmu

Potrzebny mi Roger Stone recenzja
8/10

Potrzebny mi Roger Stone – recenzja politycznego filmu dokumentalnego Netflixa