serial Deadly Class zwiastun deadly class serial
Deadly Class (fragment komiksu)
in

SZOKSZOK

Deadly Class – serialowa szkoła morderców, do której nie chcielibyście trafić

https://www.youtube.com/watch?v=rQcriyz4Fe8&t=0s&list=LLk16J5fMNGoo1-bBbg8Q_4Q&index=20

Zapewne wielu z Was wspomina szkołę jako koszmar, a część nadal się w niej męczy. Jednak wszystkie szkoły świata jawią się niczym raj, kiedy przyrównać je do cyrków, rozgrywających się w tej z serialu Deadly Class.

Deadly Class to trochę taki Harry Potter na sterydach, gdzie zamiast magicznych różdżek są noże, a zamiast czarodziejów dzieciaki szkolone na morderców. Głównym bohaterem widowiska jest Marcus Lopez Arguello, w którego wcielił się Benjamin Wadsworth. Chłopak to sierota i próbuje odnaleźć się w placówce edukacyjnej prowadzonej przez Mastera Lina (Benedict Wong). W szkolnych ławach zasiądzie obok potomków morderców i mafiozów, którzy chcą, by ich pociechy w przyszłości weszły w rodzinny biznes.

Serialowa adaptacja komiksu Ricka Remendera rozgrywa się pod koniec lat 80. w San Francisco tak, jak oryginał. Komiks ciągle się ukazuje i niedługo pojawi się 36 numer. Jest to niezwykle oryginalnie narysowana historia obrazkowa, której styl nadał Wesley Craig. Twórcy nie uciekają od mocnych przerysowań, kiedy mowa o humorze i przemocy. Po zapowiedziach można zakładać, że w przypadku adaptacji będzie podobnie.

Producentami wykonawczymi Deadly Class są bracia Russo, którzy dali światu Avengers: Wojna bez granic.

Łechce fakt, iż za produkcją widowiska stoi tak utalentowany duet. Nie tylko wyreżyserowali Kapitana Amerykę: Zimowy Żołnierz, Kapitana Amerykę: Wojna bohaterów oraz Avengers: Wojna bez granic. Również tchnęli życie w świetny serial komediowy Community. Z drugiej strony są współodpowiedzialni za odcinkową katastrofę, której imię Animal Practice.

Pozostaje pytaniem – zapewne bez odpowiedzi – jak mocno para filmowców zaangażowała się w opisywany projekt. Nie tylko byli przez ostatnie miesiące zajęci kręceniem Avengers 4, ale mają także sporo innych projektów serialowych, gdzie są oznaczeni jako producenci wykonawczy. Z ramienia ich firmy powstaje obecnie serial Quantum and Woody, odcinkowy remake filmu Wojownicy z 1979 roku, a także kreskówka Little Nightmares. Nie wspominając o kilku filmach, które produkują. Pocieszeniem może być to, iż te projekty w większości przypadków są w bardzo wczesnej fazie produkcji.

Premiera Deadly Class odbędzie się na stacji Syfy 16 stycznia.

https://www.youtube.com/watch?v=iZyc7Q5ESmI

Seriale Syfy jeszcze jakiś czas temu były najgorszym, co może się przytrafić widzom. Jednak z ramówki na ramówkę ta sytuacja zaczyna się zmieniać. Czego przykładem jest całkiem przyzwoity Happy!, który czyha za rogiem z drugim sezonem.

Nie wiemy jeszcze kiedy i czy w ogóle w Polsce obejrzymy ten serial oficjalnie. Na tę chwilę nie ma informacji o serwisie czy stacji z licencją na dystrybucję Deadly Class u nas.

[interaction id=”5bbbe161589889e2a8fbdfbf”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

serial the boys 2019

Superbohaterzy z The Boys to najgorsze, co mogło spotkać świat

serial making a murderer 2 netflix making a murderer sezon 2

Jeśli pierwszy sezon Making a Murderer był wstrząsem, to drugi zapowiada się na trzęsienie ziemi