Popyt na seriale w USA – Jak zadebiutował serial Everything Sucks!? [18-24.02.2018]

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 23 wyświetleń
2 min czytania
Najważniejszą nowością ostatniego zestawienia jest serial Everything Sucks! od Netflixa (Netflix)

Netflix niedawno sprezentował nam pierwszy, miejmy nadzieję, że nieostatni sezon serialu Everything Sucks!, który zadebiutował wśród 10 najpopularniejszych produkcji w Stanach Zjednoczonych. Sprawdźcie, które miejsce zajął.

Dane dostarczone przez Parrot Analytics mówią, że debiutanckie widowisko poradziło sobie na wstępie całkiem przyzwoicie. Wbrew pozorom nie wszystko ssie i serial Everything Sucks! uplasował się na 6. pozycji, pośród najchętniej oglądanych widowisk odcinkowych skierowanych na streaming. Dla porównania Modyfikowany węgiel debiutował na miejscu 3., ale miał kampanię reklamową, która w przypadku tego sci-fi była o niebo bogatsza od tej, jaką Netflix zaserwował swojemu najnowszemu komediodramatowi.
Ubiegłotygodniowe zestawienie należy do fantastyki naukowej i komediodramatów. Ciągle najlepiej radzi sobie Star Trek: Discovery od CBS All Access. Nie słabnie zainteresowanie Stranger Things. Co jest o tyle niesamowite, gdyż premiera tego serialu odbyła się 27 października, ale dzieło braci Dufferów ciągle zyskuje nowych sympatyków.

3. miejsce należy, jak przed tygodniem, do programu rozrywkowego The Grand Tour, który można śledzić na Amazon Prime Video. Obok Star Trek: Discovery jest to jedyna pozycja, która w Stanach Zjednoczonych nie jest Netflix Original, a znalazła się w zestawieniu streamingowym.

Później mamy ciągle dobrze radzące sobie sci-fi – Modyfikowany węgiel oraz Czarne lustro. Na miejscu 7. uplasował się komediodramat Orange is the New Black, a dwie kolejne pozycje należą do Marvela – serialu Jessica Jones, który już niedługo pojawi się z drugim sezonem oraz Daredevila. Streamingowe zestawienie zamyka Trzynaście powodów.

Klasyczne seriale, które są skierowane zarówno do telewizji, jak i do streamingu, radzą sobie ciągle lepiej niż te, które debiutują wyłącznie na platformach SVOD.

Sporo miejsc zarezerwowały sobie animacje. Zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych widzów. Miasteczko South Park zamyka podium, pod nim uplasował się SpongeBob KanciastoportyRick i Morty znalazł się na 7., a Star Wars: Rebelianci na ostatnim miejscu.

Świetnie radzi sobie serial The Walking Dead. Ustępuje w ogólnym zestawieniu wyłącznie Star Trekowi: Discovery. Ta sytuacja trwa od tygodni. Od zombiaków nieco gorzej radzi sobie Gra o tron od HBO, zajmując pozycję 5. Chirurdzy od ABC spadli z miejsca 4. na 6. 7. i 8. pozycja należy do Flasha od CW oraz Shameless od Showtime.

Źródło: Dane pochodzą od firmy badawczej Parrot Analytics, która mierzy popyt na seriale, uwzględniając wiele platform i sposobów na konsumowanie treści – źródła legalne, nielegalne, opinie fanów oraz krytyków, a także ruch w sieciach społecznościowych.

Popyt na seriale w Stanach Zjednoczonych z poprzednich tygodni:

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x