falcon bucky serial winter soldier disney play
Falcon i Bucky (źródło: Marvel Studios)
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK SMUTNESMUTNE WTF?!WTF?!

Falcon i Bucky z własnym serialem na Disney Play

Disney Play szykuje się na otwartą wojnę o użytkowników Netflixa. Serwis, który wystartuje w 2019 roku, dostanie kolejne wzmocnienie. Obok serialu Mandalorian, na który z zapartym tchem czekają fani Gwiezdnych wojen, powinniśmy się przyszykować na przynajmniej trzy widowiska od Marvela.

Marvel Studios ma wyprodukować już nie tylko serial o Lokim i Scarlet Witch. Kolejnym odcinkowym projektem Kevina Feige ma być team-up Bucky’ego i Falcona.

Jak podaje serwis Variety, serial pisze Malcolm Spellman, który zasłynął widowiskiem Imperium. Podobnie jak seriale o Lokim i Scarlet Witch, produkcja o Falconie i Buckym ma mieć od sześciu do ośmiu odcinków. Wszystkie widowiska produkowane przez Marvel Studios dostaną duże budżety. Mówi się o 100 milionach dolarów za sezon. Seriale Marvela, które trafią na Disney Play, są określane jako limitowane. Co można odczytywać jako historie zamknięte w obrębie jednego sezonu.

Przypomnę, że w Falcona wciela się Anthony Mackie, a w Bucky’ego Sebastian Stan. W serialu aktorzy powtórzyliby role. Ich postaci spotkały się pierwszy raz na planie filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz. Do tej pory nie było między nimi wiele chemii, ale to najwidoczniej jeszcze przed nami.

Serial o jednych z najpopularniejszych drugoplanowych postaciach z filmów Marvela jest znakiem, że Disney Play to oczko w głowie prezesa Disneya, Boba Igera.

Z takimi widowiskami streaming może nieźle namieszać na rynku. Firma nie tylko zbroi się w mocne marki, ale również gra z Netflixem w wycofywanie się z dotychczasowej współpracy. Czego mieliśmy przedsmak, kiedy skasowano seriale Luke Cage oraz Iron Fist, a wcześniej Defenders.

Znamienne jest również to, że za produkcję odpowiada Marvel Studios. Seriale tworzone przez Marvel Television, dowodzone przez Jepha Loeba, nie są najwyższych lotów. Tym samym można sądzić, iż w niedalekiej przyszłości telewizyjny oddział Marvela czekają spore zmiany lub nawet wchłonięcie przez Marvel Studios.

[interaction id=”5bd90a5e3f7d44b02f6cb2a8″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News.

Napisz na [email protected], gdybyś miał jakieś uwagi. Jeśli podobają Ci się nasze treści i chcesz nas wesprzeć, to możesz kupić nam kawę!

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Ghostland recenzja ghostland opinie ghostland film ghostland horror ghostland 2018
8/10

Ghostland – recenzja horroru i wspominki z maratonu w Cinema City

netflix listopad 2018 filmy netflix listopad 2018 seriale nowości premiery ramówka lista
8/10

Netflix listopad 2018 – lista premier seriali i filmów oraz ocena ramówki