Serial Ghul – Netflix zapowiedział bardzo mroczny, klaustrofobiczny horror

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 24 wyświetleń
1 min czytania

Netflix zaprezentował zwiastun kolejnego po Sacred Games serialu wyprodukowanego w Indiach. Tym razem platforma postawiła na widowisko Ghul, czyli pełnokrwisty horror w odcinkach.

Co o serialu Ghul wiemy dziś? To krótka opowieść o terroryście przesłuchiwanym w odosobnionym wojskowym ośrodku. Jednak z czasem okazuje się, że żołnierze mają do czynienia ze złem w ludzkiej skórze. Przesłuchiwany mężczyzna zna najbardziej wstydliwe sekrety śledczych i odwraca role tak, że to oni zaczną bać się o życie, kiedy więzień stanie się oprawcą. Tytułowy Ghul jest przedstawicielem muzułmańskiej legendy, w której żywił się ludźmi, rabował groby, żeby żerować na zwłokach.
Jeśli oglądaliście Sacred Games, to wiecie, że w Indiach potrafią robić dobre seriale.

Chociaż sam jestem jeszcze przed finałem, to przyznaję, że spodobał mi się nowy kryminał Netflixa, którego akcja rozgrywa się w Bombaju. Tym samym mam nadzieję, że również Ghul da radę i dostarczy nam sporo morderczej rozrywki.

Dobre serialowe horrory to rzadkość. Sztuką jest skonstruować akcję dwugodzinnego filmu tak, żeby widza zainteresować, utrzymać w skupieniu, a w międzyczasie straszyć co krok. Seriale są dłuższe, widz się męczy, a na schematyczne próby przestraszenia go, po prostu się uodparnia. Na szczęście serial będzie krótki, ale i tak twórcy Ghula będą musieli się mocno napocić, byśmy po finale byli zadowoleni. Jakkolwiek trzymam kciuki, bo dobrych serialowych horrorów nigdy za wiele.

Jak będzie, przekonamy się 24 sierpnia, kiedy trzyczęściowy miniserial Ghul wyląduje na Netfliksie.

Za produkcję odpowiadają twórcy ze studia Blumhouse. Zapewne kojarzycie takie tytuły jak Paranormal Activity, Naznaczony, Noc oczyszczenia Projekt Lazarus, Ouija, Dar czy Uciekaj! – to wszystko ich dzieła, a Ghul to ich pierwsza produkcja, którą nakręcili w Indiach. Nie są nowi w świecie seriali. Chociażby ostatni hit HBO Ostre przedmioty to również dzieło Blumhouse. W główną bohaterkę wcieliła się Radhika Apte, którą mogliście zauważyć już w Sacred Games.

Ghul w serwisie Netflix

horror ghul blumhouse ghul horror plakat poster zwiastun trailer
Plakat z serialu Ghul (Blumhouse/Netlix)

Źródło: YouTube – Netflix Polska

Podziel się artykułem