in

SUPER!SUPER!

Piekielnie śmiesznie czy niebiańsko strasznie? David Tennant i Michael Sheen w serialu Good Omens

serial good omens amazon prime video 2019online
Serial Good Omens (źródło: Amazon Prime Video; edycja: Popkulturyści)

Amazon zaprezentował zwiastun serialu Good Omens – nowej produkcji oryginalnej, która zadebiutuje w przyszłym roku na Prime Video.

Good Omens to opowieść o piekielnym pomiocie, Crowleyu, w którego wcielił się David Tennant oraz niebiańskiej istocie, Aziraphale, którego sportretował Michael Sheen. Te dwie istoty, niekoniecznie lubiące się na co dzień, zawiązują nietypowy sojusz. Chcą uratować świat przed zagładą. Brzmi nietypowo, ale podoba im się na ziemi, więc planują razem pozbyć się swojego kłopotu, którym jest nastoletni Antychryst.

Good Omens to adaptacja powieści Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta, która w Polsce ukazała się jako Dobry omen.

Kolaboracja tych dwóch autorów sprowadziła się do powstania prozy świetnie przyjętej przez czytelników. Powieść długo przechodziła z rąk do rąk różnych filmowców, aż Amazon zdecydował się zaadaptować ją w formie miniserialu.

Serial Good Omens będzie miał 6 odcinków i pojawi się na Amazon Prime Video na świecie i BBC Two w Wielkiej Brytanii w 2019 roku.

Satyryczne widowisko prezentuje się na zwiastunie dosyć przeciętnie, ale trzeba przyznać, że ma potencjał. Już udział Sheena i Tennanta pozwala sądzić, iż warto czekać na tę produkcję. Reżyserem Good Omens jest Douglas Mackinnon (Bodies, Doctor Who), a książkę na potrzeby telewizji przepisał sam Neil Gaiman, który jest również producentem wykonawczym.

W serialu zobaczymy także Jona Hamma jako Archanioła Gabriela oraz Ilana Galkoffa, któremu przypadła niewdzięczna rola nastoletniego Antychrysta.

Serial Good Omens w serwisie Amazon Prime Video >>

[interaction id=”5bb8e9e781e680e754c327ca”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

film the mule zwiastun the mule clint eastwood the mule 2018 muł 2018 the mule film

Clint Eastwood przemyca narkotyki w filmie The Mule

serial amerykańscy bogowie sezon 2

Amerykańscy bogowie nawrócą widzów drugim sezonem