The Boys sezon 4

Piekielnie śmiesznie czy niebiańsko strasznie? David Tennant i Michael Sheen w serialu Good Omens

Dariusz Filipek
2 min czytania
Serial Good Omens (źródło: Amazon Prime Video; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Amazon zaprezentował zwiastun serialu Good Omens – nowej produkcji oryginalnej, która zadebiutuje w przyszłym roku na Prime Video.

Good Omens to opowieść o piekielnym pomiocie, Crowleyu, w którego wcielił się David Tennant oraz niebiańskiej istocie, Aziraphale, którego sportretował Michael Sheen. Te dwie istoty, niekoniecznie lubiące się na co dzień, zawiązują nietypowy sojusz. Chcą uratować świat przed zagładą. Brzmi nietypowo, ale podoba im się na ziemi, więc planują razem pozbyć się swojego kłopotu, którym jest nastoletni Antychryst.

- Reklama -
Ad image

Good Omens to adaptacja powieści Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta, która w Polsce ukazała się jako Dobry omen.

Kolaboracja tych dwóch autorów sprowadziła się do powstania prozy świetnie przyjętej przez czytelników. Powieść długo przechodziła z rąk do rąk różnych filmowców, aż Amazon zdecydował się zaadaptować ją w formie miniserialu.

Serial Good Omens będzie miał 6 odcinków i pojawi się na Amazon Prime Video na świecie i BBC Two w Wielkiej Brytanii w 2019 roku.

Satyryczne widowisko prezentuje się na zwiastunie dosyć przeciętnie, ale trzeba przyznać, że ma potencjał. Już udział Sheena i Tennanta pozwala sądzić, iż warto czekać na tę produkcję. Reżyserem Good Omens jest Douglas Mackinnon (Bodies, Doctor Who), a książkę na potrzeby telewizji przepisał sam Neil Gaiman, który jest również producentem wykonawczym.

W serialu zobaczymy także Jona Hamma jako Archanioła Gabriela oraz Ilana Galkoffa, któremu przypadła niewdzięczna rola nastoletniego Antychrysta.

Serial Good Omens w serwisie Amazon Prime Video >>

[interaction id=”5bb8e9e781e680e754c327ca”]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
3 komentarze