in

Serial Homecoming oceniony – warto oglądać nowy serial w serwisie Amazon Prime Video?

serial homecoming amazon prime video homecoming serial homecomin 2018 homecomin opinie oceny recenzje rotten tomatoes
Serial Homecoming (źródło: Amazon; edycja: Popkulturyści))

https://www.youtube.com/watch?v=WdsrTWKCGIw

Coraz więcej aktorek i aktorów, którzy świecą triumfy na dużym ekranie, pojawiają się w serialach. Jednak Julia Roberts do tej pory trwała mocno przy świecie filmu, trzymając się z daleka od fabuł w odcinkach. Tym samym jej pojawienie się w serialu Homecoming to wielka rzecz. Czy dobra? Już wiemy.

Homecoming to thriller psychologiczny w reżyserii Sama Esmaila (twórcy Mr. Robot), który zadebiutuje 2 listopada w serwisie Amazon Prime Video.

Serial opowiada o Heidi Bergman (w tej roli Julia Roberts), pracowniku tymczasowym w Homecoming Transitional Support Center, placówce Geist Group, pomagającej żołnierzom wrócić do życia w cywilu. Walter Cruz (Stephan James) jest żołnierzem chcącym rozpocząć kolejną fazę życia. Szefem Heidi to Colin Belfast (Bobby Cannavale), ambitny przedsiębiorca, którego maniakalne wymagania wskazują na wątpliwą motywację.

Akcja serialu rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. Cztery lata po zakończeniu pracy w Geist Group, widzimy Heidi, która rozpoczęła zupełnie nowe życie. Mieszka z matką (w tej roli Sissy Spacek) i jest kelnerką w małym miasteczku. Kiedy audytor Departamentu Obrony (grany przez Shea Whighama) dopytuje się, dlaczego opuściła placówkę, zaczyna zdawać sobie sprawę, że za faktami, które zna, stoi zupełnie inna historia, którą sobie dopowiada.

Serial Homecoming opiera się na podcaście o tej samej nazwie – stworzonym przez Eliego Horowitza oraz Micaha Bloomberga. W obsadzie widowiska Amazonu znalazł się między innymi Jeremy Allen White, Alex Karpovsky, Dermot Mulroney.

Pojawiły się pierwsze recenzje serialu Homecoming.

Do tej pory serwis Rotten Tomatoes zebrał osiem opinii wśród krytyków. Dziewięć pozytywnych i jedną negatywną. To daje 90% na tomatometrze. Średnia ocena serialu to 7,4/10. To nieco gorszy wynik niż w przypadku trzeciego sezonu Człowieka z Wysokiego Zamku (88% pozytywnych recenzji przy średniej ocenie 7,62/10). Jednak o wiele lepszy w porównaniu do innej październikowej premiery Amazonu, czyli The Romanoffs (49% pozytywnych recenzji przy średniej ocenie 5,47/10). Kolejne recenzje spływają.

Według krytyków Julia Roberts wypadła świetnie w roli, a serial ogląda się dobrze, szybko i wzbudza niepokój. Pojawiają się jednak głosy, że reżyser momentami odjeżdża ze swoją wizją zbyt daleko. Jeden z recenzentów zarzucił Homecoming, że chwilami, pomimo całego tempa (odcinki mają po około 30 minut każdy), serial jest nie tyle thrillerem psychologicznym, a bardziej tabletkami nasennymi.

Wszystko wskazuje na to, że Homecoming to nie drugie Breaking Bad, ale serial ma swoje zalety i warto go sprawdzić. Szczególnie jeśli jesteście fanami thrillerów psychologicznych i stylistyki Mr. Robota.

Serial Homecoming w serwisie Amazon Prime Video >>

[interaction id=”5bce0f06273bf6485cea04e9″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

shudder w polsce shudder polska shudder streaming netflix horrory

Shudder w Polsce? Jest szansa na horrorowego Netflixa!

daredevil recenzja daredevil sezon 3 daredevil 3 sezon online pl napisy lektor za darmo oglądaj
7/10

Daredevil – sezon 3 – recenzja serialu Marvela i Netflixa