serial making a murderer 2 netflix making a murderer sezon 2
Making a Murderer (źródło: Netflix; edycja: Popkulturysci)
in

SUPER!SUPER!

Jeśli pierwszy sezon Making a Murderer był wstrząsem, to drugi zapowiada się na trzęsienie ziemi

Wraca jeden z najznakomitszych dokumentalnych seriali kryminalnych. Pierwszy sezon Making a Murderer był medialnym wstrząsem, który można porównać wyłącznie do Przeklętego: Życie i śmierci Roberta Dursta. Jednak zostawił widzów nieco osieroconych brakiem domknięcia historii.

Nie wiadomo czy kontynuacja Making a Murderer będzie finałem historii Stevena Avery’ego. Jednak dokumentalistki Netflixa spędziły kolejne trzy lata, przyglądając się sprawie, która poruszyła nie tylko widzów, ale również media, polityków i prawników.

Przypomina, że pod koniec 2015 roku Laura Ricciardi i Moira Demos zasugerowały w swoim 10-odcinkowym dokumencie, że lokalne władze mogły manipulować dowodami, by doprowadzić do skazania Avery’ego. Po wyjściu z więzienia, mężczyzna oczyszczony z zarzutu brutalnego gwałtu, domagał się wielomilionowego odszkodowania. To nie było na rękę władzom. Te zrobiły wszystko, by trafił ponownie za kratki w związku z morderstwem Teresy Halbach. Obecnie odsiaduje karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Netflix pokaże dalszą część jego batalii z niesprawiedliwością.

Dziesięcioodcinkowa druga część dokumentu Making a Murderer to kronika postępowania apelacyjnego. Nagrodzeni Emmy filmowcy Laura Ricciardi i Moira Demos wracają do miejsca, w którym rozgrywa się ta kontrowersyjna batalia sądowa. Jako jedyni zaglądają za kulisy walki o sprawiedliwość dla Stevena Avery’ego i jego współoskarżonego krewnego, Brendana Dasseya, w którą zaangażowane są zespoły prawników oraz rodziny oskarżonych. Trwający od dawna proces zbiera wśród nich prawdziwe emocjonalne żniwo. – Tak Netflix zapowiada Making a Murderer 2.

Nieważne czy wierzymy w jego winę, czy nie dajemy jej wiary. Serial Making a Murderer to przede wszystkim widowisko opowiadające o zepsuciu systemu karnego w Stanach Zjednoczonych. Jego rozkład widzimy przez pryzmat sprawy głównego bohatera całego dramatu.

Drugi sezon Making a Murderer będzie miał premierę 19 października.

Kontynuacja składa się z kolejnych 10 odcinków. Ponadto Shawn Rech (A Murder in the Park) przygotowuje dla Netflixa serial dokumentalny Convicting a Murderer (zwiastun poniżej) – opowiadający o sprawie Avery’ego z szerszej perspektywy. Premierę widowiska zaplanowano na przyszły rok.

Serial dokumentalny Making a Murderer w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5baa756cebdb471b3ff6d0d4″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

serial Deadly Class zwiastun deadly class serial

Deadly Class – serialowa szkoła morderców, do której nie chcielibyście trafić

james gunn dc dceu james gunn legion samobójców 2

James Gunn w DCEU. Stworzy Legion samobójców 2