serial making a murderer 2 netflix making a murderer sezon 2
Making a Murderer (źródło: Netflix; edycja: Popkulturysci)
in

SUPER!SUPER!

Jeśli pierwszy sezon Making a Murderer był wstrząsem, to drugi zapowiada się na trzęsienie ziemi

Wraca jeden z najznakomitszych dokumentalnych seriali kryminalnych. Pierwszy sezon Making a Murderer był medialnym wstrząsem, który można porównać wyłącznie do Przeklętego: Życie i śmierci Roberta Dursta. Jednak zostawił widzów nieco osieroconych brakiem domknięcia historii.

Nie wiadomo czy kontynuacja Making a Murderer będzie finałem historii Stevena Avery’ego. Jednak dokumentalistki Netflixa spędziły kolejne trzy lata, przyglądając się sprawie, która poruszyła nie tylko widzów, ale również media, polityków i prawników.

Przypomina, że pod koniec 2015 roku Laura Ricciardi i Moira Demos zasugerowały w swoim 10-odcinkowym dokumencie, że lokalne władze mogły manipulować dowodami, by doprowadzić do skazania Avery’ego. Po wyjściu z więzienia, mężczyzna oczyszczony z zarzutu brutalnego gwałtu, domagał się wielomilionowego odszkodowania. To nie było na rękę władzom. Te zrobiły wszystko, by trafił ponownie za kratki w związku z morderstwem Teresy Halbach. Obecnie odsiaduje karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Netflix pokaże dalszą część jego batalii z niesprawiedliwością.

Dziesięcioodcinkowa druga część dokumentu Making a Murderer to kronika postępowania apelacyjnego. Nagrodzeni Emmy filmowcy Laura Ricciardi i Moira Demos wracają do miejsca, w którym rozgrywa się ta kontrowersyjna batalia sądowa. Jako jedyni zaglądają za kulisy walki o sprawiedliwość dla Stevena Avery’ego i jego współoskarżonego krewnego, Brendana Dasseya, w którą zaangażowane są zespoły prawników oraz rodziny oskarżonych. Trwający od dawna proces zbiera wśród nich prawdziwe emocjonalne żniwo. – Tak Netflix zapowiada Making a Murderer 2.

Nieważne czy wierzymy w jego winę, czy nie dajemy jej wiary. Serial Making a Murderer to przede wszystkim widowisko opowiadające o zepsuciu systemu karnego w Stanach Zjednoczonych. Jego rozkład widzimy przez pryzmat sprawy głównego bohatera całego dramatu.

Drugi sezon Making a Murderer będzie miał premierę 19 października.

Kontynuacja składa się z kolejnych 10 odcinków. Ponadto Shawn Rech (A Murder in the Park) przygotowuje dla Netflixa serial dokumentalny Convicting a Murderer (zwiastun poniżej) – opowiadający o sprawie Avery’ego z szerszej perspektywy. Premierę widowiska zaplanowano na przyszły rok.

Serial dokumentalny Making a Murderer w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5baa756cebdb471b3ff6d0d4″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

serial Deadly Class zwiastun deadly class serial

Deadly Class – serialowa szkoła morderców, do której nie chcielibyście trafić

james gunn dc dceu james gunn legion samobójców 2

James Gunn w DCEU. Stworzy Legion samobójców 2