in

SUPER!SUPER!

Serial Narcos: Meksyk oceniony – warto oglądać nowy serial Netflixa?

serial Narcos Meksyk oceny Narcos Meksyk ocena Narcos Meksyk opinie Narcos Meksyk opinia Narcos meksyk recenzje Narcos meksyk recenzja
Narcos: Meksyk (źródło: Netflix; edycja Popkulturyści)

Chociaż serial Narcos się zakończył, to Netflix przygotował spin-off w postaci Narcos: Meksyk. Widowisko nieco gorsze od oryginału, ale na tyle dobre, by fani poświęcili mu czas.

Serial Narcos: Meksyk opowiada o agencie DEA Kikim Camarenie, który próbuje poruszyć niebo i ziemię (czytaj: walczyć z korupcją w Meksyku), by aresztować Felixa Gallardo, szefa kartelu narkotykowego. W głównych rolach zobaczycie Michaela Penę oraz Diego Lunę.

Moją recenzję Narcos: Meksyk możecie czytać od dwóch tygodni. Dałem serialowi solidne 7/10.

Całkowicie przypadkiem, okazało się, że jako pierwszy w Polsce i jako jeden z pierwszych na świecie recenzentów, oceniłem Narcos: Meksyk. To dosyć dziwne, gdyż wydawało mi się, że serial jest na tyle popularny, iż redakcje dosłownie się na niego rzucą.

O tym, że widzowie chcą zobaczyć nowe Narcos, utwierdziła mnie ankieta, którą przeprowadziłem. Zadałem pytanie, czy będziecie oglądali spin-off. W ankiecie wzięło do tej pory udział 67 osób. 84% z nich stwierdziło, iż chętnie serial obejrzy, 15% nie było pewnych, a zaledwie 1% nie miał ochoty na śledzenie dramatycznych przygód agenta Kiki Camarena.

[interaction id=”5bdf9f3782434b92e45d9f83″]

Jeśli przy ankietach jestem, odnotuję również, że wcześniej przeprowadziłem inną – pytając, który z dotychczasowych sezonów Narcos jest według Was najlepszy. 58% stwierdziło, że pierwszy; drugi jest ulubionym sezonem 10% respondentów; trzeci sezon to ulubieniec 32% czytelników. W tej ankiecie wzięło udział 59 osób.

[interaction id=”5b913d3ed191c3069f0f9cde”]

W recenzji napisałem, że fani oryginalnej serii trochę pokręcą nosem, ale koniec końców Narcos: Meksyk to opowieść bardzo ciekawa i dosyć solidnie zrealizowana. Aczkolwiek bez polotu, do którego już nas przyzwyczajono.

Jak serial Narcos: Meksyk oceniają recenzenci na Rottent Tomatoes?

Okazuje się, że wzbudził przede wszystkim pozytywne opinie wśród krytyków. Do tej pory serwis zgromadził 11 recenzji pierwszego sezonu. Tylko jedna z nich jest negatywna. Według recenzenta Narcos: Meksyk żyje w cieniu pierwszej serii. Próbuje naśladować Narcos, ale już bez chęci zrobienia czegoś oryginalnego. To nie przeszkodziło serialowi w zdobyciu 91% pozytywnych opinii. Średnia nota widowiska to 7,12/10.

Pojawiły się również pierwsze oceny na popularnych serwisach traktujących o filmach i serialach. Filmweb nie ma na razie zbyt reprezentatywnej grupy, gdyż do tej pory w tym serwisie serial oceniło zaledwie 14 użytkowników i ma tam ocenę 8,4/10. Więcej osób zagłosowało na IMDB. 261 użytkowników Narcos: Meksyk bardzo przypadł do gustu, gdyż na tę chwilę produkcja ma średnią notę 9,4/10.

Ze swojej strony dodam, że jeśli lubicie serię Narcos, warto sięgnąć również po Meksyk. Jeśli jednak widowisko nie przypadło Wam do gustu, to nowe tym bardziej nie jest warte Waszego czasu. Cały sezon jest już dostępny na Netfliksie.

Serial Narcos: Meksyk w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5bef2cc4ceb39216e99c5b58″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

hbo one nowe hbo go

Najwyższy czas na HBO ONE, czyli zupełnie nowy streaming

daredevil sezon 4 daredevil 4 sezon daredevil sezon czwarty daredevil czwarty sezon

Daredevil traci na popularności, ale showrunner ma nadzieję na czwarty sezon