serial o superbohaterkach marvela
Tigra (źródło: Marvel Comics; edycja: Popkulturyści)
in

SZOKSZOK

Powstaje nowy serial o superbohaterkach Marvela

Przedwczoraj miałem dla Was świetną wiadomość, którą był zwiastun filmu Kapitan Marvel. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Marvel planuje serial o Lokim i Scarlet Witch dla platformy Disney Play, co również cieszy. Jednak dziś pojawiła się informacja, że firma ma zamiar stworzyć kolejny serial dla stacji ABC.

Kiedy słyszę zbitkę Marvel Television i ABC do głowy przychodzi mi mający więcej upadków niż wzlotów serial Agenci T.A.R.C.Z.Y., beznadziejna adaptacja komiksów o Inhumans oraz Agentka Carter. Ostatnie widowisko miało przynajmniej fajny pierwszy sezon. Jednak nawet to nie pozwala mi myśleć, że ABC jest dobrym domem dla produkcji Marvela. One tam po prostu najwidoczniej nie pasują.

Mimo to Marvel Television pracuje nad serialem, który skupi się na mniej znanych superbohaterkach pojawiających się w komiksach. Ma to być produkcja zespołowa. Deadline spekuluje, iż mogłoby to być coś w stylu komiksów A-Force, Lady Liberators lub Fearless Defenders.

Nad scenariuszem serialu pracuje Allan Heinberg, który przed pracą przy skrypcie do filmu o Wonder Woman nieraz tworzył dla stacji ABC. Między innymi pisał odcinki Chirurgów i Skandalu. Pisał również dla Marvel Comics i jego najbardziej znanym dokonaniem jako scenarzysty komiksowego jest seria Young Avengers.

Jednak nawet najlepszy scenariusz może położyć ekipa realizacyjna z Marvel Television.

W grafice wiodącej umieściłem Tigrę, którą chciałbym kiedyś zobaczyć na dużym lub małym ekranie. Jednak odpukam w niemalowane, żeby owa ilustracja nie była prorocza. Nie chciałbym by Jeph Loeb i jego wesoła ekipa zmarnowali potencjał kolejnej, a właściwie kolejnych postaci w swoim telewizyjnym światku. Poza Daredevilem i Punisherem, niezłymi, ale nie świetnym Runaways i Cloak and Dagger, artystycznie położyli prawie wszystkie produkcje, których się tknęli – prędzej czy później.

[interaction id=”5ba2f8b7754d3c0bab77d4d1″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix Nawiedzony dom na wzgórzu netflix Nawiedzony dom na wzgórzu serial Nawiedzony dom na wzgórzu 2018

Serial Nawiedzony dom na wzgórzu budzi lęki widzów Netflixa

showmax pierwszy odcinek serial rojst za darmo online na youtube

ShowMax wypuścił pierwszy odcinek serialu Rojst za darmo