in

Zwiastun Titans poza przekleństwami i połamanymi kośćmi nie oferuje zbyt wiele

serial titans 2018 zwiastun titans zwiastun trailer
Raven w serialu Titans (DC Universe)

Trwający Comic Con w San Diego to idealny moment, by zasypać widzów wszelkiej maści zwiastunami. Niestety długo wyczekiwany serial Titans dostał zapowiedź, po której bardzo boję się o tę produkcję i również trochę o przyszłość streamingu DC Universe, na którym widowisko będzie można obejrzeć.

Produkcja została obwarowana znaczkiem TV-MA, czyli oficjalnie serial Titans jest skierowany do dorosłych widzów. Jednak adaptacja przygód komiksowych bohaterów ze stajni DC Comics wygląda dosyć dziwnie. Górnolotnie określę to: jak wyprodukowana dla The CW, ale z dodatkiem przekleństw i odgłosami gruchotanych kości.

Ze zwiastuna dowiadujemy się, że młodzi bohaterowie mają problemy i prędzej czy później utworzą grupę, w skład której wejdzie Robin (Dick Grayson), Starfire, Raven oraz Beast Boy. W serialu pojawiać się będzie również para Dove i Hawk. Wygląda na to, że rzecz będzie się kręciła wokół Raven, ściganej przez tajemniczą organizację (Kościół Krwi), a akcja będzie rozgrywała się w Gotham City. Nastolatka będzie szukała pomocy u Graysona, który w komiksach był pierwszym Robinem, później przywdział kostium Nightwinga, a przez moment nawet występował na kartach  komiksów jako Batman.

https://www.youtube.com/watch?v=-PPofXaJ4go

Serial Titans jest jedną z flagowych produkcji nowego streamingu Time Warnera DC Universe, o którym @powertechuu pisał szerzej jakiś czas temu.

Jednak włodarze z firmy, chyba nie wierzą w to, iż komiksowo-filmowy streaming zdoła na dobre przywiązać do siebie widzów. Tym samym nie oferują klasycznego abonamentu, odnawianego co miesiąc, a opłatę roczną wynoszącą 74,99 dolary, uzupełnioną o trzymiesięczny darmowy bonus w pierwszym roku (jeśli złożycie zamówienie przed premierą platformy).

Co mnie teraz szczególnie nie dziwi, gdyż Titans nie zapowiada się na produkcję dobrą, a najwyżej na coś przeciętnego. Budżetową nastoletnią dramę superbohaterską, uzupełnioną o jakże dorosłe przekleństwa i krwawe sceny. Serial prezentuje się trochę, jakby skrzyżować uniwersum DC tworzone w stacji The CW z produkcjami Marvela produkowanymi na potrzeby Netflixa. I jeszcze ta muzyka w zwiastunie… Kompletnie nieprzypadła mi do gustu i zabija klimat tego, co widzimy na ekranie.

Zwiastun Titans łatwo mógłbym pomylić z fan-filmem. Jednak daję serialowi minimalny kredyt zaufania, nie skreślając go całkowicie, gdyż ludzka rzecz się mylić i być może moje czarnowidztwo przekreśli pierwszy odcinek Tytanów. Oby. Jak będzie, przekonamy się tegorocznej jesieni, kiedy na DC Universe pojawi się pierwszy sezon.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

recenzja Who is America? Sacha Baron Cohen
5/10

Who is America? – sezon 1, odcinek 1 – recenzja serialu na HBO GO

hbo go who is america hbo go sacha baron cohen

Program Who is America? poruszył amerykańskie media. Szykują się kolejne pozwy