in

Wariat – Netflix zaprasza nas na nieźle pokręconą podróż

serial wariat netflix wariat serial maniac netflix maniac serial maniac netflix
Wariat (plakat: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Zanim Cary Fukunaga wbił się do masowej świadomości dzięki serialowi Detektyw, stworzył m.in. Jane Eyre oraz Ucieczkę z piekła. Nieco później ugruntował swoją pozycję, reżyserując Beast of No Nation. A teraz wraca kolejny raz do świata seriali ze świetnie zapowiadającym się i nieźle pokręconym widowiskiem Wariat.

Serial przemianowany w Polsce z Maniaca na bardziej lokalnie brzmiący tytuł Wariat opowiada historię, którą przynajmniej pobieżnie znają mieszkańcy Norwegii. Ponieważ mamy tu do czynienia z remakem norweskiej produkcji z 2014 roku. Oryginalny serial doczekał się wielu nagród branżowych, jakkolwiek patrząc na nieliczne oceny na IMDB, nie uzyskał popularności poza granicami kraju pochodzenia.

Amerykański odpowiednik opowie o eksperymencie, mającym na celu naprawienie ludzkiego mózgu – wyplenienie z niego smutku i być może innych niepotrzebnych rzeczy. Ze zwiastuna możemy się dowiedzieć, iż nie wszystko idzie zgodnie z wolą osób, chcących wyleczyć się ze swoich dolegliwości. W przedziwny sposób trafiają do różnych pokręconych światów, które wydają się wytworem ich zbiorowych fantazji.

Zapowiada się nam ciekawa, zabawna i przede wszystkim pokręcona historia ze znakiem jakości Fukunagi.

W Wariacie zobaczymy plejadę gwiazd. Pierwsze skrzypce zagra Jonah Hill oraz Emma Stone. Tym samym mamy zagwarantowaną doborową obsadę 10-odcinkowego sezonu, który zadebiutuje na Netfliksie 21 września.

Wariat w serwisie Netflix

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lizzie 2018 film

Lizzie – zamordowała rodziców toporem, a teraz dostanie film

serial one dollar 2018 one dollar serial

One Dollar – krwawy i świetnie zapowiadający się serial od CBS All Access