The Boys sezon 4

Wariat – Netflix zaprasza nas na nieźle pokręconą podróż

Dariusz Filipek
2 min czytania
Wariat (plakat: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Zanim Cary Fukunaga wbił się do masowej świadomości dzięki serialowi Detektyw, stworzył m.in. Jane Eyre oraz Ucieczkę z piekła. Nieco później ugruntował swoją pozycję, reżyserując Beast of No Nation. A teraz wraca kolejny raz do świata seriali ze świetnie zapowiadającym się i nieźle pokręconym widowiskiem Wariat.

Serial przemianowany w Polsce z Maniaca na bardziej lokalnie brzmiący tytuł Wariat opowiada historię, którą przynajmniej pobieżnie znają mieszkańcy Norwegii. Ponieważ mamy tu do czynienia z remakem norweskiej produkcji z 2014 roku. Oryginalny serial doczekał się wielu nagród branżowych, jakkolwiek patrząc na nieliczne oceny na IMDB, nie uzyskał popularności poza granicami kraju pochodzenia.

- Reklama -
Ad image

Amerykański odpowiednik opowie o eksperymencie, mającym na celu naprawienie ludzkiego mózgu – wyplenienie z niego smutku i być może innych niepotrzebnych rzeczy. Ze zwiastuna możemy się dowiedzieć, iż nie wszystko idzie zgodnie z wolą osób, chcących wyleczyć się ze swoich dolegliwości. W przedziwny sposób trafiają do różnych pokręconych światów, które wydają się wytworem ich zbiorowych fantazji.

Zapowiada się nam ciekawa, zabawna i przede wszystkim pokręcona historia ze znakiem jakości Fukunagi.

W Wariacie zobaczymy plejadę gwiazd. Pierwsze skrzypce zagra Jonah Hill oraz Emma Stone. Tym samym mamy zagwarantowaną doborową obsadę 10-odcinkowego sezonu, który zadebiutuje na Netfliksie 21 września.

Wariat w serwisie Netflix

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz