in

Wariat – Netflix zaprasza nas na nieźle pokręconą podróż

Pojawił się interesujący zwiastun serialu Wariat, który wyszedł spod batuty reżyserskiej samego Cary’ego Fukunagi.

Wariat (plakat: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Zanim Cary Fukunaga wbił się do masowej świadomości dzięki serialowi Detektyw, stworzył m.in. Jane Eyre oraz Ucieczkę z piekła. Nieco później ugruntował swoją pozycję, reżyserując Beast of No Nation. A teraz wraca kolejny raz do świata seriali ze świetnie zapowiadającym się i nieźle pokręconym widowiskiem Wariat.

Serial przemianowany w Polsce z Maniaca na bardziej lokalnie brzmiący tytuł Wariat opowiada historię, którą przynajmniej pobieżnie znają mieszkańcy Norwegii. Ponieważ mamy tu do czynienia z remakem norweskiej produkcji z 2014 roku. Oryginalny serial doczekał się wielu nagród branżowych, jakkolwiek patrząc na nieliczne oceny na IMDB, nie uzyskał popularności poza granicami kraju pochodzenia.

Amerykański odpowiednik opowie o eksperymencie, mającym na celu naprawienie ludzkiego mózgu – wyplenienie z niego smutku i być może innych niepotrzebnych rzeczy. Ze zwiastuna możemy się dowiedzieć, iż nie wszystko idzie zgodnie z wolą osób, chcących wyleczyć się ze swoich dolegliwości. W przedziwny sposób trafiają do różnych pokręconych światów, które wydają się wytworem ich zbiorowych fantazji.

Zapowiada się nam ciekawa, zabawna i przede wszystkim pokręcona historia ze znakiem jakości Fukunagi.

W Wariacie zobaczymy plejadę gwiazd. Pierwsze skrzypce zagra Jonah Hill oraz Emma Stone. Tym samym mamy zagwarantowaną doborową obsadę 10-odcinkowego sezonu, który zadebiutuje na Netfliksie 21 września.

Wariat w serwisie Netflix

Polub nas na Facebooku

Lizzie 2018 film

Lizzie – zamordowała rodziców toporem, a teraz dostanie film

serial one dollar 2018 one dollar serial

One Dollar – krwawy i świetnie zapowiadający się serial od CBS All Access