Shogun oglądaj online serial disney

TOP10 seriali, które obejrzysz na ShowMax

Dariusz Filipek
8 min czytania
Najlepsze seriale w serwisie ShowMax (zdjęcie: Hulu; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Chociaż ShowMax nie ma największej oferty serialowej, to jest najtańszy, kiedy zestawić go z HBO GO i Netflixem. Jakie seriale warto tam zobaczyć za 19,90 zł miesięcznie lub korzystając z 14-dniowego okresu próbnego? Podpowiadam.

Jeśli chcecie wiedzieć, co warto obejrzeć w pierwszej kolejności, bo np. nie macie co robić w wakacje, gdyż zamiast polecieć do Bułgarii, zadekowaliście się w domach i mieszkaniach, zastanawiając się tym samym, co począć z życiem i czy nie najlepiej sprawdzić za darmo ShowMax przez dwa tygodnie, żeby zabić nudę jakimś tasiemcem. Przygotowałem dla Was ranking najlepszych (według mnie) seriali w tym serwisie. Żeby nie przedłużać i zająć się tym, co najważniejsze, oddzielania ziarna od plew nadszedł czas.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

#10 Dexter

Dobry morderca.

Kiedy popatrzeć na tytułowego bohatera na zimno, ciężko z nim sympatyzować. W końcu serial portretuje seryjnego mordercę pokroju Teda Bundy’ego. Dexter na Florydzie wyżyna dziesiątki zbirów według pokręconego kodeksu postępowania. Nie robi tego, żeby oddać sprawiedliwość, a po to, by nasycić niepohamowaną żądzę krwi. Jednak twórcom udało się stworzyć postać psychopaty budzącego sympatię. Adaptacja serii kryminałów Jeffa Lindsaya pokazuje, że magia srebrnego ekranu potrafi nas bez reszty zbałamucić.

Dexter to widowisko, obok którego ciężko przejść obojętnie. Nawet pomimo tego, że serial zaczyna się świetnie, genialnie rozkręca, a pod koniec łapie zadyszkę i wchodzi w rejony, którym niebezpiecznie blisko do ściekowego fanfica. Co nie zmienia faktu, że jest to jedna z pierwszych i jednocześnie jedna z najgłośniejszych produkcji telewizyjnych o tak krańcowo pochrzanionym antybohaterze. To sprawiło, że Dextera pokochały tłumy. Wielka w tym zasługa i tym samym brawa należą się przede wszystkim Michaelowi C. Hallowi, którego niedawno mogliście oglądać na Netfliksie w serialu Safe, a który nadał swojemu bohaterowi taki wyraz i charakter, że pokochaliśmy jego postać wbrew wszelkiej logice i dobrnęliśmy do ostatniego odcinka.

Obejrzyj serial Dexter w serwisie ShowMax>>

#9 Dr House

Wszyscy kłamią.

Gregory’ego House’a nie trzeba szczególnie przedstawiać. Znamy, szanujemy i tęsknimy za tym egocentrycznym, okaleczonym i często naćpanym Sherlockiem świata medycyny, który wraz ze swoim zespołem rozwiązywał najdziwniejsze przypadki medyczne. Nierzadko totalnie olewał etykę pracy, etos zawodu miał za nic, a z pacjentami unikał bezpośredniego kontaktu.

Przeżyliśmy z nim osiem długich sezonów, które z czasem zaczęły zawodzić. Ciekawe przypadki medyczne spychano na dalszy plan, wypełniając widowisko telenowelowym dramatyzmem. Jednak serial miał jedną stałą, którą był Hugh Laurie wcielający się w tytułowego bohatera. Była to jedna z najbardziej porywających i barwnych postaci telewizyjnych, pomimo całej zgryzoty, którą House ze sobą reprezentował. Nawet po latach od zakończenia, warto dać szansę serialowi, który nie tylko nadał nowe oblicze dramatom medycznym, ale wraz z produkcjami pokroju wspomnianego Dextera, ukorzenił w serialach antybohatera, którego da się lubić.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Obejrzyj serial Dr House w serwisie ShowMax>>

#8 Luther

Idę po ciebie.

Mroczny detektyw z problemami to dosyć utarty schemat. Jednak takiego jak Luther ze świecą szukać. Bohater, w którego po mistrzowsku wciela się Idris Elba, to inspektor policji w londyńskim wydziale kryminalnym ciężkich przestępstw. Sam jednak nieraz naginał, a wręcz łamał prawo, ustanawiając własną sprawiedliwość. Zawiązał też bardzo dziwny i niebezpieczny sojusz ze seryjną morderczynią.

Widowisko BBC One zrealizowano i obsadzono bezbłędnie. Ciężki klimat obciąża nie tylko głównego bohatera i jego najbliższe otoczenie, ale również widza, któremu trudno przejść obojętnie obok tego, co obserwuje na ekranie. Nie jest to serial nastawiony na tanią sensację, co bardziej na pokazywanie, że linia zła i dobra niejednokrotnie się przecina. Jeśli jesteście fanami dobrych kryminałów, to tego nie można przegapić.

Obejrzyj serial Luther w serwisie ShowMax>>

#7 Hell on Wheels

Wszystkie drogi prowadzą do piekła.

Hell on Wheels to serial, który okazał  się czymś zupełnie innym, niż się spodziewałem. Gdy już pojąłem, o czym będzie opowiadał, jeszcze bardziej skręcił z fabułą. Western od AMC opowiadał o byłym żołnierzu Konfederacji (akcja rozgrywała się w latach 60. XIX wieku), który przybył w miejsce powstawania linii kolejowej, aby zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za wymordowanie jego rodziny. Aczkolwiek Cullen Bohannon wkręcił się w świat kolei i krok po kroku stawał się coraz bardziej z nią związany.

Są strzelaniny, są podziały klasowe i rasowe, mamy sporo nieprzyjemnych typów. Bywa naprawdę brutalnie, a sam serial całkiem nieźle nakreśla realia tamtych czasów. Myślę, że obok Deadwood jest to najlepszy klasyczny western w odcinkach, który zawitał do telewizji XXI wieku. W samej produkcji nie chodzi wyłącznie o zabawę w dobrych i złych, ale przede wszystkim o ukazanie zmian zachodzących po zakończeniu Wojny secesyjnej. Ponadto jest to opowieść ponadczasowa, traktująca o ludziach na różne sposoby wykluczonych, upodlonych, próbujących odnaleźć się w świecie i wyrwać się z wykluczenia społecznego.

Obejrzyj serial Hell on Wheels w serwisie ShowMax>>

#6 Billions

Władza to ostateczna waluta.

Billions to opowieść o nieczystej działalności właściciela potężnego funduszu hedgingowego, co jest solą w oku nowojorskiego prokuratora generalnego. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że mamy do czynienia z walką dobra ze złem, lecz z czasem dostrzegamy, że obaj panowie mają sporo za uszami i na dobrą sprawę widz obserwuje wyniszczającą wojnę o wpływy.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Jest to kolejna produkcja zrealizowana z niezwykłym rozmachem przez stację Showtime. Opowiada o świecie wielkich finansów na styku z prawem, a wszystko oblano mocno politycznym sosem. Serial wciąga, poraża jakością, ale przede wszystkim warto go obejrzeć ze względu na rzeczywistość, którą bardzo sprawnie odwzorowuje. Ponadto Billions to widowisko pełne świetnych kreacji oraz dialogów momentami ocierających się o geniusz.

Obejrzyj serial Billions w serwisie ShowMax>>

#5 Żona idealna

Jego skandal. Jej historia.

https://www.youtube.com/watch?v=pLaJr25lI3k

Już na początku Żony idealnej Alicia Florrick (rola życia Julianny Margulies) ma problem. Jej świat runął z dnia na dzień. Oddana żona, której największym problemem było wychowywanie dzieci, musi zmierzyć się z brudami męża, piastującego stanowisko prokuratora generalnego hrabstwa Cook, oskarżonego o korupcję, a na domiar złego nagłośniono jego romans. Mąż trafia do więzienia, a finanse się kurczą. To zmusza Alicję do zamienienia wielkiego domu na ciaśniejsze mieszkanie oraz wznowienie pracy jako adwokat po trzynastu latach absencji. Nie będzie miała łatwo, gdyż o stanowisko musi walczyć z młodym, inteligentnym i żywiołowym Carym Agosem.

Żona idealna to produkcja bardzo polityczna i co oczywiste, bardzo prawnicza. Ponadto uparcie i ciekawie prezentuje nowe technologie na styku z prawem i aktualnymi – na tamten czas – wydarzeniami społecznymi. Jednocześnie obserwujemy metamorfozę, jaką przechodzi główna bohaterka. Właściwie nie tylko ona, bo serial jest usłany wieloma ciekawymi postaciami, które zmieniają się i rozwijają przez siedem sezonów. Obecnie wątki części z nich są kontynuowane w nie gorszym spin-offie Sprawa idealna. Serial ogląda się świetnie, a z bohaterami zżyłem się niemiłosiernie. Widowisko ma mocno lewicowy wydźwięk, co może wielu z Was boleć, ale jednocześnie bardzo dobrze oddaje realia życia w chicagowskim śródmieściu.

Obejrzyj serial Żona idealna w serwisie ShowMax>>

#4 Halt and Catch Fire

Bitwa o CTRL rozpoczęta.

Halt and Catch Fire to serialowa historia, a właściwie reinterpretacja wydarzeń sprzed blisko czterech dekad. Widowisko opowiada o rozwoju branży technologicznej. Serial został zrealizowany w podobny sposób, co inna ikona stacji AMC, czyli Mad Men, traktujący o branży reklamowej. I tak tam, jak i tu mamy świetną realizację, bardzo dobrą obsadę i wciągającą, nietuzinkową historię.

Produkcja doskonale oddaje ducha lat 80., w których ścierają się dwa genialne, z trudem skore do współpracy umysły (w tych rolach Lee Pace i Scoot McNairy) oraz wybranki ich serc (Mackenzie Davis i Kerry Bishe), również pasjonujące się światem, w którym obracają się ich mężczyźni. Widowisko przeprowadzi Was od budowy komputera osobistego w Teksasie aż po produkcję pierwszych interaktywnych gier wideo. Dużo tu pasji, pokonywania ograniczeń oraz walki o wizje. Warto.

Obejrzyj serial Halt and Catch Fire w serwisie ShowMax>>

#3 Mr. Robot

Nasza demokracja została zhakowana.

Mr. Robot to jedna z tych produkcji, po której przed premierą nie spodziewa się wiele, ale po pierwszym odcinku wkręca widza niemiłosiernie. Jak do tej pory powstały dwa sezony historii traktującej o genialnym informatyku z problemami psychicznymi, pragnącym zemścić się za krzywdy doznane w przeszłości, zamieniając życie wielkich korporacji w koszmar.

Serial został nakręcony z filmowym zacięciem. Jest wyśmienicie zagrany, a przede wszystkim doskonale napisany. Pomimo tego, że bywa przewidywalny, uznaje się go za jedną z tych fabuł, które najlepiej oddają rzeczywistość świata hackingu. Tego mrocznego i pokręconego widowiska wstyd nie znać.

Obejrzyj serial Mr. Robot w serwisie ShowMax>>

#2 Fargo

Wiele się dzieje pośrodku niczego.

Kryminalne zagadki na amerykańskiej pipidówie wyglądają zgoła inaczej niż w Las Vegas. Przynajmniej wtedy, kiedy za tworzenie opowieści zabiera się Noah Hawley (twórca Legionu i bardzo niesłusznie niedocenionego serialu Komisariat drugi). Pokazuje nam, że zbrodnia jest niczym efekt motyla i spokojne życie może przerwać wyniszczająca fala przemocy, z której uścisków ciężko się wyrwać.

Fargo to serial inspirujący się filmowym klasykiem braci Coenów. Jest to antologia jakich niewiele w dzisiejszej telewizji. Chociaż trzeci sezon był nieco słabszy niż dwa poprzednie, ciągle powodował dreszcze, zatrważał, bawił i ujmował. Jednocześnie jest to jedna z najlepszych serialowych produkcji kryminalnych ostatnich lat. Niezwykle nakręcona, ale i niemniej pokręcona, wypełniona głośnymi nazwiskami, nastrojowa. Nawet kiedy twórcy nieco przesadzają, robią to z wyczuciem.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Obejrzyj serial Fargo w serwisie ShowMax>>

#1 Opowieść podręcznej

Obejrzyj, zanim zakażą.

https://www.youtube.com/watch?v=bnlGY-2Dtfg

Opowieść podręcznej bez dwóch zdań jest najważniejszą produkcją oryginalną, jaką może się dziś poszczycić streaming Hulu (zobaczymy, jak za kilka dni wypadnie Castle Rock) i jednocześnie jest jednym z najlepszych seriali ostatnich lat. Nagradzana, doceniana przez krytyków i wielbiona przez widzów adaptacja prozy Margaret Atwood opowiada o tym, co mogłoby się wydarzyć, gdyby skrajna prawica osiągnęła absolut władzy i zaczęła wprowadzać w życie swoje najbardziej chore idee w dobie klęski ekologicznej, powodującej masową bezpłodność u kobiet. To bardzo brutalna, świetnie zagrana, nieco monotonna, ale satysfakcjonująca historia, w której kobiety ponoszą największą ofiarę, ostając się jako pojemniki na embriony możnych.

Ujmując serialowi nieco futuryzującej otoczki, mamy do czynienia ze świetnym nakreśleniem sytuacji wielu kobiet, których przedmiotowe traktowanie to nadal problem. Co doskonale widać na przykładzie zeszłorocznego wybuchu afer hasztagowanych #metoo.

Obejrzyj serial Opowieść podręcznej w serwisie ShowMax>>

To oczywiście nie wszystko. Są na ShowMax inne seriale, które nie weszły do rankingu, ale jak najbardziej warto na nie zwrócić uwagę. Szczególnie na cztery widowiska, które pierwotnie pokazywała amerykańska stacja Showtime, czyli Kalifornizację, skupiającą się na zagubionym w wielkim świecie pisarzu, gwieździe jednej książki, niewolniku seksu i używek; Kłamstwa na sprzedaż, serial traktujący o oszukańczym świecie firm konsultingowych; Siostra Jackie z kolei opowiada o świetnej pielęgniarce, która słabo radzi sobie w życiu prywatnym; The Affair to historia pewnej zdrady, prowadzącej do serii przytłaczających wydarzeń.

Ciekaw jestem, które seriale ShowMax Wy polecilibyście innym widzom. Zgadzacie się z tą listą, a może Wasz ranking wyglądałby zupełnie inaczej? Dajcie znać w komentarzach.

Sprawdź wszystkie seriale ShowMax za darmo przez 14 dni>>

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Vuko4000
Vuko4000
5 lat temu

Tylko Patryk Vega to istna porażka

Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
Reply to  Vuko4000
5 lat temu

I właśnie dlatego go tu nie ma.;)

2
0
Would love your thoughts, please comment.x