in ,

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Sex Education – sezon 2 – recenzja serialu

Sex Education sezon 2 serial netflix recenzja
8/10
Recenzja drugiego sezonu serialu Sex Education (Netflix)

Nie jestem pewien, czy podtrzyma Was na duchu, ale na pewno drugi sezon Sex Education szczerze, chociaż z lekkością i przekąsem znanym tylko temu serialowi, opowie o odwiecznej miłosnej walce serca z rozsądkiem.

W prawdziwym życiu wychodzi różnie, ale tutaj ktoś nam daje nadzieję, że nieważne, jak jest źle, na miłość zawsze jest szansa. Sex Education to tak naprawdę nie jest serial o seksie, aborcji czy robieniu lewatywy. Chociaż wszystko to przewinęło się przez widowisko Laurie Nunn, jej produkcja traktuje o związkach. Mówi o tym, że seks, zwierzęcy pociąg i nasze wymuskane otoczki nierzadko są dla nas zbyt ważne i zapominamy się w powierzchownym postrzeganiu drugiego człowieka. Zanim się obejrzymy, okazuje się, iż coś mogliśmy przegapić, skupiając się na naszych wyobrażeniach, technice penetracji, a za mało myśleliśmy o uczuciach. Niewiele czasu poświęcaliśmy na rozmowę i nierzadko brakuje nam do siebie szacunku. A kiedy uświadamiamy sobie to, jest już za późno.

Sex Education (Netflix)
Sex Education (Netflix)

Jednym z zapominalskich jest główny bohater. Pomimo że miał być szkolnym seks-ekspertem, Otis  (Asa Butterfield) nie dość, że coraz gorzej diagnozuje innych licealistów, to jeszcze sam nie bardzo potrafi dostrzec niedoskonałości w swoim związku. Niezbyt udanym, bo bardziej sprawiającym wrażenie rozpoczętego z potrzeby chwili niż z porywu serca. A gdzieś tam jest dziewczyna, być może ta jedyna, z którą się rozminął.

Nie samym Otisem Sex Education żyje i w drugim sezonie obserwujemy, jak inni bohaterowie radzą sobie z uczuciami i jak dojrzewają do rozpoznawania prawdziwej miłości. Nie tylko w przypadku nastolatków, bo swoje problemy ma również matka Otisa (Gillian Anderson), która pomimo, iż jest seksuolożką, tak bardzo wkręciła się w podręcznikowe postrzeganie rzeczywistości i oswoiła swoją samotność, że również popłynęła przynajmniej o jeden most za daleko i popsuła coś ważnego w swoim życiu. To pokazuje, że nawet najbardziej wykwalifikowani nie mają instrukcji obsługi związków, miłości, bliskości…

Sex Education (Netflix)
Sex Education (Netflix)

Drugi sezon Sex Education to powtórka z rozrywki, ale ciekawsza, głębsza i mniej seksualna.

Mógłbym się rozpływać nad zdjęciami oraz wszelkimi innymi rzeczami, które robią ten serial tak popularnym i lubianym, ale nie będę, bo ci, którzy widzieli pierwszy sezon, w drugim dostają dokładnie to samo. Tutaj ważniejsze są emocje i historia o niby zabawnie opowiedzianych, ale jednak ludzkich dramatach. Chociaż mam świadomość, iż ludzie oskarżający widowisko i Netflix o lewicową homo-propagandę dostaną kolejną oręż w walce o prawo i sprawiedliwość. I niech sobie gadają zdrowi.

Trzeba jeszcze zaznaczyć, że ta odsłona nie jest wyłącznie opowieścią o uczuciach damsko-męskich, męsko-męskich czy damsko-damskich, ale również o relacjach rodzinnych. Poświęca im się sporo czasu i pokazuje się je bez znieczulenia i mądrze. To jeszcze bardziej podkreśla, że to nie jest serial o seksie, a bardziej sprawdza się jako przyjemna, wciągająca i niezobowiązująca nauka o dojrzałości w miłości bez względu na wiek.

Sex Education (Netflix)
Sex Education (Netflix)

Przy tym wszystkim drugi sezon Sex Education jest równie rozrywkowy, kolorowy, zabawny, przegięty i lekki jak poprzedni. Jednak nieco mniej pikantny. Bardziej niż na kontrowersyjnych tematach, skupia się przede wszystkim na bohaterach i relacjach pomiędzy nimi. Jest po prostu lepszy, nawet muzycznie. Warto się zakochać, ale zerwać ciężej, dlatego już czekam na kontynuację.

Oglądaj serial Sex Education w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Recenzja drugiego sezonu serialu Sex Education (Netflix)
8/10
8/10

Werdykt

Dawać mi tu trzeci sezon!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Homeland Netflix zwiastun trailer

Homeland z drugim zwiastunem ósmego sezonu, opis Eternals, konkurs na książkę sensacyjną – to tylko niektóre nowości

netflix studio ghibli anime daty premier

Hity Studia Ghibli zmierzają na Netflix. Oto daty premier wszystkich anime!