Shaft 2019 zwiastun
Shaft (źródło: New Line Cinema; edycja: Popkulturyści)
in

Shaftów trzech na zwiastunie nowego Shafta

Nie byłem na bieżąco z nowym filmem o tytule Shaft. I nie bez kozery napisałem bezpiecznie nowym filmem o tytule Shaft, gdyż nie będzie to widowisko o jednym, dwóch, ale o aż trzech Shaftach.

Kiedy niespełna dwa dni temu obejrzałem zajawkę nowego Shafta, przeżyłem niemałe deja vu. W końcu w 2000 roku mieliśmy już Shafta z Samuelem L. Jacksonem, a po 19 latach od premiery przyzwoicie przyjętego filmu Johna Singletona, dostaniemy kolejny film pod tym samym tytułem. I nie byłoby to nic dziwnego, gdyby to był remake, ale tutaj również pierwsze skrzypce gra Jackson. Jednak dzieli się czasem ekranowym z filmowym synem, w którego wcielił się Jessie T. Usher. Żeby było jeszcze ciekawiej, w przyszywanego dziadka młodzieńca wcieli się nie kto inny, jak oryginalny Shaft, czyli Richard Roundtree.

Pytanie, czy fani na takiego Shafta czekają. W oczy i uszy rzuca się nieco inny ton produkcji niż ten, do którego przyzwyczaiły nas poprzednie filmy z serii. Więcej tu komedii niż sensacyjnego blaxploitation. Jak będzie, tego przekonamy się 14 czerwca, kiedy film Tima Story’ego będzie miał premierę. I tutaj nasuwa się drugie pytanie, czy reżyser Fantastycznej Czwórki oraz mnóstwa średnich komedii, dostarczy widowisko na poziomie tego, co w 1971 roku pokazał światu Gordon Parks.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Pet Sematary 2 zwiastun Smętarz dla zwierzaków

Smętarz dla zwierzaków z drugim, jeszcze lepszym zwiastunem, który zawiera wielki spoiler

Woody Allen Amazon 68 milionów

Woody Allen żąda 68 milionów dolarów od Amazonu