Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni zwiastun
Marvel Studios pokazało zswiastun filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni"
in

“Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” na pierwszym zwiastunie, czyli wielka draka w Marvelu

Zwiastun filmu “Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” pojawił się dosyć niespodziewanie w sieci, bo zaskoczył nawet aktora wcielającego się w tytułowego bohatera. Miał to być prezent na jego urodziny.

“Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” może być jednym z największych hitów Marvel Studios – nie tylko w dziejach firmy, ale kinematografii w ogóle. Jeśli do września, kiedy film będzie miał premierę, kina na całym świecie podniosą się po pandemii koronawirusa, najnowsze widowisko superbohaterskie może liczyć na olbrzymie zainteresowanie, szczególnie w Chinach.

“Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” to pierwszy film Marvela z azjatyckim superbohaterem. Produkcja ma z jednej strony kontynuować nieco przygasły nurt kina kopanego, które zjednywało sobie rzesze widzów głównie w latach 70. i 80., a z drugiej strony motywem przewodnim ma być dramat rodzinny, czyli w tym przypadku niezdrowa relacja ojca z synem.

Shang-Chi wychodzi z cienia

Komiksowa historia Shang-Chi rozpoczęła się w 1973 roku, kiedy stał się superbohaterską odpowiedzią na powodzenie kina kopanego. Od tego czasu jego historia pęczniała, a on ewoluował. Jednak nigdy nie stał się postacią na miarę Kapitana Ameryki czy Spider-Mana. Teraz wychodzi z cienia na wielkim ekranie, aby wpisać się w coraz różnorodniejszy koloryt filmowego uniwersum Marvela.

Simu Liu jako Shang-Chi
Simu Liu jako Shang-Chi

Pierwszy zwiastun pokazuje, że będziemy mieli do czynienia z organizacją Dziesięć Pierścieni, która odegrała kluczową rolę jeszcze w pierwszym “Iron Manie” i nieco bardziej imprezową wersję zobaczyliśmy w trzeciej części filmu o przygodach Tony’ego Starka. W nadchodzącym widowisku, w którym w głównego bohatera wcielił się Simu Liu (“Kim’s Convenience”), prześledzimy losy Shang-Chi starającego się prowadzić normalne życie w San Francisco. Jednak dopada go przeszłe życie, w którym był szkolony na wojownika i będzie musiał stawić czoło swoim demonom.

“Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” wyreżyserował Destin Daniel Cretton (“Przechowalnia numer 12”) do scenariusza, który napisał wraz z Davidem Callahamem (“Wonder Woman 1984”) i Andrew Lanhamem (“Tylko sprawiedliwość”). Obok Liu w filmie zobaczymy między innymi Awkwafinę, Michelle Yeoh oraz Tony’ego Leunga, który wcielił się w ojca głównego bohatera, Mandaryna, przywódcę Dziesięciu Pierścieni.

Premiera filmu została ustalona na 3 września 2021 roku. Wcześniej, bo 9 lipca w kinach i na Disney+ wyląduje inny film od Marvel Studios, czyli wielokrotnie odwlekana przez pandemię “Czarna Wdowa”.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

castlevania sezon 4 spin off warren ellis netflix

Scenarzysta oskarżony o nadużycia seksualne nie napisze spin-offu “Castlevanii”

the boys sezon 3 spin-off g-men herogasm

Spin-off “The Boys” nadal się rozrasta, a w trzecim sezonie czeka na nas jeszcze więcej seksu i przemocy