in

Shazam! – porażająco dobry zwiastun filmu superbohaterskiego

shazam film shazam 2019 shazam zwiastun
Shazam! (Warner Bros.)

Przyznaję, że nie czekałem z wytęsknieniem na Shazama!. Jednak zwiastun filmowej adaptacji komiksów o nad wyraz wyrośniętym nastolatku z supermocami, całkowicie zmienił moje nastawienie.

Shazam, znany również jako Kapitan Marvel, jest niemal tak stary, jak amerykański komiks. Superbohater pojawił się pierwszy raz na kartach historii obrazkowych już w 1940 roku, a rok później powstał o nim serial. Była to pierwsza próba przeniesienia superbohaterskiej historii na język telewizji. Czy udana? Oceńcie sami.

Filmowy Shazam! opowie o nastolatku (w tej roli Asher Angel), który zyskał niecodzienną moc. Spotkany czarodziej sprawił, że chłopak potrafi się przetransformować w dorosłego mężczyznę (po transformacji głównego bohatera gra Zachary Levi) operującego sporym wachlarzem nadludzkich umiejętności. Jako heros potrafi latać, ma nadludzką siłę, prędkość, odporność na czynniki zewnętrzne, a także posiada zdolności elektrokinetyczne. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci i chłopak będzie musiał zmierzyć się z Thaddeusem Sivanem (Mark Strong).

Zwiastun Shazama! prezentuje się nieco over the top, że się tak górnolotnie wyrażę. Jednak w tym wypadku to nic złego.

Oglądając zapowiedź tego widowiska, po głowie chodziła mi myśl, że właśnie takiego Spider-Mana chciałbym zobaczyć na dużym ekranie. Ton i humor, jakim posłużył się reżyser (David F. Sandberg), idealnie oddaje to, czym jest superbohaterska historia o nastolatku obdarzonym mocami.

Tym samym zakładam już dziś, że jeśli film będzie taki, jak jego zwiastun, to szykuje się nam hit. Czy tak będzie, przekonamy się w przyszłym roku. Światowa premiera Shazama! odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

serial nielegalni serial nielegalni 2018 nielegalni canal + plus nielegalni zwiastun

Mało Wam polskich seriali? Canal+ wypuścił zajawkę Nielegalnych od twórców Paktu

aquaman godzilla overlord fantastyczne zwierzęta

Filmowe zwiastuny: Aquaman, nowa Godzilla i Fantastyczne zwierzęta oraz Operacja Overlord