Trzy odcinki serialu showmax Egzorcysta
5/10
Egzorcysta od Showmax mistrzostwem świata nie jest, ale sprawdzić można | YouTube: SPInka Film Studio
in ,

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE LOLLOL SZOKSZOK OkropneOkropne

Na szczęście Egzorcysta to nie Blok Ekipa – recenzja serialu Showmax – s01e01-03

Oj, naraziłem się fanom twórczości Bartosza Walaszka poprzednim wpisem o Egzorcyście. Zdania jednak nie zmieniam. Ciągle uważam, że platforma powinna inwestować w mocne produkcje pokroju Watahy czy Belfra.

Jednak nie twierdzę, że Egzorcysta to koniec świata. Zapewne kreskówka spotka się z dobrym odbiorem fanów twórczości autora Bloku Ekipy. Tym bardziej że nowe widowisko dla dorosłych jest o niebo lepsze.

Kiedy byłem nieco młodszy, animacyjne wygłupy serwowane przez Walaszka czasem do mnie trafiały. Z Blokiem Ekipy problem jest taki, że serial produkowany taśmowo, w którymś momencie zachłysnął się swoją formułą i z satyry z dresiarstwa, zamienił się w dresiarską satyrę. Dlatego częściej wracam, chociażby do Generała Italii czy Kapitana Bomby niż tracę czas na przygody trzech przygłupich dresów.

Egzorcysta nie dziedziczy większości wad Bloku. Serial opowiadający o walczącym z demonami Bogdanie Bonerze bywa zabawny. Czasem żenująco zabawny, ale podoba mi się jego prosta formuła. Mamy potwora tygodnia (np. wampira czy diabły). Bogdan dostaje wezwanie i za 200 zł zajmuje się ustrojstwem. Nasz protagonista to burak, specjalista od wszystkiego i niczego, a przede wszystkim kiepsko strzela. Postać tragicznie komiczna, jak większość bohaterów, których Walaszek wydał na świat.

Niby nic szczególnego, ale jak na nieco ponad 10-minutową odmóżdżającą rozrywkę wystarcza.

Kreska to klasyk, który nie zmienia się od lat. Jest paskudna i esteci uciekną, ale jeśli przymknie się na nią oko, to można się nieźle bawić. Szkoda tylko, że tak krótko. Spodziewałem się, że produkcja na Showmax będzie nieco dłuższa niż w przypadku animacji, które trafiają na YouTube. Nie można się w to za bardzo wciągnąć i najlepszym wyjściem byłoby poczekać na koniec sezonu i połknąć wszystkie odcinki naraz.

W dobie takich animacji dla dorosłych jak Archer, South Park, Big Mouth czy BoJack Horseman oczekiwałbym czegoś więcej. Największą wadą Egzorcysty jest fakt, iż serial jest niczym więcej niż zbitką średnich gagów i zabawą formą. Jednak fani będą usatysfakcjonowani, a ci, których Walaszek nie porywa i tym razem nie porwie. Chociaż sprawdzić można.

Egzorcysta na Showmaksie

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Ocena końcowa
5/10
5/10

Egzorcysta (2017) - s01e01-03

Dla fanów

Wysyłanie
Ocena użytkownika
3.93 (28 Głosów)

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi zwiastun awake star was the las jedi

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – film dostał nowy zwiastun

new warriors serial marvel freeform 2018

Niepewny los New Warriors Marvela. Freeform nie chce serialu