The Boys sezon 4

Na szczęście Egzorcysta to nie Blok Ekipa – recenzja serialu Showmax – s01e01-03

Dariusz Filipek
2 min czytania
Egzorcysta od Showmax mistrzostwem świata nie jest, ale sprawdzić można | YouTube: SPInka Film Studio

Z ostatniej chwili

Oj, naraziłem się fanom twórczości Bartosza Walaszka poprzednim wpisem o Egzorcyście. Zdania jednak nie zmieniam. Ciągle uważam, że platforma powinna inwestować w mocne produkcje pokroju Watahy czy Belfra.

Jednak nie twierdzę, że Egzorcysta to koniec świata. Zapewne kreskówka spotka się z dobrym odbiorem fanów twórczości autora Bloku Ekipy. Tym bardziej że nowe widowisko dla dorosłych jest o niebo lepsze.

- Reklama -
Ad image

Kiedy byłem nieco młodszy, animacyjne wygłupy serwowane przez Walaszka czasem do mnie trafiały. Z Blokiem Ekipy problem jest taki, że serial produkowany taśmowo, w którymś momencie zachłysnął się swoją formułą i z satyry z dresiarstwa, zamienił się w dresiarską satyrę. Dlatego częściej wracam, chociażby do Generała Italii czy Kapitana Bomby niż tracę czas na przygody trzech przygłupich dresów.

Egzorcysta nie dziedziczy większości wad Bloku. Serial opowiadający o walczącym z demonami Bogdanie Bonerze bywa zabawny. Czasem żenująco zabawny, ale podoba mi się jego prosta formuła. Mamy potwora tygodnia (np. wampira czy diabły). Bogdan dostaje wezwanie i za 200 zł zajmuje się ustrojstwem. Nasz protagonista to burak, specjalista od wszystkiego i niczego, a przede wszystkim kiepsko strzela. Postać tragicznie komiczna, jak większość bohaterów, których Walaszek wydał na świat.

Niby nic szczególnego, ale jak na nieco ponad 10-minutową odmóżdżającą rozrywkę wystarcza.

Kreska to klasyk, który nie zmienia się od lat. Jest paskudna i esteci uciekną, ale jeśli przymknie się na nią oko, to można się nieźle bawić. Szkoda tylko, że tak krótko. Spodziewałem się, że produkcja na Showmax będzie nieco dłuższa niż w przypadku animacji, które trafiają na YouTube. Nie można się w to za bardzo wciągnąć i najlepszym wyjściem byłoby poczekać na koniec sezonu i połknąć wszystkie odcinki naraz.

W dobie takich animacji dla dorosłych jak Archer, South Park, Big Mouth czy BoJack Horseman oczekiwałbym czegoś więcej. Największą wadą Egzorcysty jest fakt, iż serial jest niczym więcej niż zbitką średnich gagów i zabawą formą. Jednak fani będą usatysfakcjonowani, a ci, których Walaszek nie porywa i tym razem nie porwie. Chociaż sprawdzić można.

- Reklama -
Skazana Max serial

Egzorcysta na Showmaksie

Ocena końcowa
5/10

Egzorcysta (2017) - s01e01-03

Dla fanów

Wysyłanie
Ocena użytkownika
3.93 (28 Głosów)

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
2 komentarze