showmax Plagi Breslau film Plagi Breslau showmax
Plagi Breslau (źródło: ShowMax; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! LOLLOL

Zwiastun filmu Plagi Breslau wygląda gorzej niż Reprezentacja Polski na ostatnich mistrzostwach świata w piłce nożnej

https://www.youtube.com/watch?v=xZGM8C3Zx9w

Powszechnie się uważa, że śmiech to zdrowie, więc zapraszam do obejrzenia drugiego zwiastuna Plag Breslau, czyli parodii kina traktującego o seryjnych mordercach.

Plagi Breslau zabiorą widza do fantazyjnego świata kryminalnych zagadek Patryka Vegi. A właściwie do Wrocławia, po którym grasuje niebezpieczny koń i Małgorzata Kożuchowska, której fryzura została najpewniej dlatego tak fikuśnie przycięta, by upodobnić ją do końskiej grzywy i żeby to wszystko jakoś się ładnie komponowało. Jej bohaterka jest zdenerwowaną, zgorzkniałą i ogólnie niezadowoloną ze świata policjantką. Pewnie widziała wielu martwych ludzi i stwierdziła, że też kiedyś umrze (to smutne). Żeby jednak się upewnić, szuka kolejnych truposzów, którzy walają się po mieście jak liście w piosence Michała Bajora.

Jednak to nie wszystko. Dzieje się w tym Wrocławiu i to dzieje się dużo, a jak już się dzieje, to się dzieje źle. Koń przeskakujący motocykle to najmniejsze zmartwienie stróżów prawa i sprawiedliwości na mieście, po którym grasuje seryjny morderca, którego poczucia artyzmu i dziwactw pozazdrościłby Hannibal Lecter.

Powinienem napisać, że to jest zły zwiastun do prawdopodobnie słabego filmu.

Biorąc pod uwagę, że scenarzystą, reżyserem i po prostu mistrzem ceremonii jest tu Patryk Vega (kiedyś Patryk Krzemieniecki, ale Vega brzmi nieco lepiej), niebezpiecznie wzrasta prawdopodobieństwo, iż Plagi Breslau to będzie nieziemskie… Niedobry film. Jest on doskonale znany z zamiłowania do kiczu, przejaskrawień w jednych miejscach, uproszczeń w innych i elementarnego braku wyczucia. Myślę, że odnalazłby się w Tromie, jeśli odrzuciłby cały ten pseudorealizm, który jest chwilami tak pokraczny, że oglądając jego dzieła, dusza boli. Plagi Breslau wyglądają na zapowiedziach jak kwintesencja tego, co najgorsze w jego twórczości.

https://www.youtube.com/watch?v=cEDwjIPBPPk

Dodam jeszcze, że zwiastuny jego poprzednich produkcji miały jakieś elementy, które mogły się podobać. W tym przypadku tak nie jest. Jedyne co mi się ciśnie na klawisze, to że jego najnowsze dzieło będzie co najwyżej tak złe, że aż dobre. I już to byłby sukces.

Film Plagi Breslau będzie miał premierę w serwisie ShowMax w grudniu.

Obok bezimiennego konia na ekranie zobaczycie Helenę, czyli wspomnianą Kożuchowską, czyli kobietę z grzywą, czyli zdenerwowaną na świat i życie policjantkę polującą na seryjnego mordercę. Pojawi się również Ferdynand Kiepski, czyli Andrzej Grabowski, czyli juror Tańca z gwizdami, czyli prokurator z opisywanego filmu. Daria Widawska wcieliła się w profilerkę FBI… Tfu, profilerkę CBŚP, panią Iwonę, która na każdej scenie wygląda, jakby wstała lewą nogą i zapomniała się przebrać do pracy.

Film Plagi Breslau w serwisie ShowMax >>

[interaction id=”5bb6a99d1350f51b50db53ee”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Daredevil sezon 3 zwiastun bullseye

Daredevilów dwóch na zwiastunie trzeciego sezonu. Jest Bullseye!

film the mule zwiastun the mule clint eastwood the mule 2018 muł 2018 the mule film

Clint Eastwood przemyca narkotyki w filmie The Mule