showmax Plagi Breslau film Plagi Breslau showmax
Plagi Breslau (źródło: ShowMax; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! LOLLOL

Zwiastun filmu Plagi Breslau wygląda gorzej niż Reprezentacja Polski na ostatnich mistrzostwach świata w piłce nożnej

https://www.youtube.com/watch?v=xZGM8C3Zx9w

Powszechnie się uważa, że śmiech to zdrowie, więc zapraszam do obejrzenia drugiego zwiastuna Plag Breslau, czyli parodii kina traktującego o seryjnych mordercach.

Plagi Breslau zabiorą widza do fantazyjnego świata kryminalnych zagadek Patryka Vegi. A właściwie do Wrocławia, po którym grasuje niebezpieczny koń i Małgorzata Kożuchowska, której fryzura została najpewniej dlatego tak fikuśnie przycięta, by upodobnić ją do końskiej grzywy i żeby to wszystko jakoś się ładnie komponowało. Jej bohaterka jest zdenerwowaną, zgorzkniałą i ogólnie niezadowoloną ze świata policjantką. Pewnie widziała wielu martwych ludzi i stwierdziła, że też kiedyś umrze (to smutne). Żeby jednak się upewnić, szuka kolejnych truposzów, którzy walają się po mieście jak liście w piosence Michała Bajora.

Jednak to nie wszystko. Dzieje się w tym Wrocławiu i to dzieje się dużo, a jak już się dzieje, to się dzieje źle. Koń przeskakujący motocykle to najmniejsze zmartwienie stróżów prawa i sprawiedliwości na mieście, po którym grasuje seryjny morderca, którego poczucia artyzmu i dziwactw pozazdrościłby Hannibal Lecter.

Powinienem napisać, że to jest zły zwiastun do prawdopodobnie słabego filmu.

Biorąc pod uwagę, że scenarzystą, reżyserem i po prostu mistrzem ceremonii jest tu Patryk Vega (kiedyś Patryk Krzemieniecki, ale Vega brzmi nieco lepiej), niebezpiecznie wzrasta prawdopodobieństwo, iż Plagi Breslau to będzie nieziemskie… Niedobry film. Jest on doskonale znany z zamiłowania do kiczu, przejaskrawień w jednych miejscach, uproszczeń w innych i elementarnego braku wyczucia. Myślę, że odnalazłby się w Tromie, jeśli odrzuciłby cały ten pseudorealizm, który jest chwilami tak pokraczny, że oglądając jego dzieła, dusza boli. Plagi Breslau wyglądają na zapowiedziach jak kwintesencja tego, co najgorsze w jego twórczości.

https://www.youtube.com/watch?v=cEDwjIPBPPk

Dodam jeszcze, że zwiastuny jego poprzednich produkcji miały jakieś elementy, które mogły się podobać. W tym przypadku tak nie jest. Jedyne co mi się ciśnie na klawisze, to że jego najnowsze dzieło będzie co najwyżej tak złe, że aż dobre. I już to byłby sukces.

Film Plagi Breslau będzie miał premierę w serwisie ShowMax w grudniu.

Obok bezimiennego konia na ekranie zobaczycie Helenę, czyli wspomnianą Kożuchowską, czyli kobietę z grzywą, czyli zdenerwowaną na świat i życie policjantkę polującą na seryjnego mordercę. Pojawi się również Ferdynand Kiepski, czyli Andrzej Grabowski, czyli juror Tańca z gwizdami, czyli prokurator z opisywanego filmu. Daria Widawska wcieliła się w profilerkę FBI… Tfu, profilerkę CBŚP, panią Iwonę, która na każdej scenie wygląda, jakby wstała lewą nogą i zapomniała się przebrać do pracy.

Film Plagi Breslau w serwisie ShowMax >>

[interaction id=”5bb6a99d1350f51b50db53ee”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Daredevil sezon 3 zwiastun bullseye

Daredevilów dwóch na zwiastunie trzeciego sezonu. Jest Bullseye!

film the mule zwiastun the mule clint eastwood the mule 2018 muł 2018 the mule film

Clint Eastwood przemyca narkotyki w filmie The Mule